Autor Téma: Domontvanie kamery a park pilota.  (Prečítané 15202 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:Domontvanie kamery a park pilota.
« Odpoveď #30 kedy: 07.01.2019 - 03:22:19 »
to mpa : - " ....  a odporúčam manželstvo ako zabezpečenie milovanej osoby v prípade predčasného odchodu (realita)." nemusí sa to iba takto urobiť . ja som ju zabezpečil ... dve životné poistky , jeden stavebný pozemok v zahraničí , a testament . myslím si že to bohato stačí a je výhodnejšie ako manželstvo . v prípade rozchodu ( koleso sa točí aj ta aj ta ) jej / mne nevzniká nárok na výživné ako exmanželovi / ke . žiadne povinnosti jeden k druhému nemáme ( iba v prípade rozchodu ) .....

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 389
Re:Domontvanie kamery a park pilota.
« Odpoveď #31 kedy: 07.01.2019 - 08:03:30 »
testament nestačí, aj ja som sa divil. niečo je obmedzené zákonom (zmenu nevieš predvídať), niečo zabudnutím na neopomenutie, niečo možno napadnúť, ... dve návštevy matrika sú jednoznačne účinnejšie.
a výživné som zažil - vymáhanie po viac ako desaťročí od rozvodu :-) a nepomohlo nič, dokonca platila nová manželka.

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:Domontvanie kamery a park pilota.
« Odpoveď #32 kedy: 07.01.2019 - 15:55:31 »
ako to myslíš že testament nestačí ? aký dôvod majú na to , aby nestačil , keď je úradne spísaný notárom , overený aj notárom aj dvomi svedkami . o tomto som ešte ani len nepočul .....

Offline RTG

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 387
Re:Domontvanie kamery a park pilota.
« Odpoveď #33 kedy: 07.01.2019 - 17:07:02 »
Testament moze byt napadnuty zo strany dalsich dedicov - napriklad takych, ktorych nemozes zo zakona opomenut, resp. da sa aj to, ale znovu musia byt zakonne dovody preco sa tak udeje. Najlepsie ked sa poradis s pravnikom ako mas postupovat aby si dosiahol svoju viziu, v opacnom pripade  to tebe uz bude sice jedno, ale dotycnej mozes skomplikovat zivot. Bratranec je pravnik a raz mi to vysvetloval, ale zopakovat ti to neviem, preto ti odporucam pravnika. Co ma narychlo napada rozdiel: stastna rodinka, na otca napisany byt, manzelka a 2 deti. V pripade smrti otca. Byt si kupili spolu, ale chlap napisal ako vlastnika seba (vsak co keby sa rozisli...) Ak ale umrie, budu dedit rovnym dielom - tj kazdy z nich bude mat 1/3 bytu. Keby bola napisana ako spoluvlastnik, tak by zdedila automaticky 50% + 1/3 z tej druhej polovice rovnym dielom medzi dalsie 2 deti. Tj v prvom pripade bude vlastnit len 1/3 bytu, v druhom pripade vsak 2/3 bytu. V prvom pripade za urcitych okolnosti ma problem s predajom, v druhom az tak nie. Aj keby chlap napisal testament, ze jej dava vsetko, dedilo by sa podla tychto dvoch variant(podla vlastnickeho vztahu) napriek testamentu - lebo ide o neopomenutelnych dedicov. To len tak narychlo a zjednodusene, ale toto je uz fakt offtopic. Porad sa s pravnikom.
« Posledná zmena: 07.01.2019 - 17:09:01 od RTG »
Peugeot 5008 1.6 Puretech EAT8 133kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,4532.0.html
Ex: Peugeot 308SW 1.2 Puretech EAT6 96kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3453.0.html

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:Domontvanie kamery a park pilota.
« Odpoveď #34 kedy: 07.01.2019 - 18:25:20 »
deti nemáme . a môj  a jej súrodenci  sú na to prikrátky . testament je moja posledná vôľa ... a súd nemôže rozhodovať či a prečo som niekoho vydedil ... zdôrazňujem deti nemáme . dediči prvého radu , okrem manželky nejestvujú ... čiže , tak či onak aj tak iba ona je dedič ... respektíve ja .

Offline RTG

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 387
Re:Domontvanie kamery a park pilota.
« Odpoveď #35 kedy: 07.01.2019 - 19:20:43 »
Hadat sa s tebou nebudem. Vela stastia.
Peugeot 5008 1.6 Puretech EAT8 133kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,4532.0.html
Ex: Peugeot 308SW 1.2 Puretech EAT6 96kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3453.0.html

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:Domontvanie kamery a park pilota.
« Odpoveď #36 kedy: 07.01.2019 - 21:08:43 »
nemáme sa o čom hádať ... všetko tu jasne píše ....

 Slovenský právny poriadok pozná dedenie zo zákona, závetu, alebo z obidvoch dôvodov.

Najlepším riešením, ktorým sa akceptuje posledná vôľa zomrelého, je závet. Závet  (testament) je právny úkon, v ktorom poručiteľ ustanoví dediča, poprípade určí ich podiely, alebo vecné práva, ktoré im majú pripadnúť.

Ak ste sa rozhodli spísať závet, mali by ste myslieť na formality, ktoré musí spĺňať, aby bol platný. Okrem toho, že disponovať môžete len so svojím majetkom, nemôžete v poslednej vôli zabudnúť na tzv. neopomenuteľných dedičov, ktorými sú deti a vnuci poručiteľa. Taktiež nemôžete dedičovi prikázať, ako má s dedičstvom naložiť. Najlepšie je obrátiť sa na notára, ktorý je odborne spôsobilý poskytnúť užitočné rady, ale aj pomôcť pri samotnom zostavení závetu. Notár zabezpečí, aby bol závet platný a nenapadnuteľný v prípade budúcich sporov. Notárska zápisnica je verejná listina, ktorá má vyššiu dôkaznú silu ako akékoľvek iné zmluvné dohody.

 a keď že je nemám neopomenuteľných dedičov ( deti / vnukov ) je jasné že iba priateľka zdedí všetok môj hnuteľný a nehnuteľný majetok .