Autor Téma: Domontvanie kamery a park pilota.  (Prečítané 15200 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Qcko

  • ID: 024
  • Riadny člen
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 2.718
Re:Domontvanie kamery a park pilota.
« Odpoveď #15 kedy: 06.01.2019 - 00:51:10 »
No tak to je s prácou cca 1200€ a je to hotové :)

Ach jaj.

SÚČASNÉ -->Peugeot 307 SW 1.6HDi...80kW...2007 + P 309 1.4i...55kW...1991 + P406 1.8i...81kW...1999
MINULOSŤ -->Peugeot 308SW GTline 1.2 96kW EAT8 2018 + Peugeot 406 break 2.0HDi + Peugeot 407SW 1.6HDi + Peugeot 4007 2.4 + Peugeot 508SW 2.0HDi + Peugeot 208 1.2VTi + BMW E61 525xdT + Peugeot 306 break 1.4i + Peugeot 306 2.0HDi...66kW...2001 + VW Phaeton 3.0TDi...176kW...2009

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Domontvanie kamery a park pilota.
« Odpoveď #16 kedy: 06.01.2019 - 07:08:31 »
Pánečku, tu sa to rozbehlo...

Som ten posledný, kto by chcel niekomu škodiť a kto by odmietol niekomu pomôcť...

Neviem, ako inak vysvetliť, že za služby sa bežne vo svete platí. Neviem o tom, že by niekto dokázal zdiagnostikovať auto bez auta. Sir.Oliver, ja viem, čo chceš celý čas povedať, ale ty nechceš vidieť, že my nemáme odkiaľ vedieť, či nejaký komponent, ktorý do tvojho auta nepatrí, bude pasovať.

V pôvodnej téme (ak by to bolo neprehľadné), som dal možnosť vyhľadať čalúnenie kapoty a spodného krytu. Potrebujem len VIN. Jedným dychom však dodávam, že asi poznám odpoveď dopredu. Môže sa totiž stať, že oba diely existujú, ale NIKTO nevie dopredu povedať, či budú na tvoje auto pasovať. Ak budú na základe VIN oficiálne dostupné, pasovať budú. Ak ale budem hľadať všeobecne, tak sa môže stať, že diely pasujú iba na niektoré verzie a tvoje auto medzi ne nepatrí. A pochybujem, že by si riskoval nákup dielov, keď nevieš, či sa budú dať namontovať...
« Posledná zmena: 06.01.2019 - 07:09:45 od Modzillo »
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:Domontvanie kamery a park pilota.
« Odpoveď #17 kedy: 06.01.2019 - 08:20:58 »
opakujem to y-tý raz .... VIN mal k dispozícii , fotky daného rádia ( PSA RCCA 200 ) mal k dispozícii . nevedel povedať ANO - NIE ... stačilo by mi aj keď by povedal ... zastavte sa o týždeň , zistím si to .... ale nie , odpoveď znela " prídite , a my sa na to pozrieme " no ja platiť nebudem niekoho aby sa iba podíval .... nie je problém zaplatiť za vykonanú prácu . problém je že za dívanie nebudem platiť . nežiadam domontovanie niečoho čo sa do daného auta nemontovalo . montovalo sa , aj sa montuje ( to som si medzičasom zistil )ako príplatková výbava . tak že , aby som ukončil naťahovačku .... ANO , je možné domontovať aj kameru aj senzori . toto mi mali povedať v autorizovanom servise . nečakal som že mi to povie ihneď .....ale nečakal som ani že sa budú chcieť " pozerať " ...


   spodný kryt motora má kod 9805762880 a stojí 41€.
« Posledná zmena: 06.01.2019 - 08:22:38 od sir.Oliver »

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Domontvanie kamery a park pilota.
« Odpoveď #18 kedy: 06.01.2019 - 08:38:55 »
sir.Oliver: my dvaja kamarátmi asi nebudeme... Vždy, keď sa ma niekto snaží presvedčiť, ako sa "to" dá robiť lepšie, mám len jeden jediný argument - treba si zobrať miliónové úvery, postaviť obchodno-servisné BlueBoxy, zamestnať a zaplatiť najlepších odborníkov v segmente a všetkým naokolo ukázať, ako sa to má robiť...  :beer

Chyba sa stane občas každému - ľudia nie sú stroje... Snažím sa vysvetliť, že pracovníci servisu nedisponujú takými informáciami, aké si od nich žiadal. A ani ich nemajú odkiaľ zistiť...
« Posledná zmena: 06.01.2019 - 08:46:09 od Modzillo »
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:Domontvanie kamery a park pilota.
« Odpoveď #19 kedy: 06.01.2019 - 08:55:06 »
prepáč že to poviem takto , ale ak si zákazník ( majiteľ auta koncernu PSA ) má informácie o možnostiach domontovania príplatkovej výbavy hľadať na zahraničných stránkach ( v zahraničných fan kluboch ) tak to o niečom svedčí .... treba sa trochu zamyslieť ... prečo sa to v zahraničí dá a na SK nie ? ako to že to tam vedia aj členovia fan klubu a na SK to nevedia ani servisny technici ?

a tu je ten dôvod prečo kluby na SK strácaju členstvo , prečo stagnujú , upádaju , dokonca aj zanikajú .....
a ako som už raz povedal , nie je toto moje prvé auto , nie je toto môj prvý klub .... a môžem slobodne povedať že samotný koncern    PSA  má mízernú dostupnosť informácii .... opýtaš sa importera o dostupnosti komponentov - odkáže ťa na dealera . ten ťa zasa odkáže na importéra .... a tak dookola . ver mi na slovo že sa pomaly začínam zamýšľať , prečo som si vlastne kupoval PSA vozidlo ....   

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Domontvanie kamery a park pilota.
« Odpoveď #20 kedy: 06.01.2019 - 09:23:10 »
Rozumiem tvojmu rozčúleniu... Zodpovedne prehlasujem, že netuším, ako to funguje v zahraničí, kto vynáša informácie, či v kluboch existujú "šialenci", ktorých to jednoducho baví a vzdelávajú sa a skúšajú finty aj vo voľnom čase. Ale pochybujem, že by to bolo až také odlišné od Slovenska. Súhlasím, že v niektorých službách zaostávame, ale po precestovaní polovice zemegule tvrdím, že môžeme byť radi, že to u nás funguje aspoň tak, ako to funguje. To už je ale iná téma...

Pred rokmi, keď som mal ešte Citroen C5 2005 (na tú dobu bola zabudovaná navigácia niečo ako meteorit spadnutý na zemský povrch), som si tiež na zahraničnom fóre musel vyhľadať informácie o možnostiach aktualizácie mapových podkladov. Hľadal som a našiel som. Moji vtedajší kolegovia netušili, čo od nich chcem... Ak s tým nemajú skúsenosti, tak čo mi majú povedať?! A rovnaké je to aj v tvojom prípade... Predpokladám, že sa celý čas bavíme o 301-ke (aspoň tak som to vydedukoval). Áut predávam stovky ročne, ale môžem ti povedať, že kus s dotykovým displejom som videl hádam raz. A to mám nejaké školenie každý mesiac... A viem si predstaviť, že požiadavka na domontovanie kamery bola za minulý rok na Slovensku jedna jediná - práve tá tvoja. Nehovorím, že to nie je legitímna klientská požiadavka, ale ruku na srdce - predsalen sme tu na iné veci a nie na takéto chuťovky...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:Domontvanie kamery a park pilota.
« Odpoveď #21 kedy: 06.01.2019 - 09:35:07 »
presne si to vydedukoval , jedná sa o 301-ku . a tá kamera a senzori sa dali objednať ako príplatková keď som si konfiguroval vozidlo ... len žiadali za to + navigácia cca 2500€ .... a to som v tom momente nemohol finančne pokryť ... pôžička bola iba 11.000 a tisícku som mal vlastné .... tak sa niektoré veci vyradili z ponuky , škrtli sa , aby sa vošlo do sumy 12.000€ ( 7" dotykový zostal , 16" kolesá zostali , vyhrievané sedačky a čelné sklo zostali , el. zadné okná zostali , kožený volant zostal ..... a to čo ešte chýba , bude sa pomaličky pridávať , ako to budú financie dovoľovať ....)

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Domontvanie kamery a park pilota.
« Odpoveď #22 kedy: 06.01.2019 - 10:18:44 »
aj som si myslel, že to takto nejako bude...

Poviem narovinu, že chyba bude vo filozofii dnešného sveta - nastavenie spotreby tovarov skrátka nepustí... Tým nechcem povedať, že sa na trh dostávajú nepodarky. Len napríklad v tvojom prípade sa jedná o ojedinelé myslenie/správanie a teda celý proces výroby/predaja/popredajných služieb na takéto prípady nemyslí a preto si nepochodil... Tí, čo o tom rozhodujú, nemajú prečo myslieť aj týmto smerom - rozmýšľajú takto nejako: "Zákazník si kúpil auto, sám si ho vyskladal, bude ho mať 4-5 rokov (pri nových autách je takýto európsky priemer) a vymení ho za niečo iné. Prečo by si mal auto dodatočne dorábať? Veď aj tak sú ceny dielov a práce nastavené tak, že to vyjde ďaleko drahšie, ako keby si to objednal rovno pri konfigurácii..."

A myslím, že toto sa dá aplikovať na všetky značky, nie len PSA... Zabudnime, čo bolo kedysi, doba sa zmenila...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:Domontvanie kamery a park pilota.
« Odpoveď #23 kedy: 06.01.2019 - 10:53:18 »
 a prvý bod kde sa ja a ich filozofia nezhodneme je ten , že ja už neplánujem kupovať nové ( druhé ) auto .... tieto dve čo mám mi postačia na nasledovných cca 12 rokov ( ak si požijem minimum toľko ) . budem mať 65 a podozrievam že mi nechajú vodičák ... z čoho vyplíva že nebudem potrebovať auto ... nebude mať šofera . možno si ešte domontujem kameru a senzori ( ak nie originál , tak dáky aftermarket . hlavne že si bude plniť funkciu ... ) a to bude všetko ....
« Posledná zmena: 06.01.2019 - 10:54:25 od sir.Oliver »

Offline valenta.ivan

  • ID: 025
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 687
  • valenta.ivan
Re:Domontvanie kamery a park pilota.
« Odpoveď #24 kedy: 06.01.2019 - 11:21:28 »
Neupadaj a drž sa veď 65 je pekný vek .Prvá prehliadka určite bez problému zvládneš,a potom 5 rokou pauza.A ak bude zdravie po 2 rokou zopakuješ. Len to zdravie nech nám vydrží .
Peugeot 207  1,4 HDi   8/ 2007 vin : VF3WC8HZC3400497   +   Mazda CX5

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:Domontvanie kamery a park pilota.
« Odpoveď #25 kedy: 06.01.2019 - 11:25:06 »

 ďakujem za  " potešenie " , ale mám nateraz " iba " 53 .... do 65 je ešte moooc ďaleko . možno sa ani nedožijem .....

Offline valenta.ivan

  • ID: 025
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 687
  • valenta.ivan
Re:Domontvanie kamery a park pilota.
« Odpoveď #26 kedy: 06.01.2019 - 13:12:47 »
Prepáč to som nepripočítal tých 12 rokou. Tak to si ešte ,len starší mládenec.  :dance :clap
Peugeot 207  1,4 HDi   8/ 2007 vin : VF3WC8HZC3400497   +   Mazda CX5

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:Domontvanie kamery a park pilota.
« Odpoveď #27 kedy: 06.01.2019 - 13:44:20 »

  ani nevieš koľko máš pravdu . ešte stále som sa neoženil .... he he he ..... ale už 10 rokov sme spolu .

Offline valenta.ivan

  • ID: 025
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 687
  • valenta.ivan
Re:Domontvanie kamery a park pilota.
« Odpoveď #28 kedy: 06.01.2019 - 15:48:38 »
Tak ešte raz nech sa darí.
Peugeot 207  1,4 HDi   8/ 2007 vin : VF3WC8HZC3400497   +   Mazda CX5

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 389
Re:Domontvanie kamery a park pilota.
« Odpoveď #29 kedy: 06.01.2019 - 20:54:07 »
opäť mi to budete mať za zlé, ale, NEDÁ MI!
tuná na fóre sú dve antagonické skupiny/zástancovia "originál" a "garážnikov", slogan "diagnostika odhalí všetko", nik nevie všetko, ...
lenže - ten, ku ktorému chodím, si za svoj profesný život prešiel firemné, značkové i superznačkové servisy a dnes nemá problém so samovzdelávaním. v tom ja vidím sk (a okolia) problém - dnešné výrobky obsahujú toľko kurvítok a sú tak užívateľsky NEPRIATEĽSKÉ, že sa v nich nik nechce vŕtať. trabiho pred 50+ rokmi a neskôr w353w  som do servisu dal iba keď mi ich nabúrali. dnes všetko prekryjú deklom, aby tam nik nevŕtal, iba ONI. lenže chybou je, že sa NECHCÚ vzdelávať. neviete si predstaviť, koľko bludov majú uzatvorených v hlavách. toto netreba, toto je zbytočné, toto iba zavadzia, toto je nemožné (stále píšem VŠEOBECNE, nie o autoservisoch).
a teraz si predstavte, že príde čas, keď skutočne začnú vyrábať VO VEĽKOM (nie ako výkupné) autá s pokročilými funkciami. a niekde sa preklepnete a bude zle. auto POVIE že ak nefunguje "ochrana chodcov", rýchlosť bude DO 45/hod a IBA do najbližšieho servisu. alebo ak rozpojíte konektor snímania zaťaženia sedačky (či niekto sedí a či je pripásaný) musíte na diagnostiku a vymazanie chyby!
ako sa s tým vyrovnajú chlapci ktorá v učilišti nedávali pozor a učiť sa im nechce?
a ako sa s tým vyrovnajú automobilky, ktoré nezarábajú na predaji, ale na tom, že vás prinútia pravidelne chodiť do servisu. a zákazník sa im do servisu nepohrnie.

@sir.Oliver - pri prehliadke (70+) som sa napriamo spýtal lekára či sa mi oplatí/dožijem 80+, chcem nové auto. zamyslel sa a odpovedal, že zatiaľ sa o zdravie extra nemusím báť. a odporúčam manželstvo ako zabezpečenie milovanej osoby v prípade predčasného odchodu (realita).
« Posledná zmena: 06.01.2019 - 20:58:58 od mpa »