Autor Téma: Vypinanie Serva  (Prečítané 5014 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Nemeis

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 1
Vypinanie Serva
« kedy: 29.12.2018 - 11:03:26 »
Caute, mam P307SW - 1,6 HDI 80kw 2006 a pocas jazdy mi sporadicky vypina servo s tym, ze po nastartovani opat naskoci. Vymenil som povodne servo za repasovane, tyzden to bolo v pohode a nasledne to zacalo robit znova. Bol som uz s tym aj u elektrikara, ktory precistil kontakty na kabelazi, no po prejdeni 500km sa zavada opat vratila. Su jazdy, kedy sa zavada nepreukaze a su jazdy, kde to vypne 2x. Nevypozoroval som ziadny suvis. V autorizaku mi povedali, ze treba vymenit servo - volal mi servisak po hodine, co som tam nechal auto.

Neviete mi prosim poradit, co by to mohlo byt?

Offline smajchell

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 4
Re:Vypinanie Serva
« Odpoveď #1 kedy: 17.01.2019 - 14:14:10 »
Servo sa vypne a uz nejde ??? alebo volant ide sekavo?

Offline Martin307sw

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 2
Re:Vypinanie Serva
« Odpoveď #2 kedy: 23.02.2019 - 20:56:26 »
Mam 307 sw 2.0hdi 100kw 2005 a mam taky isty problem.Nastartujem auto prejdem cca 5km a zo zaciatku mi zacne sekat volantom pri zatacani a nakoniec je volant uplne tuhy.Tak isto mi v autorizovanom servise povedali ze je vadny pocitac v serve,takze bude treba ho cele vymenit cena noveho 767eur.Mali by tam byt 2 typi len neviem zistit kde je nejake oznacenie.Dakujem za radu.

Offline Peters

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 1
Re:Vypinanie Serva
« Odpoveď #3 kedy: 24.02.2019 - 10:18:39 »
Zdravim.
Musel som sa zaregistrovat :) :)
Podobny problem mal kamos automechanik na Skode HTP, pani tvrdila ze jej pri jazde odrazu ide velmi tazko volant, zo strachu okamzite zastavila,
vypla motor. Po chvili nastartovala a vsetko fungovalo OK, pravdepodobne  jej vyplo servo. Bola v servise atd ....
S kamosom sme si vsimli ze ma vymenenu novu bateriu, podla ulozenia (velkosti) bateria bola viditelne kratsia, z toho sme usudili
ze problem je iba vo velkosti resp. spravnej predpisanej kapacite baterie. Po kupe novej vsetko fungovalo.
Daj si skontrolovat kapacitu (kvalitu) tvojej baterie, ak ma viac ako 5-6 rokov a nerobis dlhsie jazdy (bateria sa nestihne plne dobit) mozno je problem tu. Alebo skusmo vymen z niekym novsiu bateriu na nejaky cas a uvidis.
Servo potrebuje mat pernamentny prisun " kvalitneho napetia a prudu " , preto su k servu take hrube droty, pracuje ako el.motor s penament.magnetmi.
Verim ze olej v serve si kontroloval ...  ;)
Vela zdaru.

 

Offline Martin307sw

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 2
Re:Vypinanie Serva
« Odpoveď #4 kedy: 25.02.2019 - 23:26:24 »
Takze baterka premerana a skontrolovana+dobijanie a vsetko je tip top aj kapacita sedi ako ma.Jasne servo olej bolo prve co som kontroloval a bol uplne ful po stupel.Majitelovi predomnou sa to stavalo a len za kazdym vypol motor a dolial olej a neriesil to a ked nastartoval boala a vsetko v poriadku.Samozrejme som prebytocny olej odsa aby bolo medzi ryskami no zdal sa mi trochu husty olej neviem ci by som ho nemal vymenit ak to bude tym lebo ak nie tak uz len nove servo...