Autor Téma: Mokrý koberček pod volantom?  (Prečítané 6044 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 163
Mokrý koberček pod volantom?
« kedy: 10.09.2018 - 21:03:34 »
Včera som objavil mokrý koberček na strane pod volantom. Je to možné, žeby tam vytiekla chladiaca kvapalina? Tá sa ale vraj objavuje pod nohami spolujazdca. Pred týždňom som však zabudol jednu noc pootvorené okno pri šoférovi a je možné, že mi mohla dnu natiecť voda. Ako zistím, či predsa len neuniká chladiaca kvapalina cez radiátor kúrenia, ktorý sa nachádza v  plastovom puzdre nad stredovým stĺpikom? Keďže som na dôchodku, autom jazdím len občas na nákupy, preto som si hneď nevšimol vlhký koberček pod nohami.

Offline IvanH

  • ID: 0109
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 999
Re:Mokrý koberček pod volantom?
« Odpoveď #1 kedy: 10.09.2018 - 22:05:30 »
Chladiaca kvapalina vytvara medzi prstami "iny" pocit ako cista voda.
Ak si trufas (ja si trufam) oliznut prst tak priznakom chladiacej kvapaliny je nasladka chut (a vona) glykolu. Prosim nepit glykol je jedovaty.
Na strane vodica tecie radiator cez netesniace tesnenie - o kruzok medzi radiatorom a privodnou trubkou.
« Posledná zmena: 10.09.2018 - 22:14:30 od IvanH »
P206SW  1.1 mux 2004 MAXIK OBDUINO32
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic ...

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.392
Re:Mokrý koberček pod volantom?
« Odpoveď #2 kedy: 10.09.2018 - 22:56:28 »
Možno stačí pozrieť či ubudlo chladiacej kvapaliny v nádržke.
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 163
Re:Mokrý koberček pod volantom?
« Odpoveď #3 kedy: 10.09.2018 - 23:13:42 »
Skúsim dať pod prívod k radiátoru kúrenia handru a budem sledovať, či zvlhne. Ešte by som rád vedel, ako sa dostať pod koberček, ktorý je na okrajoch pripevnený k plechom, aby som zistil, či pod ním nie je vlhko a hrdza? Alebo ho musím rozrezať?

Offline Jaroslav Kraslan

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 9
Re:Mokrý koberček pod volantom?
« Odpoveď #4 kedy: 12.12.2019 - 16:15:55 »
Mam podobny problem, treba vymenit cely radiator s tesneniami, alebo len nejakee tesnenia? Kolega mi poradil ze to raz opravovat len naliatim "utesnovacom chladica" ktory to utesnil, neviem ci to bude stacit.
Peugeot 206 1.4, 55kw, 2007

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 163
Re:Mokrý koberček pod volantom?
« Odpoveď #5 kedy: 12.12.2019 - 19:52:51 »
Nalial som utesnovák a zabral. Nič nevyteká, čomu ani veriť nemôžem.

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 389
Re:Mokrý koberček pod volantom?
« Odpoveď #6 kedy: 13.12.2019 - 14:46:52 »
handra ako kontrola je nevhodné - vyschne (od tepla), ja ako kontrolu používam papier - utierka, toaletný, servítok, niviny, ... lebo po navlhnutí a vyschnutí podstatne zmení štruktúru.

Offline Jaroslav Kraslan

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 9
Re:Mokrý koberček pod volantom?
« Odpoveď #7 kedy: 24.04.2020 - 11:09:29 »
Mne to vytekalo ako sa napaja radiator na trubky, neboli tam tesnenia ani sroby ktore to drzia, z 3 iba 1 tam bol, mechanik nafukol radiator, ten je OK, ja som ale kupil novy aj ked nebolo potrebne, mechanik zobral z neho tesnenia a nahodil na radiator v aute aj prisroboval, aktualne nic netecie, roztieklo sa mi to az  po tom ako skorodovala kabelaz ventilatora chladica ktory sa nezapol ked sa prehrial motor v lete v kolonach. Takze problem vyrieseny, mozno staci poriadna kontrola mechanikom, netreba hned kupovat novy radiator, ten moze stat aj 40€
Peugeot 206 1.4, 55kw, 2007

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 163
Re:Mokrý koberček pod volantom?
« Odpoveď #8 kedy: 24.04.2020 - 11:33:54 »
Mne to zateká asi zospodu podlahy, lebo podložil som pod radiátor kúrenia papiere a tie nenavlhli. Bohužiaľ, koberček je na podlahu dobre prilepený a nechcem ho nasilu odtrhnúť. Zospodu podlahy sú zase výstuhy a záslepky nie je vidieť, či nevypadli.