Autor Téma: Android rádio do 407-problém  (Prečítané 21638 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline baffy

  • ID: 023
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 852
Re:Android rádio do 407-problém
« Odpoveď #15 kedy: 15.09.2018 - 17:15:26 »
Toto mi silno pripomenulo syna ,keď mal cca 5 . Nekonečný sled otázok ,prepáč ,ale musel som😉
Peugeot 508 Hybrid 2.0 HDi 4x4 r.v. 2015 sedan full led,JBL ,ŤZ ,Diagnostika PSA

Offline alex47

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 27
Re:Android rádio do 407-problém
« Odpoveď #16 kedy: 16.09.2018 - 06:19:46 »
Porovnanie s 5 ročným synom sa ma trocha dotklo. Myslel som, že fórum slúži na to, aby sme na otázky dostali odpovede ak niekto odpovedať chce.
Ak sa ti už nechce odpovedať nedá sa nič robiť. Za tie doterajšie odpovede ďakujem.
Budem si musieť nejako poradiť sám, alebo nájsť niekoho kto má skúsenosti s takýmto rádiom ak by si o niekom vedel poraď.
Želám ti veľa príjemných chvíľ pri komunikácii s kolegami na tomto fóre.
S pozdravom
Alex

Offline baffy

  • ID: 023
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 852
Re:Android rádio do 407-problém
« Odpoveď #17 kedy: 16.09.2018 - 10:27:47 »
Nebuď urazený ,ja som to tak nemyslel ,len mi to pripomenulo časy dávno minulé. 😁😁😁. Nejde ani tak o to že sa mi nechce odpovedať ,ale suploval by som teba pri hladaní na nete a momentálne nemám na to čas. Čiže ,základné indície som ti dal a teraz len používať gúgel. Je to už nejaká doba čo som to riešil a poznámky som si nerobil. Pýtaš sa kde sa zadávajú kódy, hmm čo myslíš? Ak chceš niečo nastavovať ,musíš zísť do nastavení a aby ťa to pustilo hlbšie bude pýtať zrejme nejaký kód. A stále neviem či to je rádio pre 407 alebo univerzál a či ten dekodér tam je alebo neni. Lebo je celkom možné že to tvoje úsilie je celkom zbytočné. No a na koniec ,vyriešiť tento problém tým ,že si tu budeme dopisovať, asi nevyriešime. Chce to len skúšať a skúšať.
Peugeot 508 Hybrid 2.0 HDi 4x4 r.v. 2015 sedan full led,JBL ,ŤZ ,Diagnostika PSA

Offline alex47

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 27
Re:Android rádio do 407-problém
« Odpoveď #18 kedy: 16.09.2018 - 20:21:18 »
Ďakujem za odpoveď.
Ja som už na dôchodku, tým rádiom som si chcel troch vylepšiť staré auto, iné už mať asi nebudem.
Neviem ako mám zistiť či je to rádio presne na 407, ten predávajúci to tvrdil, ale 100%-nú istotu nemám. Nepodarilo sa mi zatiaľ zohnať niekoho v okolí, kto by mal s tým skúsenosti.
Budem hľadať ďalej, hádam sa mi niečo podarí. Je pravda, že dopisovaním sa toho moc urobiť nedá, hlavne ak mám s takýmito činnosťami mizerná skúsenosti.
Za všetky rady a snahu pomôcť ďakujem. Ako som už písal, mám hlavne obavu, aby som pripojením rádia neurobil nejaké škody, aby sa niečo v elektronike nepokazilo, ale bez toho aby som ho pripojil zasa nič nevyriešim.
Asi to skúsim pripojiť ešte raz a uvidím čo sa stane, hádam sa nič dôležité nepoškodí

S pozdravom
Alex

Offline baffy

  • ID: 023
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 852
Re:Android rádio do 407-problém
« Odpoveď #19 kedy: 17.09.2018 - 14:29:24 »
Pripojením nepokazíš nič,funkcie buď pôjdu ,alebo nepôjdu,prípadne nastavovaním v rádii ,niečo zapneš alebo vypneš ,je to len zobrazovanie ,vjednotke určite nič bez diagnostiky neprestavíš. Odkial si ,ak by to bolo niekde poblíž ,tak by som sa skúsil na to pozrieť ,či niečo nevymyslíme. To či to je pre 407 by si mohol zistiť podla tej dekodovacej krabičky čo som ti odfotil a poslal. Predpokladám že to je celá veda aby to fungovalo.
Peugeot 508 Hybrid 2.0 HDi 4x4 r.v. 2015 sedan full led,JBL ,ŤZ ,Diagnostika PSA

Offline alex47

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 27
Re:Android rádio do 407-problém
« Odpoveď #20 kedy: 17.09.2018 - 21:24:36 »
Dobrý večer,
som rád, že nádej s prevádzkovaním ešte žije.
Bývam v Kysuckom Novom Meste.
Hľadám na okolí niekoho kto by mal diagnostiku a vedel s tým pracovať, hádam sa mi to podarí.
Posielam fotografie môjho dekodéra, myslím, že by to mal byť na 407, aspoň podľa údajov na dekodéry.
Ešte neviem ako pripojiť anténu na príjem rádia. V aute sú dva konektory, ale na rádiu je len jeden vstup. Pokiaľ nie je rádio zasunuté tak sa dá niečo naladiť. Po zasunutí je to o poznania horšie, veľmi slabý signál.
Vopred ďakujem za odpoveď.
Zdravím
Alex

Offline baffy

  • ID: 023
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 852
Re:Android rádio do 407-problém
« Odpoveď #21 kedy: 18.09.2018 - 18:20:23 »
Mno ,podla všetkého by to mohlo byť pre 407.GPS anténu nakrútiš na ten volný závit ,pre rádio som mal vstup pri mikrofóne ,ale u teba je to usporiadanie trochu iné. K čomu slúži ten káblový adaptér ,čo je v mieste kde mám ja USB,nebude to pre anténu? Ak nie ,tak potom potrebuješ anténnu redukciu ktorá by mala ísť zasunúť do toho otvoru vedla vstupu pre mikrofón a druhý koniec na pripojenie klasického štekru čo máš v aute. Čo sa týka diagnostiky ,zrejme by bolo dobré ,aby sa odhlásilo origo rádio čo tam bolo,mno a zbytok by už mohol ísť nakonfigurovať cez toho androida. Tá redukcia by mohla vypadať asi takto nejako https://www.tomshardware.sk/p/8922/redukcia-autoantenna-vw-din-fakra
Peugeot 508 Hybrid 2.0 HDi 4x4 r.v. 2015 sedan full led,JBL ,ŤZ ,Diagnostika PSA

Offline alex47

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 27
Re:Android rádio do 407-problém
« Odpoveď #22 kedy: 19.09.2018 - 09:07:41 »
Tú redukciu som k rádiu dostal. Problém je v tom, že v aute mám dva anténové káble s konektormi a pripojiť cez redukciu môžem len jeden. krď pripojím ktorýkoľvek príjem je mizerný. Neviem či jeden ten konektor nie je na napájanie antény. Našiel som na internete adaptér, ktorým by sa dalo aj napájať, ale neviem kde pripojiť  napájanie. Posielam link na tú redukciu.
http://www.aunika.com/download/img/produkty/1074-b2-295734.jpg

Offline baffy

  • ID: 023
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 852
Re:Android rádio do 407-problém
« Odpoveď #23 kedy: 19.09.2018 - 09:38:23 »
Peugeot má napájanie po stredovom vodiči ,takže táto redukcia bude zrejme k ničomu. To že sú dve antény znamená ,že je jedna pre AM a druhá FM pásmo ,teda ak si to dobre pamätám.Niekde v menu nastavenia androida sa dá prepínať oblasť pre príjem ,ak je to prepnuté na čínu ,mohlo by to spôsobovať tento slabý príjem ,ale ako som písal niekde na začiatku ,tak na mojom to nepomohlo a slabý príjem rozhlasových staníc bol jeden z dôvodov prečo som to rádio vrátil.
Modrý konektor (GPS)
Fialový konektor (GSM)
Šedý konektor (FM 2)
Biely konektor (FM1 / AM)
EDIT: Tu som niečo našiel  https://elektro.bazos.sk/inzerat/89958291/Antenny-zosilovac-CORRECT-1118vysoky-20DB-zisk.php  ,ale neviem zaručiť ako to bude fungovať. Možno použiť túto vec s inou anténou /nie originál v aute / respektíve vyskúšať v aute a až potom použiť inú anténu.
« Posledná zmena: 19.09.2018 - 12:37:30 od baffy »
Peugeot 508 Hybrid 2.0 HDi 4x4 r.v. 2015 sedan full led,JBL ,ŤZ ,Diagnostika PSA

Offline alex47

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 27
Re:Android rádio do 407-problém
« Odpoveď #24 kedy: 19.09.2018 - 18:55:44 »
Ďakujem za tip.
Volal som predávajúcemu, ale ten nevie odpovedať na otázku kde sa pripojí k zosilňovaču anténa, tak sa musím s niekym poradiť.
Prečo sa nemôže použiť anténa v aute?
Ešte prosím o jednu odpoveď. Pred Výmenou si mal v aute aké rádio? Ja som tam mal RD4 a teda predpokladám, že anténu na GPS asi nemám, aspoň som ju nenaśiel.
Znamená to, že si musím niekde zohnať anténu na príjem GSM signálu kvôli navigácii? Ak áno nepamätáš sa kde a akú si kupoval?
Vopred ďakujem za odpoveď.
Alex

Offline baffy

  • ID: 023
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 852
Re:Android rádio do 407-problém
« Odpoveď #25 kedy: 19.09.2018 - 19:20:00 »
Ja som mal v aute rádio RT5 ,anténu inú len z toho dôvodu ,že ju dokážeš napájať solo vodičom a nie stredovým ako je origo,Keďže ten android nemá napájanie po strednom vodiči tak si myslím žeby to bolo rozumnejšie dať na solo anténu ,ktorú vieš napájať tým drátom čo je pri tom adaptéry  Myslím si že na odskúšanie si ju vieš požičať v hoc jakom šope ,kde takéto veci predávajú. Nepotrebuješ GSM anténu ,ale GPS ,kupovať som ju nekupoval ,bola s rádiom ,ale skúsim niečo pozrieť a hodím ti sem odkaz  napr. tu : https://www.fusion.sk/import-stualarm-multimedia-navigace/gps-gps-anteny?gclid=CjwKCAjw54fdBRBbEiwAW28S9iz40n7hg8oOYsGrssf-ysLm6LrR5d_Q6WfE5X8jVcAHwA3Q2EMLCBoCtR8QAvD_BwE
Peugeot 508 Hybrid 2.0 HDi 4x4 r.v. 2015 sedan full led,JBL ,ŤZ ,Diagnostika PSA

Offline alex47

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 27
Re:Android rádio do 407-problém
« Odpoveď #26 kedy: 19.09.2018 - 22:33:35 »
Vďaka za link na antény, ale neviem, myslím, že tieto nemajú sólo napájanie.
Najradšej by som zháňal kombinovanú anténu rádio + GPS, ale vnútornú na nalepenie na sklo so samostatným napájaním.
Neviem či také niečo vôbec existuje, budem hľadať, uvidím.

Offline baffy

  • ID: 023
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 852
Re:Android rádio do 407-problém
« Odpoveď #27 kedy: 20.09.2018 - 12:04:34 »
Určite existuje ,ale ja som to dal iba ako možnosť na otestovanie rádia. Ak to nsbude hrať ani na externú anténu ,tak nemá význam niečo kypovať.
Peugeot 508 Hybrid 2.0 HDi 4x4 r.v. 2015 sedan full led,JBL ,ŤZ ,Diagnostika PSA

Offline alex47

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 27
Re:Android rádio do 407-problém
« Odpoveď #28 kedy: 20.09.2018 - 14:57:16 »
Prepáč, ale ešte by som potreboval poradiť ktoré z káblov vedúcich do dekodéra sú vhodné na napájanie antény. Prípadne ako sa to dá zistiť.
Pokiaľ ide o GSM anténu aj tie sa vyrábajú bez aj so sólo napájaním, aktívne. Ktorá anténa je vhodná pre moje rádio ?
Po týchto odpovediach Ti už dám pokoj.
Prosím o skorú odpoveď chcem čo najskôr zistiť či je to rádio použiteľné alebo do koša.

Offline baffy

  • ID: 023
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 852
Re:Android rádio do 407-problém
« Odpoveď #29 kedy: 20.09.2018 - 18:20:54 »
Anténa podla mňa nejde cez dekodér ,tam sú informácie z rj motora respektíve BSI ,zjednodušene ,palubný počítač ,prípadne páčky pod volantom. Ak použiješ ten kolík čo si sem dával ako odkaz na anténny adaptér ,tak tam máš konektor pre anténu a jeden drôtik,mno a ten drôtik by mal byť práve to napájanie. Čiže ak si zoženieš ,najlepšie požičať ,tak ako som písal ,vieš to pripojiť tak ako píšem ,poprípade anténu cez adaptér a napájanie na skúšku priamo z baterky,je to iba na vyskúšanie príjmu. GPS anténa ,neviem ,ale predpokladám že to tam je jedno ,podstatná je pre teba koncovka ,myslím že to je F konektor,to preto aby si ju vedel našróbovať  na výstup na rádiu.
Peugeot 508 Hybrid 2.0 HDi 4x4 r.v. 2015 sedan full led,JBL ,ŤZ ,Diagnostika PSA