Autor Téma: Pneumatiky a Grip Control.  (Prečítané 52964 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #90 kedy: 28.10.2018 - 19:41:39 »
Opakujem: GripControl je funkcia ESP/ASR vždy spojená s pneumatikami M+S. Presne to sa v tejto téme rieši... Nerieši sa pneumatika, ktorá má v názve "grip"...

Ostatné nejdem komentovať, mám iný názor a skúsenosti.
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #91 kedy: 29.10.2018 - 17:37:24 »
@Modzillo, nepaprč sa, až teraz si napísal že je to funkcia AUTA.  a názorov a skúseností môžeš mať nepočítane. akurát, že niekomu sa nepáčia/má iné/súovplyvnené povolaním, ...

Offline DKR

  • ID: 141
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 156
  • Peugeot 3008 1,5 BlueHDI, EAT8, Allure,
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #92 kedy: 01.11.2018 - 21:11:40 »

Citát: Môžem vedieť, ktorý predajca takéto niečo zapotil? V praxi sa totiž predajca nedostáva k informácii o kúpe letných pneu (pochybujem, že by ich ľudia riešili cez autorizáky, ľahko to viem overiť).


@Modzillo máš dojem, že si vymýšľam a klamem?...
Ako som kúpil, tak som predal.
Tú informáciu som dostal od predajcu v BA. Aké má vzťahy zo zákazníkmi neriešim.

@Modzillo v prvom príspevku na začiatku tejto témy som písal, že som od predajcov Peugeot (troch rôznych) dostal informáciu ako zákazník, že „Continental CrossContakt LX2" je celoročná pneu, lebo ich tak školia... Prosil som ťa, aby si upozornil do vlastných radov, aby zákazníci v budúcnosti nedostávali zavádzajúce informácie od predajcov...

Sám výrobca „Continental" túto pneu "CrossContakt" zaradil medzi letné pneu z použitím na cestu a do terénu a nie na zimnú prevádzku.
Už značenie pneu „Continental" jasne vraví o ich použití ako "AllSeasonContact" = celoročné pneu a "WinterContact" = zimné pneu.   
Označenie M+S je o ničom, je zavádzajúce, lebo vlastnosti M+S nie sú testované nikým.

Všetci sa učíme... používatelia... zákazníci... predajcovia... @Modzillo myslel som, že toto fórum je aj na zlepšie služieb zákazníkom = volá sa to spätná väzba. Všetci sa učíme...
Ak nie, tak som sklamaný pre informácie, ktoré som dostal ako zákazník...

Ostaný sa poučia z tohto fóra.




Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #93 kedy: 01.11.2018 - 21:43:21 »
Ja som niekde napísal, že klameš? Stačí napísať meno predajcu a skonfrontujem. Aké jednoduché, že?

Z legislatívy vyplýva že pneumatika a označením M+S sa smie použiť v zimnom období. Že niekto nie je spokojný s takouto legislatívou, alebo si ju vysvetlí po svojom, nie je chyba predajcu. Na tom sa, dúfam, zhodneme...
« Posledná zmena: 01.11.2018 - 21:53:44 od Modzillo »
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline LeonN35

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 15
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #94 kedy: 03.11.2018 - 15:27:45 »
@Modzillo, nepaprč sa, až teraz si napísal že je to funkcia AUTA.  a názorov a skúseností môžeš mať nepočítane. akurát, že niekomu sa nepáčia/má iné/súovplyvnené povolaním, ...

Grip Control je funkcia auta, ktorá je taka slabsia alternativa k 4x4 (sam som zvedavy čo to bude robit na snehu)

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #95 kedy: 03.11.2018 - 19:12:34 »
Grip Control je funkcia auta, ktorá je taka slabsia alternativa k 4x4 (sam som zvedavy čo to bude robit na snehu)
4x4 blaznis? kdeze... kazdy si to mysli, ale zdaleka nie, riadiaca jednotka ESP zmenou programu zlepsi trakciu
prednych kolies na najvyssiu moznu uroven.
o nic ine v grip control nejde, cize uberie na vykone, tak aby k preklzu dochadzalo minimalne, pripadne podla zvoleneho rezimu.
ak mas mega cit v nohe tak grip control ukocirujes aj sam, bez toho aby si ho v aute mal :)

no pohon 4 kolies to nikdy nenahradi.
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline LeonN35

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 15
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #96 kedy: 03.11.2018 - 23:26:50 »
Grip Control je funkcia auta, ktorá je taka slabsia alternativa k 4x4 (sam som zvedavy čo to bude robit na snehu)
4x4 blaznis? kdeze... kazdy si to mysli, ale zdaleka nie, riadiaca jednotka ESP zmenou programu zlepsi trakciu
prednych kolies na najvyssiu moznu uroven.
o nic ine v grip control nejde, cize uberie na vykone, tak aby k preklzu dochadzalo minimalne, pripadne podla zvoleneho rezimu.
ak mas mega cit v nohe tak grip control ukocirujes aj sam, bez toho aby si ho v aute mal :)

no pohon 4 kolies to nikdy nenahradi.

Ok, berem ...niesom od motoristickeho fachu...napisal som to tak ako tomu rozumiem ..viem ze prirovnavat to k 4x4 je hriech vresp. porovnavat sa to neda...ale chapem to tak ze sa predne kolesa nepretacaju sucastne - rovnako ak jedno stoji na lade a druhe na asfalte.

Nemusim rozumiet vsetkemu a priznam si ked niecomu nerozumiem a toť su veci ktorym nerozumiem :D som proste konzument :) ako aj v teme M+S :))

Offline DKR

  • ID: 141
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 156
  • Peugeot 3008 1,5 BlueHDI, EAT8, Allure,
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #97 kedy: 04.11.2018 - 10:29:49 »

Citát: "Stačí napísať meno predajcu a skonfrontujem. Aké jednoduché, že?"
@Modzillo toto si ochotný riešiť???
Pritom to je len pozorný predjca načúvajúci požiadavkam zákazníkov. Ale to, že predajcovia Peugeotu nespávne informujú o vhodnosti použitia konkrétnej pneumatiky na základe zlého školenia, to nechceš riešiť, hoci som ťa už dva krát porposil. Nekorektná informácia o vhodnosti použitia uvedenej pneumatiky ohrozuje bezpečnosť zákazníkov z pohľadu následkov = havária, zranenia. Alebo chcete riskovať prípadné náhrady škody súdnou cestou?
Prečo chceš riešiť nepodstané z pohľadu zákazníkov a podstané nechceš riešiť?
A pritom stačí tak málo, upozorniť importéra = školiteľov.

Označenie pneumatík značkou "M+S", sme tu už riešili @Modzillo, tak zopakujem.
Označenie pneu značkou "M+S" je legislatívou požadované a je to ninimum čo musíš mať v zimných podmienkach obuté. Ale to neznamená, že je to zimná pneumatika!!! Vlastnosti pneu z označením "M+S" nie sú nikým testované, teda ani garantované. Označenie "M+S" sa bežne používa aj na terénne pneumatiky, ktoré nie sú zimné.
Spokojnosť z legislatívou je nepodstaná (inak v Nemecku už platí, že povinne musíš mať "snehovú vločku" a nie "M+S").


Ku téme Grip control doplním, áno jedná sa o funkciu auta, áno je to zásah riadiacej elektorniky ESP, ale určite sa nepohneš  s citom v nohe tak, ako z Grip control.
Príklad ak stojíš z autom v kopci, jedna strana auta stojí na poľadovici a druhá na mokrom asfalte ( to je bežná situácia aj v slabej zime), tak z Grip control sa pohneš, s citlivou nohou ti to bude trvať omnoho dlhšie a úspech neistý (vysvetlím neistý, lebo poľadovica môže byť na kraji cesty a sklonom vozovky ku krajici ťa zákony gravitácie stiahnu do priekopy.)
Netvrdím, že Grip control je zázrak, je to iba malá barlička, ale vždy lepšie ako nič.
@Modzillo, to potom ani ESP nemusíme mať, citlivou nohou si to nabrnkáš 30x za sekundu...
A predsa ESP máme, lebo legislatíva vyžaduje.



Offline valenta.ivan

  • ID: 025
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 687
  • valenta.ivan
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #98 kedy: 04.11.2018 - 10:47:35 »
Nechcem sa zapájať moc ,ale ma to zaujíma. Pneumatika z označením M+S ktorá má aj snehovú vločku to je použiteľná ako zimná pneumatika??
Peugeot 207  1,4 HDi   8/ 2007 vin : VF3WC8HZC3400497   +   Mazda CX5

Offline LeonN35

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 15
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #99 kedy: 04.11.2018 - 11:57:06 »
Nechcem sa zapájať moc ,ale ma to zaujíma. Pneumatika z označením M+S ktorá má aj snehovú vločku to je použiteľná ako zimná pneumatika??

Podla mna ano, pneumatika ktora ma oznacenie M+S a vlocka k tomu, tak je ich mozne pouzit aj v zime naopak pneu M+S bez vlocky su urcene skor pre terenne vozidla, teda rozne druhy povrchov, tak to chapem ja. Teda Peugeot 3008 ktore maju z predajne M+S bez vlocky pravdepodobne nie su urcene na zimne pouzitie, ale skor na teren kde sa povrch moze pocas jednej jazdy niekolko krat zmenit.
No ked Vas zastavia policajti tak nebudete platit pokutu, pretoze M+S tam mate, co je pre nasu legislaivu postacujuce.

Tak by som asi zhrnul toto cele vlakno co sa M+S týka

Offline valenta.ivan

  • ID: 025
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 687
  • valenta.ivan
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #100 kedy: 04.11.2018 - 15:46:42 »
Tak v prípade ak máš M+S v zime iba po hranice SK. Niektoré  štáty bez *  v zime pneumatiku M+S nepovažujú za zimnú.
Peugeot 207  1,4 HDi   8/ 2007 vin : VF3WC8HZC3400497   +   Mazda CX5

Offline LeonN35

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 15
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #101 kedy: 04.11.2018 - 15:50:00 »
Tak v prípade ak máš M+S v zime iba po hranice SK. Niektoré  štáty bez *  v zime pneumatiku M+S nepovažujú za zimnú.

No ano to je dalsi detail, na ktory treba mysliet pri M+S gumach :)

Offline Qcko

  • ID: 024
  • Riadny člen
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 2.727
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #102 kedy: 04.11.2018 - 17:06:08 »

Citát: "Stačí napísať meno predajcu a skonfrontujem. Aké jednoduché, že?"
@Modzillo toto si ochotný riešiť???
Pritom to je len pozorný predjca načúvajúci požiadavkam zákazníkov. Ale to, že predajcovia Peugeotu nespávne informujú o vhodnosti použitia konkrétnej pneumatiky na základe zlého školenia, to nechceš riešiť, hoci som ťa už dva krát porposil. Nekorektná informácia o vhodnosti použitia uvedenej pneumatiky ohrozuje bezpečnosť zákazníkov z pohľadu následkov = havária, zranenia. Alebo chcete riskovať prípadné náhrady škody súdnou cestou?
Prečo chceš riešiť nepodstané z pohľadu zákazníkov a podstané nechceš riešiť?
A pritom stačí tak málo, upozorniť importéra = školiteľov.

Označenie pneumatík značkou "M+S", sme tu už riešili @Modzillo, tak zopakujem.
Označenie pneu značkou "M+S" je legislatívou požadované a je to ninimum čo musíš mať v zimných podmienkach obuté. Ale to neznamená, že je to zimná pneumatika!!! Vlastnosti pneu z označením "M+S" nie sú nikým testované, teda ani garantované. Označenie "M+S" sa bežne používa aj na terénne pneumatiky, ktoré nie sú zimné.
Spokojnosť z legislatívou je nepodstaná (inak v Nemecku už platí, že povinne musíš mať "snehovú vločku" a nie "M+S").


Ku téme Grip control doplním, áno jedná sa o funkciu auta, áno je to zásah riadiacej elektorniky ESP, ale určite sa nepohneš  s citom v nohe tak, ako z Grip control.
Príklad ak stojíš z autom v kopci, jedna strana auta stojí na poľadovici a druhá na mokrom asfalte ( to je bežná situácia aj v slabej zime), tak z Grip control sa pohneš, s citlivou nohou ti to bude trvať omnoho dlhšie a úspech neistý (vysvetlím neistý, lebo poľadovica môže byť na kraji cesty a sklonom vozovky ku krajici ťa zákony gravitácie stiahnu do priekopy.)
Netvrdím, že Grip control je zázrak, je to iba malá barlička, ale vždy lepšie ako nič.
@Modzillo, to potom ani ESP nemusíme mať, citlivou nohou si to nabrnkáš 30x za sekundu...
A predsa ESP máme, lebo legislatíva vyžaduje.

Na pneu je M+S, tak je to na SLOVENSKU pneu vhodná aj na zimu - LEGISLATÍVA je to, čoho sa drží aj predajca v danej krajine. Ak budeš v Nórsku, tak ťa s takou gumou kopnú do prdele, ale v našich zemepisných šírkach je to OK.

Neviem o akej vločke to tu pletiete všetci, ale dôležité sú 3 horské štíty, v ktorých je vločka - to je záruka toho, že daná pneu je určená do skutočnej zimy (Tatry, niektoré lyžiarske strediská u nás, takisto lepšie pomôže pri poľadovici - ale tam je to hlavne o šoférovi)

To je problém aj niektorých celoročných pneu, že ak s nimi človek chce ísť za hranice, tak musia mať tri štíty a nestačí M+S.

S GripControl máš presne pravdu, vie to pomôcť presne v takýchto vyhrotených situáciách, kde 4x4 chýba, no predný náhon kontrolovaný elektronikou pomôže.


Ostatné pekne napísal LeonN35.

A stále som od začiatku nepochopil o čo ide v tejto téme poriadne.  :bandit
SÚČASNÉ -->Peugeot 307 SW 1.6HDi...80kW...2007 + P 309 1.4i...55kW...1991 + P406 1.8i...81kW...1999
MINULOSŤ -->Peugeot 308SW GTline 1.2 96kW EAT8 2018 + Peugeot 406 break 2.0HDi + Peugeot 407SW 1.6HDi + Peugeot 4007 2.4 + Peugeot 508SW 2.0HDi + Peugeot 208 1.2VTi + BMW E61 525xdT + Peugeot 306 break 1.4i + Peugeot 306 2.0HDi...66kW...2001 + VW Phaeton 3.0TDi...176kW...2009

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #103 kedy: 04.11.2018 - 17:27:59 »
@DKR: čo mám riešiť? Že zákazník si vykladá legislatívu po svojom? Ak M+S spĺňa slovenskú legislatívu, každý má pošle do teplých krajín, predajcovia nie sú blbí. Mimochodom, tieto diskusie tu si čítajú aj ľudia z importu - ak by išlo o závažný problém, riešili by to.

V žiadnom prípade nedokážem zabezpečiť, aby predajca na otázku o M+S gumách odpovedal tak, ako to DKR z Peugeot fóra požaduje. Ja si naozaj nemyslím, že ide o chybu predajcu, dokonca si nemyslím, že ide o chybu značky Peugeot. Sami ste tu viacerí uviedli, že čo krajina, to iná legislatíva. Zhrnul by som to teda takto (aj keď to bude znieť alibisticky): na Slovensku kúpené auto vyhovuje slovenskej legislatíve. Alebo máme dávať k autu aj hasiaci prístroj, ktorý na Slovensku netreba a pritom v Poľsku je povinný, veď čo keby zákazník išiel do tejto krajiny?

Za tie roky som si zvykol na požiadavky a otázky, o ktorých si zákazník myslí, že sa dajú vyriešiť lusknutím prsta. No, nedajú...

Už to len zhrniem: roky podporujem toto združenie vo svojom voľnom (často aj pracovnom) čase. Posledné roky som sa viackrát pýtal, ako ďalej, či je záujem o ďalšiu spoluprácu, ako priviesť na fórum nových ľudí. Skrátka, aby to fórum žilo. Osobne som rád za každú jednu otázku a odpovede, ktoré dokážu vyriešiť problém. Hoci sa nie vždy každý s každým zhodne (Marcel00 by vedel rozprávať), vždy mi išlo len o dobro členov. V poslednej dobe mám toho ale fakt plné zuby (možno pod ťarchou viacerých okolností).

Kopec vecí sa podarilo vyriešiť, veľa z vás som naozaj nezištne pomohol, partnerské veci sú pre mňa samozrejmosťou.

Použijem vetu z českej klasiky: "Když ja už tady nejsem rád"... Zoberte si z toho čo chcete, ja sa zariadim podľa seba.
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline LeonN35

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 15
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #104 kedy: 04.11.2018 - 17:48:53 »
@Modzillo, netreba to brat osobne, nemyslim si že sa tu používaju nejake invektiva alebo uražky, všetci sme si vedomi že nekomentujeme pod člankom Noveho času, pripadne na nejaku facebookovu skupinu, kde su komentare plne urazok a negativnej energie. Ja som rad ze taketo forum existuje, vela sa tu da zistit, napriklad ja som ani nevedel, ze mam M+S gumy :) (ak by som to nezistil tak isto kupujem zimne) a teraz som v dileme :/

Čiže predsa jedna otazočka na teba, teda pochopil som, že si predajca peugeotu. Ako predajca odporučaš tieto gumy aj v zime ?? ktore su označene ako M+S (bez tych kopcov a vlocky :) ), zaujima ma tvoj nazor.

Lebo ja M+S chapem tak ako som uviedol. A podla mna DKR mal na mysli aby sa na urovni vašich skoleni riesilo to, že su to sice M+S no nie vylucne na zimnu prevadzku nakolko nie su oznacene symbolom urcenym na zimu (ibažeby tam bol :) ) a v tom zmysle by to malo byt prezentovane klinetom.

BTW (pred rokom som skoncil v jarku pri ceste, kde som pocitil silu snehu a vyjazdených kolaji a to som mal rocne zimne pneu a moja rychlost nebola vyššia ako 50 km/h, vtedy som jazdil Seat Leon a jazdim vylucne najjuznejsi juh slovenska )
« Posledná zmena: 04.11.2018 - 17:51:58 od LeonN35 »