Autor Téma: Pneumatiky a Grip Control.  (Prečítané 52937 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline valenta.ivan

  • ID: 025
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 687
  • valenta.ivan
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #105 kedy: 04.11.2018 - 20:54:39 »
Qcko myslel som to ako si písal snehová vločka ohraničená štítmi,ale už je to tu nudné. (Chcel som len poukázať na legislatívu čo u nás platí.Nemiešať dve veci "Grip control a označenie pneumatík".) A pozor aby sme nestratili veľmi dobrého a obetavého chlapa .Bola by to strata pre klub.
« Posledná zmena: 04.11.2018 - 20:57:48 od valenta.ivan »
Peugeot 207  1,4 HDi   8/ 2007 vin : VF3WC8HZC3400497   +   Mazda CX5

Offline RTG

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 387
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #106 kedy: 04.11.2018 - 21:00:56 »
Nikto to tu ale nemiesa, tebe od zaciatku usla podstata preco sa tieto 2 veci spominaju. Ak zvolis vybavovy prvok grip control, dostanes auto s pneu M+S (z legislativneho pohladu celorocky) - a od toho sa odvija cela debata. Ak Gripcontrol si to auta nezvolis, auto pride na letnych pneu.
Peugeot 5008 1.6 Puretech EAT8 133kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,4532.0.html
Ex: Peugeot 308SW 1.2 Puretech EAT6 96kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3453.0.html

Offline valenta.ivan

  • ID: 025
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 687
  • valenta.ivan
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #107 kedy: 04.11.2018 - 21:24:42 »
Treba si prečítať príspevok DKR z 4.10 len škoda že tam nie je typ a značka pneumatík na 3008.
Peugeot 207  1,4 HDi   8/ 2007 vin : VF3WC8HZC3400497   +   Mazda CX5

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #108 kedy: 04.11.2018 - 22:51:40 »
Chlapi, ja neberiem túto debatu osobne... Vôbec nejde o toto vlákno...

Pokiaľ ide o mňa a M+S, môj názor je ovplyvnený mojím životným štýlom. Nelyžujem a som z Trnavy, kde sneží 2 dni v roku. Osobne by som M+S v pohode na moje potreby využíval bez nutnosti rozmýšľať nad klasickými zimnými pneumatikami. Grip Control a s tým spojené M+S pneumatiky sú dostupné v našich SUV modeloch. Táto kategória áut ide mimo moje pochopenie (ale to je iná téma a akceptujem plusy, ktoré z tejto karosárskej varianty vychádzajú). SUV je skrátka kategória auta, s ktorým si v zátačkách šofér nedovolí to, čo napríklad s 308SW, ktorú dlhodobo využívam. Občas si zoberiem domov 3008-čku, takže to viem porovnať... Fyzika nepustí...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline LeonN35

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 15
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #109 kedy: 04.11.2018 - 22:58:48 »
@Modzillo na odlahcenie nam este prezrad kedy budu v showroomoch nove 508 a dufam ze sa podelis o nejake to foto :) a uz teraz som zvedavy na nove 3008 ako budu vyzerat ked budu v duchu dizajnu novej 508 :)

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #110 kedy: 04.11.2018 - 23:11:42 »
Nové 508-čky až po novom roku...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline FeriCh

  • ID: 116
  • Riadny člen
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 57
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #111 kedy: 07.11.2018 - 08:48:44 »
Už som to hneď na začiatku písal že predajca v Poprade mi hneď povedal že nová 3008 s GripControl má "letné" univerzálne pneu že sú vhodné tak niekde na juhu Európy, v zime si v našich končinách nutné kúpiť zimné pneu, ale 2008 s GripControl má "zmné" univerzálne pneu. ak sa podarí pridávam foto: sú to Good Year Vector 4Seasons.
« Posledná zmena: 07.11.2018 - 08:50:37 od FeriCh »
Peugeot 2008 Allure 1,6 e-Hdi 68 kW, 2016
Peugeot 406 1,8 16v 81 kW 1996 predané

Offline DKR

  • ID: 141
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 156
  • Peugeot 3008 1,5 BlueHDI, EAT8, Allure,
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #112 kedy: 07.11.2018 - 23:19:39 »

Prečo toto vlákno vzniklo?
Lebo ako zákazník som dostal u troch rôznych predajcov tú istú informáciu, že sa jedná o celoročné pneu s použitím aj v zime. Ale výrobca tej pneu tvrdí niečo iné. To je celé.
Dobre to zhrnul @LeonN35 vo svojom príspevku.
@FeriCh ty máš celoročné pneu a keďže máš ten správny "symbol" sú použiteľné aj v zime.


 

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #113 kedy: 08.11.2018 - 05:26:21 »
@DKR: spoločnosť ako taká sa riadi platnou legislatívou. Zákony/vyhlášky platia pre všetkých, ako pre výrobcov, tak pre spotrebiteľov. Ak je v paragrafe napísané, že pneumatiky s označením M+S je možné použiť v rámci zimného obdobia, tak túto skutočnosť neprebije absolútne žiadne vyjadrenie kohokoľvek. Z tohto faktu vyplýva, že 3008-čky sú dodávané tak, aby spĺňali platnú legislatívu a teda predajcovia svojimi tvrdeniami zákazníka nezavádzajú.

Polemiku pripúšťam okolo samotnej legislatívy, ale tú asi ťažko dokážeme ovplyvniť...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline IvanH

  • ID: 0109
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 1.001
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #114 kedy: 08.11.2018 - 07:37:27 »
Dnesny svet ma ser.... Aby som uzavrel polemiku okolo značenia pneumatík napadlo ma že predsa musí existovat nejaká norma ktorá definuje všettky symboly. Našiel som že existuje organizácia ETRTO The European Tyre and Rim Technical Organisation ktorá zjadnocuje predpisy pre europske pneumatiky. No ale ked sa chceš pozriet čo ktorá norma píše tak si ju musíš najprv kúpiť. Kedže nie som ochotný zaplatit 178 CHF za par strankový predpis tak budem nuteny umriet v nevedosti co PRESNE znamenaju symboly na pneumatikách a kedy za akých podmienok ich tam výrobca može - musí umiestnit.
Predpokladám že ak je ETRTO uvadzaná na strake ISO a vyrobcovia pneumatík sa nimi riadia (aspon europsky) tak by tieto predpisy mali platit v celej europe tak ako fyzikálne zakony. Tak je potom vysoko podozrivé prečo sa legislatíva štátov EU rozchádza lebo predsa rakuska poladovica je predsa rovnaká ako slovenska alebo madarska....
No a nepredpokladam že vyrobcovia pneumatik vyrábaju varianty pneumatik pre jednotlive krajiny. 
Takže som sa k ničomu nedopatral.... :-\
P206SW  1.1 mux 2004 MAXIK OBDUINO32
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic ...

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #115 kedy: 08.11.2018 - 11:20:44 »
zacinam sa bavit na tomto pribehu, ktory mi pripada ako poskrabana gramofonova platna, kde preskakuje ihla.
dookola sa tu pise stale to iste.
Modzilo to napisal jasne. na jednej strane legislativa s ktoru nikto nic neurobi a predajca sa nou riadi.

co z tohoto vyplyva? ze vlocka sa uz riesi a zvysok vyrobcov okrem symbolov M+S budu davat aj symbol vlocky na celorocne pneu.
cize zmysel to nema ziadny, akurat bude na pneu ktore to doteraz nemali o jeden symbol viac. no v danom momente je legislativne vsetko ok.
a v tejto rovine treba aj ostat. zvysok je na usudeni kazdeho jednotlivca a kewd mu pneu nevyhovuju, moze si kupit ine.
pozdravujem vospolok a prajem krasny slnecny jesenny den.


https://autozurnal.ta3.com/nemci-menia-pravidla-o-zimnych-pneumatikach-dolezita-bude-vlocka
http://www.pneurevue.cz/aktualni-cislo-1/pneu-revue-3-08/m-s-nebo-vlocka.html
« Posledná zmena: 08.11.2018 - 11:50:41 od Marcel00 »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #116 kedy: 08.11.2018 - 18:01:26 »
@IvanH - ono je to tak, že "štátna technická norma" je NADRADENÁ zákonu. ešte, keď som mal v kancelárii na starosti skriňu so sadou "nám potrebných" a zapisoval som zmeny, vymieňal nové znenie, vždy na konci bolo napísané, s ktorými je kompatibilná. vtedy to bol GOST, neskôr "únijné". a pretože čsl ČSN normy vychádzali zo "škodových", ktoré zasa mali pôvod v DIN, stačilo sa naučiť pár postupností a človek si odvodil čo potreboval. gost i dnešné únijné sú číslované halabala, takže nič sa nedá DOHĽADAŤ.
a ak "existuje organizácia ETRTO The European Tyre and Rim Technical Organisation ktorá zjadnocuje predpisy pre europske pneumatiky" , netreba sa na ňu nijako spoliehať, pretože je záväzná ako ***. svojho času som sa zaujímal o E v krúžku, ktoré bolo pri "hmotnosti" praciehoprášku. dopátral som sak zisterniu, že je to blufovanie - nikde sa neregistrovalo, nik nezaviedol posudzovanie, ... bolo to niečo ako keď "adast" napíše ako zostavilirebríček pneu.
skrátka, pár ľudí sa na niečom nezáväzne dohodne a vydajú správu. naviac, v rôznych oboroch, vzájomne nesúvisiacich, sa používajú rovnaké skratky, ktoré sú začiatočnými písmenami použitých slov. Á ako anabela, ametyst, ...
ps - minule ste ma mali za blbca, keď som napísal M+S = blato a šotolina. v tejto diskusii sa už nik neháda.

Offline DKR

  • ID: 141
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 156
  • Peugeot 3008 1,5 BlueHDI, EAT8, Allure,
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #117 kedy: 08.11.2018 - 18:42:04 »

@Modzillo, nik nespochybňuje platnosť legislatívy, ale je rozdiel, ako sa podá informácia zákazníkom.
Príklad, predajca: "Je to pneu na zimné použitie , lebo nás tak školili" (Citujem ako mi to bolo povedané).
A ja by som to povedal zákazníkovi: "Je to zimná pneu podľa platnej SK legislatívy, lebo má označenie M+S, ale podľa výrobcu pneu sa jedná o letnú pneu". (Zákazník má plnotučnú informáciu a nech sa rozhodne sám).
@Modzillo je to jedno, tí čo chcú sa poučia na tomto fóre a rozhodnú sa sami...
Ďalej neriešim.  :beer
Bodka.

EU normu na pneu som nenašiel, ale Nemecká norma je DIN 78051:1989-03, bohužiaľ, ak ju chcete mať, aby ste ju mohli čítať, pýtajú za ňu 33,60 EUR...  :clap

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #118 kedy: 08.11.2018 - 20:24:43 »
Ďalej neriešim.  :beer
Bodka.

... no huraaaa  :D
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Eskilson

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 22
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #119 kedy: 09.11.2018 - 08:53:35 »
Caute

Nakolko tiez vlastnim tie intezivne diskutovane pneumatiky
su to gumy primarne urcene na jar + leto a proste by som ich nenasadil v zime
a kto nechce riskovat zivoty ludi v aute a mimo neho (dajme tomu ze rozdiel brzdna tieto a normalne zimne +3 m a dakoho vdaka tomu zramujem dakoho)
tak si zimne gumy kupi a hotovo nie je to likvidacna polozka a hovorim za seba na takychto veciach sa nesestri

a ako mi Kamos povedal na tieto Continentali na jar+leto super do lahkeho terenu atd ale na zimu urcite nie
 :cool  :beer