Autor Téma: 2.1TD 80KW  (Prečítané 4166 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Newgame

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 2
2.1TD 80KW
« kedy: 23.06.2018 - 14:19:06 »
Dobrý deň,

mám 806tku 2.1TD 80KW r.1997 (sorry za uvedenie problému medzi 406tky, no mám pocit že tu sa mi skôr dostane odpovede a motor by mal byť ten istý) Verzia s elektrickým čerpadlom a tempomatom. Za normálnych okolností auto šlape ako má, no z ničoho nič začne strašne klepotať. Niekedy za studena, po zahriadí prestane, inokedy naopak, a niekedy vôbec. Súvisí to s polohou plynu, pretože keď napríklad brzdím motorom - 2000ot - a nedržím plyn, zvuk normálny. Akonáhle pridám trochu plynu, tak začne rapkať a keď zase uberiem tak prestane. Taktiež to má počas toho "klepotavého módu" o polovicu menší ťah.

Dalšie problémy:
-Za studena zle štartuje (na 2.-3. raz) - ako by padala nafta, žhaviče by to byť nemali, lebo keď ručne 2-3 stlačím pumpičku tak naštartuje na prvý raz za pol sekundy.
-Na volnobehu raz za čas padnú otáčky a hneď skočia naspäť (akoby neodpálilo jeden valec) hlavne za studena
-Plyn reaguje pomaly - keď na voľnobehu (napríklad 900ot?) jemne stlačím plyn tak sa sekundu nič nedeje, po sekunde vyletia otáčky na 1300 a potom klesnú na 1100 (tam kde by mali byť vzhľadom na plyn) ako keby sa tam niečo upchalo, sekundu sa tam zbieral väčší tlak a po sekunde naraz vypustí viac nafty ako by mal následne hneď klesne na správne otáčky

Pripájam video kde je trochu počuť ten zvuk (sorry za zlé audio)

Offline martin1988

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 21
Re:2.1TD 80KW
« Odpoveď #1 kedy: 12.09.2018 - 07:11:37 »
mal som tento isty problem s 2,1 TD a bolo to cerpadlo .vymenilo sa a ide dalej