Autor Téma: Problém s kontrolkou airbagu  (Prečítané 4615 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Timo2712

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 6
Problém s kontrolkou airbagu
« kedy: 21.05.2018 - 20:21:30 »
Zdravim viete poradiť svieti mi kontrolka airbagu a píše chybu : kontrolka odpojení airbagu spolujazdca, všimol som si že stále svieti kontrolka na stredovom displeji tam kde signalizuje nezapnutý pas, aj keď je kľúč zo zapaľovania vytiahnutý, skúsil som odpojiť riadiacu jednotku airbagu a svieti to stále, môže byt chyba v elektrike?

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:Problém s kontrolkou airbagu
« Odpoveď #1 kedy: 21.05.2018 - 21:54:21 »
Nepíšeš, odkedy Ti svieti?. Nemáš náhodou deaktivivaný airbag?. Používa sa to v prípade ak chceš dať napr detskú sedačku na predné sedadlo. Zapína sa to kľúčikom od zapaľovania, a 207-čka má spímač tuším v schranke pred spolujazdcom alebo z boku prístrojovky pri otvorených pravých dverách?.
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Problém s kontrolkou airbagu
« Odpoveď #2 kedy: 21.05.2018 - 22:07:27 »
ak sa ti to stalo pocas pouzivania auta, cize pocas tvojho vlastnictva,
pravdepodobne rozpojeny konektor pod sedackou alebo chybny kontakt v nom.
rozpajat a pripajat jednotku airbagu s pripojenym akumulatorm je extremne riziko, to uz nikdy nerob.
tym ze si ju odpojil je pochopitelne ze svieti nadalej.

ak si uz v takom stave auto kupil, pravdepodobne je patrona uz pouzita/vystrelena, bude potrebna vymena RJ ABG, alebo jej reset, vratane vymeny prislusnej patrony.

ak stale nic nepomoze, tak pripojit na diagnostiku a overit ci jednotka ABG komunikuje a overit relane data a parametre..
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.