Autor Téma: Mačací teror  (Prečítané 3816 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline wolfy

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 3
Mačací teror
« kedy: 14.02.2018 - 13:43:19 »
Zdravím, mám Peugeot 301 1.6 hdi r.v. 2014. Mám najazdené niečo málo cez 50 000 km. Vždy som servis nechával v originál Peugeote v Topoľčanoch kvôli servisnej histórii, až pokedy neskončila záruka, a teraz pri servise u ,,dedinského,, mechanika ( má dobré referencie, poznáme ho je to oveľa lacnejšie ) mi povedal že nejaká mačka mi chodí už pár rokov spávať pri motor. To bude asi tým že nemám garáž iba krytý prístrešok, a auto nemá pod motorom kryt. Nikdy by ma to nenapadlo lebo som neotváral často kapotu, spoliehal som sa na odborníkov a servisné prehliadky som dodržiaval presne,a tu otrhanú penu som nepovažoval za problém aj keď mi to vadilo ale uznávam zanedbal som to. Mimochodom za tie roky v Peugeote ma absolútne neoboznámili že mi chodí pri motor spávať mačka :( ! ! !.
Každopádne na priloženej fotografii je viďieť prečo mám obavy o svoje vozidlo, a momentálne tento týždeň to nemám čas riešiť a auto potrebujem ( druhé nemám ). Takže chcem sa vás spýtať či tie dierky od mačacích pazúrov na tej plastovej hadičke môže spôsobiť nejaký problém do budúcna, nerozumiem úplne ako motor funguje ale usudzujem že to ide od chladiča vzduch do turba, a neviem môže to nasať nejaký bordel do spaľovania ?
Všimol som si to náhodou ako som dolieval vodu do ostrekovačov, prvý deň som to riešil tak že som to oblepil páskou ale dnes ma napadlo že to asi nebol dobrý nápad, lebo sa to odlepilo a zdalo sa mi že aj z toho niečo mastné tečie, (  dúfam že asi len roztopené lepidlo a nie olej ) už na tých fotkách je to vyčistené. :) Auto jazdí zatiaľ normálne. Je to moje prvé auto tak určite chápete že nechcem aby mi po sto tisícoch odišlo srdce auta za zanedbanú banalitu. Píšem sem preto že tento náš dedinský mechanik práve marodí a keďže je dosť chorý nechcem ho otravovať, no ani nechcem ísť zas za nejakým iným. Ďakujem za skoré a odborné rady. Peter.

Offline wolfy

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 3
Re:Mačací teror
« Odpoveď #1 kedy: 14.02.2018 - 13:53:28 »
druhá fotka mi nejde uploadnuť, nejaký security error.
« Posledná zmena: 14.02.2018 - 13:56:00 od wolfy »

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Mačací teror
« Odpoveď #2 kedy: 14.02.2018 - 14:52:16 »
nech ti niekto zoslapne/ vyturuje prudko motor. hadica sa natlakuje, ak nefuci je to ok, pripadne daj na dierky jarovu penu. perspektivne to vsak bude mozno nutne vymenit. auto sa kvoli tomu nestane nepojazdne, no strati vykon. zatial vsetko ok.
ja som bol v autorizaku iba raz a myslim ze mi stacilo.
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline wolfy

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 3
Re:Mačací teror
« Odpoveď #3 kedy: 15.02.2018 - 19:25:25 »
Vďaka Marcel, auto má výkon normálny, necítil som žiadny rozdiel, s tou jarovou vodou sme to skúšali, a spravili sa dve-tri bublinky, takže predse len je to prederavené, dám to čo najskôr vymeniť.