Autor Téma: Chvíľková strata výkonu 2.0 hdi 80kw  (Prečítané 3444 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Naim

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 2
Chvíľková strata výkonu 2.0 hdi 80kw
« kedy: 12.10.2017 - 19:06:21 »
Zdravím, chcel by som sa opýtať, či mi niekto nevie pomôcť, na fóre som to nenašiel, ak to to je tak sa ospravedlňujem, že som založil zbytočnú tému.

Teraz k problému, Mám 2.0 hdi 80kw 2004, motor je chipnutý na 103kw, niekoľko krát za poslednú dobu sa mi stalo, že pri jazde, keď potrebujem prudšie pridať a plyn ide na podlahu, tak poväčšine keď je zaradená 5ka a otáčky okolo 1600 - 1700 motor začne na chvíľočku normálne ťahať, no potom zhruba na pol sekundy stratí výkon, otáčky spadnú možno o 300 nižšie a vzápätí na to sa chytí a ťahá už normálne bez spadnutia výkonu. Tak isto sa mi zápár krát stalo, že motor na zaradenej 3ke - 4ke, pri úplne jemnom stlačení plynu akoby jemne cukal niekoľko sekúnd, proste nešiel hladko, ale jemne ním niekoľko krát cuklo, ako by motor nedostával palivo, alebo ho dostával prerušovane. No hlavne nechápem tomu keď sa dá "plný kotol" teda plyn na podlahu a auto na chvíľočku stratí výkon a v zápätí už ťahá normálne. Bol som s tým aj u známeho mechanika na diagnostike, no tá nič neukázala. Uvažoval som či nemôže byť problém s čerpadlom, poprípade "sajrajtom v nádrži", alebo regulátorom tlaku paliva. Vie mi niekto aspoň takto cca pomôcť ako postupovať? Resp. mal s tým niekto už takýto problém?

Offline matri1

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 13
Re:Chvíľková strata výkonu 2.0 hdi 80kw
« Odpoveď #1 kedy: 15.10.2017 - 08:36:00 »
Ja by som najskôr vylúčil tie najjednoduchšie veci ako palivový filter, váhu vzduchu a pod. Toto čo opisujes ale môže byť aj EGR alebo zaneseny vstrek a pod. Asi najlepšie niekoho kto má origo diagnostiku. Potom budeš možno múdrejší...

Odoslané z XT1650 pomocou Tapatalku


Offline Naim

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 2
Re:Chvíľková strata výkonu 2.0 hdi 80kw
« Odpoveď #2 kedy: 15.10.2017 - 18:12:48 »
Je možné, že pri probléme napr. s EGR alebo vstrekom by diagnostika nič neukázala?

Offline matri1

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 13
Re:Chvíľková strata výkonu 2.0 hdi 80kw
« Odpoveď #3 kedy: 16.10.2017 - 21:20:58 »
Áno...pri EGR je to možné a vstreky by ti mala ukázať aj PeugeotPlanet

Odoslané z XT1650 pomocou Tapatalku