Autor Téma: 1. servisná prehliadka  (Prečítané 21436 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline TomasARN

  • ID: 134
  • Riadny člen
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 443
Re:1. servisná prehliadka
« Odpoveď #30 kedy: 27.12.2017 - 01:35:00 »
Olej, nie elektromobil

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:1. servisná prehliadka
« Odpoveď #31 kedy: 27.12.2017 - 07:50:09 »
Zaujímavé čítanie, súhlasím s Pachom, že je to tendenčne napísané. A to pritom som veľkým fanúšikom elektromobilov...

Po prečítaní mi hneď napadli tieto postrehy:

- ako sa auto dostalo z Prahy na Slovensko? Ak po vlastnej osi, ako to bolo s nabíjaním po ceste?
- dojazd na úrovni 100-165 km je pre mňa rovnaká šialenosť ako spotreba 2,8563858 l/100 km pri TDI
- načo je dobré mať auto, s ktorým neprejdem napríklad z TT ani do Tatier?!
- optimálny reálny dojazd považujem hocičo nad 400 km, pri 600+ km sa blížime k dojazdu niektorých áut so spaľovacími motormi.
- konštatovanie, že slovenskí predajcovia nie sú ochotní ísť pod 28000€ a v ČR sa to dá kúpiť za 24000€, je maximálne tendenčné. Svoju roľu zohráva napríklad kurz českej koruny, Eura a japonského jenu. Sami sa stretávame s tým, že v ČR sú autá niekedy lacnejšie, lebo aktuálny kurz... Ak je predajca pri zmysloch, urobí čokoľvek, aby auto predal, ale pod nákup logicky nepôjde...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 389
Re:otázky
« Odpoveď #32 kedy: 27.12.2017 - 08:14:54 »
o kilometroch - v európe priemer je do 100km
o nabíjaní - jestvujú (roky) aplikácie ( napr. evmapa) kde sú jednotlivé nabíjacie miesta aj so špecifikáciou - koľko fáz, koľko ampérov, koľko sa platí, ... to je aj o ceste z prahy na slovensko. žijete v praveku, pretože slovensko už má sieť nabíjačiek od ba po košice každých 80km, kde to auto nabijete za 1/3 hodiny. a to je predpotopné auto, s malou batériou a pomalou nabíjačkou.
o porovnávaní ceny - píoše konkrétne sumy aj s faktúrami. ten človek má aj "ameriku" a licenciu na súťaže. tak vie, kde sa prevádzkováé náklady pohybujú.
a SKÚSTE gúgliť, budete sa diviť čo je vo svete mimo podvod s emisiami, kartelom, ...

Offline TomasARN

  • ID: 134
  • Riadny člen
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 443
Re:1. servisná prehliadka
« Odpoveď #33 kedy: 27.12.2017 - 08:16:40 »
na konkurencnom ceskom fore je takato diskusia k elektroautu, zacalo to s peugeotom Ion, uz je tam viac ako 30 stran, kde su same hadky, kde zastanca obhajuje toto auto a odporcovia, cize väcsina, aj ja, namietaju na cenu vozidla, jeho dojazd, dlzku dobijania atd..., skoro cela tema je vedena v duchu hadania sa. Snad aj tu to nebude mat rovnaky priebeh, ale hlavne je to OT, v tejto teme
EDIT: MPA, za 20 minut sa nabije na cca 80%, cize dojazd sa skrati a nemozes prist s 0% na dalsiu nabijacku, cize na trase cca 400 - 500 km nabijas aspon 3 az 4x co znamena, ze minimalne o hodinu bude cesta dlhsia
« Posledná zmena: 27.12.2017 - 08:19:39 od TomasARN »

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:1. servisná prehliadka
« Odpoveď #34 kedy: 27.12.2017 - 08:26:37 »
Tomas, tiez budem rad verit tomu co si napisal a dufam ze tu nebude podobna tema ako na ceskom.
kazdy kto nechce podporit, tak tie elektro upiera a hlada x milion dovodov preco nie, je to jednoznacne efektivnejsia prevadzka.
tiez by mi nevadilo kazdych X km zastavit na 15min. kto chce nech leje paliva, kto nechce tak nech nabija.
riesit ci ma auto dojazd alebo nie je to iste ako riesit u benzinaku aky ma vykon a dojazd a komfort.
ked chcem vyssi komfort a dojazd kupim teslu a ide sa dalej. tak je to predsa aj u palovacich aut. pokial je moznost
vyberu je taketo handrkovanie mimo misu... :D

mne sa kazdy rehoce ze som mal takmer kazde benzinove auto na lpg, motor s 2,5litrami detto, ale to su
naivni ludia ktori nechapu suvislosti a pointu, preto sa do takejto temy nezapajam a nerozsirujem debatu. to iste odporucam pachovi,
s jeho nazorom sa vsak plne stotoznujem a plne suhlasim, len ten kto nemal a neskusil (ine alternativne pohony, 4x4 a podobne fantasticke temy,
za ktore sa treba bit), tak nikdy nebude suhlasit a vzdy sa bude hadat a presviedcat svoju pravdu. ;)
ale to je uplne jedno, hodim usmev a klikam na uvodnu stranu fora :)
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:1. servisná prehliadka
« Odpoveď #35 kedy: 27.12.2017 - 08:30:10 »
prosím adminov, aby tému rozdelili a spravili z nej jedinečné vlákno... (o hádky nemá nikto záujem, len má každý svoj vlastný názor)

mpa, mám v okolí niekoľko áut značky Tesla (S aj X) a viem, čo ich prevádzka obnáša. O sieti autonabíjačiek sa baviť nemusíme, myslím, že toto si vie ozaj každý vygoogliť. Narážal som na konkrétny dojazd, ktorý z Nissanu Leaf robí (v mojom ponímaní) nepoužiteľné premiestňovadlo. Ak dobre rátam, minimálne 2x by som musel na ceste z TT do PP stáť a kávičkovať. Ušetrím peniaze a čas je zanedbateľný? Toto mi na tom nejak nesedí...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline TomasARN

  • ID: 134
  • Riadny člen
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 443
Re:1. servisná prehliadka
« Odpoveď #36 kedy: 27.12.2017 - 08:47:13 »
Bud temu rozdelit alebo OT zmazat. kto chce a po meste mu vzhovuje elektro a nevadi mu jeho nadobudacia cena, nech si ho kupi, kto nechce alebo mu nevyhovuje, nech si ho nekupi, je to kazdeho slobodna vola. Mne jedine co vadi, je presadzovanie elektra ako tej jedinej spravnej volby a rady tipu jazdis viac, kup Teslu, lebo benzin alebo nafta je na h....
Tym asi uzatvaram moje komentovanie k elektru, aby sa to nezvrhlo na to, co je na ceskom fore

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.392
Re:1. servisná prehliadka
« Odpoveď #37 kedy: 27.12.2017 - 10:58:43 »
Téma o elektro autách tu už je, takže časť príspevkov týkajúcich sa tejto tematiky by sa mohla presunúť tam.

Inak súhlasím s názorom TomasARN o preferovaní jedného typu pohonu.
Som zvedavý koľko by sme platili za elektrickú energiu v prípade ústupu áut na fosílne palivá, potom by bolo zaujímavé sledovať to porovnanie.
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline maranelo

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 1
Re:1. servisná prehliadka
« Odpoveď #38 kedy: 18.08.2019 - 20:01:57 »
moja skusenost je taka ze cena prehlidky 200 e co som neakceptoval . nakoniec dohoda vymena oleja filtra , brzdovej kvapaliny + celkova kontrola 120  e . vrchol bola cena kabinoveho filtra 30e . zaujmave je ze rovnaky predajca v inom meste vam dokaze za cca 170 e urobit vsetko + zapozicia nahradne vozidlo na 2 hod + umyje auto a ponukne kavu ....  takze treba sa informovat a nebyt ticho,,  v danom meste som bol naposledy   

Offline Mathias

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 7
Re:1. servisná prehliadka
« Odpoveď #39 kedy: 18.02.2020 - 21:53:29 »
Ja mám výrobcom predpísané servisné zásahy zadarmo, pokiaľ budem majiteľom. Zmluva s final-cd. Na toto ma dostali. Keby nie tejto zmluvy, tak mám síce 301 ale s omnoho lepšou výbavou ako teraz. Naviac by bol automat, cúvacia kamera a 7' display. Teraz to síce nemám, ale servis zadarmo je fajn. Už dve prehliadky som absolvoval bez zaplatenia čo i len jedného €.