Autor Téma: odmontovanie rezervy  (Prečítané 7095 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Tom5008

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 2
odmontovanie rezervy
« kedy: 24.08.2017 - 19:36:28 »
Poprosím o radu.
Potreboval som vybrať rezervu a samozrejme ani sa nepohla.Naviják bol odmontovaný a otvorený,žiadna hrdza,lanko ok.Auto postavené nad jamu a proste ani násilím sa nedalo rezervné koleso odmontovať.Postupoval som podľa návodu.
Auto je ročník 2012.Pravdepodobne to nebolo ešte niekdy demontované.
Ďakujem za každú radu :)
T.

Offline jsbb32

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 289
Re:odmontovanie rezervy
« Odpoveď #1 kedy: 25.08.2017 - 08:47:17 »
neviem aky je tam system,ale ak je to podobne ako na 206 tak treba podvihnut trochu celý drziak a odvesit z haku,ktorý je na skrutke staci ho trochu potiahnut do zadu.

Offline Rodrigo Rodriguez

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 2
Re:odmontovanie rezervy
« Odpoveď #2 kedy: 07.03.2018 - 19:02:22 »
Ahojte toto isté som riešil. Ani neviem zrátať na koľký pokus sa mipodarilo dať rezervu dole.Asi na tretí deň. Nadával som na
leva jak pohan. Ani nie korózia ale oxidácia pozinkovaného lanka bol problém, v mieste kde z sa láme z horizontálnej polohy do vertikálnej ku kolesu , je tam také plastové vedenie, tam sa to zaseklo. Podarilo sa mi to uvolniť  točením dojazdovky, smerom aby sa stúpanie lanka skracovalo , teda nie do smeru ropletania !!! Samozrejme koleso som ťahal celou váhou tela dole. Toto nemáte šancu urobiť niekde na ceste keď máte defekt. Doporučujem lanko raz ročne dať  premazať  hustou vazelinou, aby mala zmysel dojazdovka.