Autor Téma: Servisná sada na dofukovanie  (Prečítané 9233 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline bororo

  • ID: 111
  • Registrovaný užívateľ
  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 12
Servisná sada na dofukovanie
« kedy: 21.05.2017 - 13:39:56 »
Mam 308 GTi a pneu uprostred ničoho skoro na nule. Kompresor údajne aj odfukujúceho, mal som pripojiť čiernu hadicku - žiadna tam nebola. Tak som dal zmes, hoci dieru som nevidel na pneu. Keď som dával fúkať cez bielu tak nic. Tlak si skákal ako chcel. Ma niekto s tou sadou originál skúsenosti?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:Servisná sada na dofukovanie
« Odpoveď #1 kedy: 21.05.2017 - 15:57:41 »
keď dobre rozumiem, tak sa Ti jedná o opravnú sadu?. Tiež neviem, či si dostal defekt, alebo si chcel len dofúkať koleso. V prípade defektu, nikdy netreba vyberať klinec, alebo skrutku, čo spôsobilo defekt. Ja som zatiaľ sadu  použil, len na dofukovanie . Mal som skrutku v pneu, ale úbytok tlaku bol tak minimálny, že po dofúkaní som v pohode došiel ešte 120km, do servisu. S kompresorom som nemal žiaden problém, funguje presne tak ako je to písane v návode. Bežal motor, keď si dofukoval, lebo ináč kompresor nevládze.
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline bororo

  • ID: 111
  • Registrovaný užívateľ
  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 12
Re:Servisná sada na dofukovanie
« Odpoveď #2 kedy: 21.05.2017 - 16:16:27 »
Ja som chcel iba dofúkať, podľa návodu su dve hadice, jedna biela a jedna čierna. Čierna na dofukovanie, biela na náplň. Nakoľko čierna nebola, pripojil som bielu. Dofúkať sa nedalo. Tak som dal náplň. No nerozumiem tomu dofukovaniu.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Offline bororo

  • ID: 111
  • Registrovaný užívateľ
  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 12
Re:Servisná sada na dofukovanie
« Odpoveď #3 kedy: 21.05.2017 - 16:24:02 »



Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:Servisná sada na dofukovanie
« Odpoveď #4 kedy: 21.05.2017 - 18:57:29 »
Ahoj, veď tu čiernu hadičku držíš v ruke. Biela je zasa na bombičke. Prečo máš vybratú bombičku?.
 [ You are not allowed to view attachments ]
Dôležité, je mať prepínač v polohe, pre fúkanie, Ty ho máš v polohe pre opravu. Ďalšia vec, je že motor musí bežať, lebo ináč kompresov "nevládze"
 [ You are not allowed to view attachments ]
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline bororo

  • ID: 111
  • Registrovaný užívateľ
  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 12
Re:Servisná sada na dofukovanie
« Odpoveď #5 kedy: 21.05.2017 - 20:46:57 »
Ahoj, veď tu čiernu hadičku držíš v ruke. Biela je zasa na bombičke. Prečo máš vybratú bombičku?.
 [ You are not allowed to view attachments ]
Dôležité, je mať prepínač v polohe, pre fúkanie, Ty ho máš v polohe pre opravu. Ďalšia vec, je že motor musí bežať, lebo ináč kompresov "nevládze"
 [ You are not allowed to view attachments ]
Super, keby som to mal takto - ako to máš ty, tak by to bolo super. Fotky som robil až keď som už dal zmes a som ju vytiahol von. Až potom vidíš tu čiernu hadicku. Je vo vnútri, ide rovno cez prepojku do tej bielej. Až na tie hadičky je to skoro to iste.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:Servisná sada na dofukovanie
« Odpoveď #6 kedy: 21.05.2017 - 21:50:43 »
zrejme neaká inovácia, aby ušetrili. Zrejme predpokladajú, že 99%, ľudí ten kompresorček ani nevytiahnu
 [ You are not allowed to view attachments ]
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline bororo

  • ID: 111
  • Registrovaný užívateľ
  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 12
Re:Servisná sada na dofukovanie
« Odpoveď #7 kedy: 22.05.2017 - 19:04:41 »
Takze problém vyriešený. Súdruhovia zabudli dať do návodu, že keď je hadičky jedna, treba rozpojit spojku, lebo v nej je záslepka. A podľa toho či sa ide fúkať, alebo použiť bombicka, treba zapojiť. Nie len otočiť koleckom. Bola to pol hodinová maturita.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Offline Martin47

  • ID: 152
  • Riadny člen
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 258
Re:Servisná sada na dofukovanie
« Odpoveď #8 kedy: 12.10.2022 - 14:26:56 »
Pozerám opravnú sadu na pneumatiky, cenové relácie sú rôzne, no okrem rozdielnych cenoviek nevidím žiadne rozdiely. Buď je v balíku aj s kompresorom alebo bez. Kedysi som čítal, že použitie opravnej sady neznášajú pneuservisy, lebo keď to majú potom čistiť, tak je to na nervy a nikto im to nezaplatí. Je rozdiel aj v použitej hmote alebo ani nie? Ide o to, že darmo kúpim lacnejšiu sadu, keď ju potom použijem a zničí mi pneumatiku, to si radšej priplatím za drahšiu, ktorá sa ľahšie očistí. Niekde sa píše o tesniacom tmele, inde o tom, že zostane v kvapalnej podobe aj po inštalácii, nestvrdne, nevyschne ale ako potom tesní  :D

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 698
Re:Servisná sada na dofukovanie
« Odpoveď #9 kedy: 12.10.2022 - 18:12:29 »

  použil som ten spray na opravu .... a ver mi že sa nič závažné nestalo . gumu zalepil , roky som tak jazdil .... a keď sa demontovala , tak na disku bol taký , ako by film a veľmi ľahko ( prstami ) sa to dalo odstrániť .... tak že pohoda . ja v každom aute mám jeden spray na opravu .... istota ....

Offline Martin47

  • ID: 152
  • Riadny člen
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 258
Re:Servisná sada na dofukovanie
« Odpoveď #10 kedy: 12.10.2022 - 18:21:20 »
Teraz som vlastne zistil, že mám runflat pneumatiky zimné, na jar budem kupovať nové letné, asi nemôžem uvažovať nad bežnými pneumatikami?
Čítal som, že vozidlá s pneumatikami Runflat sú špeciálne uspôsobené, zavesenie a asistenčné systémy sú navrhnuté a kalibrované iba na runflat pneumatiky. Preto asi ani nemám na vyber a nemôžu taˇ ísť bežné pneumatiky. Neviem či to ešte stále platí, ale vraj pro bežných pneumatikách je cítiť lepšie jazdné vlastnosti čo sa týka tlmenia nerovností, majú menšiu hlučnosť a váhu.

Offline RTG

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 387
Re:Servisná sada na dofukovanie
« Odpoveď #11 kedy: 12.10.2022 - 19:20:55 »
Mozes
Nie su
Mozu
Stale plati
Peugeot 5008 1.6 Puretech EAT8 133kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,4532.0.html
Ex: Peugeot 308SW 1.2 Puretech EAT6 96kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3453.0.html

Offline Qcko

  • ID: 024
  • Riadny člen
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 2.727
Re:Servisná sada na dofukovanie
« Odpoveď #12 kedy: 13.10.2022 - 08:43:05 »
RTG: :D

@Martin47: môžeš dať pneu aké chceš. Pneuservisy viac neznášajú RUNflat ako spray. Na aute sa nič nekalibruje. RUNflat má len "výhodu" v tom, že môžeš pokračovať v jazde aj s defektom, nakoľko je bočnica pneu tak pevná, že obmedzenou rýchlosťou prejdeš po najbližší servis. Majitelia BMW ti povedia viac. ;)
SÚČASNÉ -->Peugeot 307 SW 1.6HDi...80kW...2007 + P 309 1.4i...55kW...1991 + P406 1.8i...81kW...1999
MINULOSŤ -->Peugeot 308SW GTline 1.2 96kW EAT8 2018 + Peugeot 406 break 2.0HDi + Peugeot 407SW 1.6HDi + Peugeot 4007 2.4 + Peugeot 508SW 2.0HDi + Peugeot 208 1.2VTi + BMW E61 525xdT + Peugeot 306 break 1.4i + Peugeot 306 2.0HDi...66kW...2001 + VW Phaeton 3.0TDi...176kW...2009

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Servisná sada na dofukovanie
« Odpoveď #13 kedy: 13.10.2022 - 11:07:50 »
Martin47: skús sa popýtať niekoho, kto kupoval v posledných 2 rokoch auto od Peugeotu, Citroenu či Oplu, či sa nechcú zbaviť opravnej sady. Platí v prípade, že si dokúpili rezervné koleso. Ono totiž tá opravná sada bola súčasťou každého auta, čo sa teraz od októbra mení a bude v aute iba v prípade, že auto neobsahuje tzv. prípravu na rezervné koleso...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Martin47

  • ID: 152
  • Riadny člen
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 258
Re:Servisná sada na dofukovanie
« Odpoveď #14 kedy: 13.10.2022 - 13:39:56 »
Nepochybne runflat pneumatiky sú bezpečnejšie, raz som vymieňal koleso na diaľnici a bol som rád, že sa to stalo za bieleho dňa a dobrej viditeľnosti. Nedovolilo mi to zájsť ani na núdzovú odstavnú plochu. Neviem si predstaviť, že by sa to stalo za hmly niekde v kopci na kľukatej nerovnej ceste. Opravná sada je tým pádom zbytočná.

Na druhej strane vyššia obstarávacia cena, keď už dôjde k defektu, z toho čo som čítal je to väčšinou neopraviteľné a menia sa 2 pneu kvôli rovnakému opotrebeniu na tej istej náprave.

Čo sa týka jazdných vlastností, pôjde predovšetkým asi iba o spomínané horšie tlmenie nerovností, vyššiu hlučnosť a hmotnosť, trakcia asi rovnaká, životnosť tiež?

Neviem či bežný šofér pocíti ten rozdiel v jazdných vlastnostiach, ale mňa runflat celkom oslovili. Inak tie múdrosti o tom, že pri vozidlách navrhnutých na runflat pneumatiky sa neodporúča použiť bežne pneu som čítal stadiaľto (bod 2)  :D Zaujímavý je ten bod 3, robia z toho vedu  :D v servise s tým nemali žiadny problém. A určite mali bežnú prezúvačku.
https://www.oponeo.sk/blog/run-flat-oplati-sa-do-nich-investovat