Autor Téma: Servisna prehliadka  (Prečítané 16921 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Maribus

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 88
Re:Servisna prehliadka
« Odpoveď #30 kedy: 01.04.2018 - 12:34:27 »
Kúpil som 4 mesiace starý peugeot 308SW ako predvádzacie auto a prišiel som tiež o záruky 4 roky mám len dva roky :/ ale zas zľava bola dosť veľká.Je to tým vykompenzované :) Neviem ako sa peugeoty kazia a či ísť do predĺženej záruky....mal som pred tým toyotu auris a tá chodila len na výmeny oleja a filtrov.

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.392
Re:Servisna prehliadka
« Odpoveď #31 kedy: 01.04.2018 - 12:42:07 »
Myslím že Peugeoty sa nekazia o nič viac ako autá iných značiek, všetko záleží aj od toho kto sa o auto ako stará a na aký kus natrafil.
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Servisna prehliadka
« Odpoveď #32 kedy: 01.04.2018 - 15:28:07 »
Predĺženú záruku je možné dokúpiť kedykoľvek až do najazdenia 40000 km resp. do vypršania štandardnej 2-ročnej záruky.
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:Servisna prehliadka
« Odpoveď #33 kedy: 01.04.2018 - 16:29:00 »
ahoj Maribus, bohu žiaľ si nenapísal akú máš motorizáciu, výbavu..koľko km plánuješ ročne najazdiť, kde... ťažko radiť. Môžem Ti napísať svoje skúsenosti z prevádzky . Mám 308 HDi 85kW. Tiež som ju bral ako predvádzačku. Dva krát som si doplatil záruku , prv na 4 roky, a potom doplatil piaty rok. Mám nabehané 89tkm. Zatiaľ čo som riešil na záruku: výmena zadného brzdového svetla vo dverách vypadli led segmenty. Výmena ľavej smerovky v speťáku, prestalo svietiť, výmena predných kľučiek , prestal fungovať bezkľúčový prístup. Výmena pomocného spojkového válca. Naposledy mi menili remeň pohonu alternátora a klimy. To nebolo na záruku, lebo je to spotrebák. Raz mi upravovali akusi podložku na radení, bolo to vrámci zvolávačky. Teraz ma čaká výmena brzd. Zaujímave, je, že platničky sú v podstate ešte OK, ale kotúče sú už pod limit. Taktiež sa začínajú ohlášať zadné tlmiče. O auto sa snažím starať, chodím pravidelne na prehliadky, olej mením max po 15tkm. Prevádzka je asi dialnice 30%,mesto 30% ostatok 40%. Zatiaľ som s PDF nemal žiaden problém. Raz mi "zamrzla" nafta, ale problém bol vyložene v kvalite nafty (GULF). Jeden defekt. (nemám rezervu :-) ).  Suma sumárum, auto hodnotím ako spoľahlivé, bezproblémové, na záruke som asi prerobil ( z pohľadu, koľko som dal, čo som dostal), ale neľutujem, že som si ju doplatil, už len pre pokoj duše.
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline Maribus

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 88
Re:Servisna prehliadka
« Odpoveď #34 kedy: 03.04.2018 - 11:43:10 »
Citácia
ahoj Maribus, bohu žiaľ si nenapísal akú máš motorizáciu, výbavu..koľko km plánuješ ročne najazdiť, kde... ťažko radiť. Môžem Ti napísať svoje skúsenosti z prevádzky . Mám 308 HDi 85kW. Tiež som ju bral ako predvádzačku. Dva krát som si doplatil záruku , prv na 4 roky, a potom doplatil piaty rok. Mám nabehané 89tkm. Zatiaľ čo som riešil na záruku: výmena zadného brzdového svetla vo dverách vypadli led segmenty. Výmena ľavej smerovky v speťáku, prestalo svietiť, výmena predných kľučiek , prestal fungovať bezkľúčový prístup. Výmena pomocného spojkového válca. Naposledy mi menili remeň pohonu alternátora a klimy. To nebolo na záruku, lebo je to spotrebák. Raz mi upravovali akusi podložku na radení, bolo to vrámci zvolávačky. Teraz ma čaká výmena brzd. Zaujímave, je, že platničky sú v podstate ešte OK, ale kotúče sú už pod limit. Taktiež sa začínajú ohlášať zadné tlmiče. O auto sa snažím starať, chodím pravidelne na prehliadky, olej mením max po 15tkm. Prevádzka je asi dialnice 30%,mesto 30% ostatok 40%. Zatiaľ som s PDF nemal žiaden problém. Raz mi "zamrzla" nafta, ale problém bol vyložene v kvalite nafty (GULF). Jeden defekt. (nemám rezervu :-) ).  Suma sumárum, auto hodnotím ako spoľahlivé, bezproblémové, na záruke som asi prerobil ( z pohľadu, koľko som dal, čo som dostal), ale neľutujem, že som si ju doplatil, už len pre pokoj duše.

Ahoj Pacho,Mám 1,2 96Kw výbava active + veľa doplnkovej výbavy.Kúpil som benzín lebo máme dve autá malú 107 tú používame najviac v meste a toto budem len ak pôjdem ďalej na výlety a dovolenky.Počítam že spravím tak 12-15000km ročne viac nie.Ponúkli mi predĺženie záruky ale uvidíme.Mne sa na toyote nekazilo vôbec nič.Predal som ju so 47000km. Peugeot som kupoval kvôli veľkosti kufra a vnútra auta nakoľko do zadu idú 3 deti.