Autor Téma: Peugeot 306 2.0HDI Spotreba  (Prečítané 4493 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline zaji06

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 1
Peugeot 306 2.0HDI Spotreba
« kedy: 24.12.2016 - 13:22:04 »
Dobrý deň prajem,
Chcel by som sa opýtať ohľadom spotreby tohto auta
Mam peugeot 306 Break 2.0 HDI RHY
Ide o to že spotrebu ktorú robím na tomto aute sa mi zdá privysoká
Dajme tomu že na dlhšie trate mávam spotrebu okolo 7.5 litra čo by som ako tak prežil ALE aktuálne som na tom tak že za 18L prejdem 180km  a už zasvieti rezerva čo je aj CCA 10L/100
Vždy tankujem keď zasvieti rezerva a podla toho si to sledujem
Chápem fakt ,že je zima a krátke trate po meste atď. ale 10 Litrov  je proste veľa a to usúdi každý

Aby som vás ušetril zbytočných otázok ohľadom stavu motora tak čo sa týka chodu motora motor beží krásne plynulo aj celkom ticho , ťah ma dobrý , olej nežerie ani kvapku od výmeny do výmeny , dym tiež skoro žiadny  ( teraz v zime pri naštartovaní dymí ale len pokiaľ  sa nezohreje výfuk)
Filtre boli menené všetky vrátane oleja pred 7000km (spotreba bola vyššia už dávnejšie aj pred poslednou výmenou ale toto obdobie je to rapidne horšie)

Jediná chyba ktorú ma auto je , že pri štartovaní v zime keď auto stojí celý deň naštartujem a otáčky dosť kolísajú a trvá to asi 5 sekúnd kým sa ustáli a už ide krásne plynulo .... Bolo mi povedané že by to mohol spôsobovať rekulátor tlaku paliva , ale zatiaľ som to neriešil mohlo by to byt aj vďaka tomu?

Ďakujem za vaše odpovede už vopred a prajem pekné sviatky :)
PS - PREZLEL SOM UŽ VEĽA TÉM NA FÓRE ALE NIČ MI NEPOHOMOHLO PRETO ZAKLADÁM TUTO TEMU
« Posledná zmena: 24.12.2016 - 13:31:26 od zaji06 »