Autor Téma: Antipollution Fault - vypne motor počas chodu  (Prečítané 58306 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Kovixxx

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 21
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #30 kedy: 28.11.2016 - 11:07:36 »
K tomu je potrebná demontáž palivovej nádrže? Keď bude na to čas, dám aj to radšej prekontrolovať. Ešte chcem dodať, že aj keď mením olej, aj ten je taký čierny keď ho vypúšťam, ako ten palivový filter. Čo znamená rýchloobratková pumpa? :P Prvý krát toto počujem :D

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #31 kedy: 28.11.2016 - 11:29:18 »
kde sa rychlo toci tovar, kde sa vystrieda vela zakaznikov. pojem nebol pouzity odborne spravne, ja som ho vsak pouzil...

ohladne nadrze, staci odklopit zadnu sedacku ten sedak a pod nim je viecko nadrze, ktore ked odsrobujes tak sa da vybrat plavak so sitkom.
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.394
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #32 kedy: 28.11.2016 - 12:49:18 »
Na tom filtri v spodnej časti to hnedkasté bude vyzrážaná a zmiešaná voda, ten čierny bordel zmiešanina karbónu ktorá sa do nádrže dostala vratným palivovým potrubím. Olej to nebude lebo ten sa v nafte rozriedi.
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:Antipollution Faulty - kabeláž:
« Odpoveď #33 kedy: 28.11.2016 - 13:11:41 »
dobrý deň,
vrátim sa ku kabeláži - ak je iba "mikroskopicky" porušená izolácia, prípadne je poškodenie tam, kam nevidno - čím ju ošetriť? niečím ako "hydrowax", ktorý sa používa na karosériu, odpudzuje vodu?

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #34 kedy: 28.11.2016 - 15:14:21 »
vratnym palivovym potrubim karbon??? to si kde cital ???
by mu explodoval rail system keby nafta mala dovod karbonizovat :D

olej ktory sa objavi v tanku, bud lajdactvom prevadzkovatela pumpy sa sice zriedi ale farba ostane. (z toho sa da vychadzat, preto to nikto v tej spinavej nafte nezisti)
jediny karbon moze byt zo stareho oleja ktory niekto nalial do tankera na cerpacke.

k izolacii trhliny, zalep izolacnou paskou na vacsom kuse dratu a hotovo, to bohate staci.
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Kovixxx

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 21
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #35 kedy: 28.11.2016 - 15:19:37 »
Ďakujem Vám za pomoc chlapi, veľa ste mi pomohli. Som rád, že sa nájdu ešte ľudia ochotný pomôcť radami :) Skúsim popozerať to sitko v nádrži ešte cez týždeň, že v akom je stave a potom to odfotím a dám sem. Čo sa týka čerpačky, momentálne najviac tankujem na stanici GAS. Ono to tam stále je niekto, nikdy sa tam nezmestím hneď ako tam dôjdem, ale neni to nejaká obrovská čerpačka. Len to mám akurát cestou. Ale tam som začal tankovať len pár mesiacov dozadu, a táto chyba sa ukázala už dávno pred tým. Pred tým som tankoval na čerpačke Lukoil (vtedy v jednom teste som sa dočítal, že tam je jedna naj nafta v BA)  pri Slovnafte, ale často som tankoval aj na Slovnafte, OMV, Shell a pod, keď som nešiel štandardnou trasou a potreboval som natankovať. Takže mohlo sa to stať kdekoľvek. Bohužiaľ tomuto sa tak vážne nevyhnem, ako ste to písali. Určite budem odteraz meniť palivový filter radšej častejšie. Ten interval, že pri každej druhej výmene oleja a olejového filtra (čiže cca po 30.000 km), by mohol byť ok však? A s tým vymením aj všetky ostatné filtre, ako peľový, vzduchový a pod. Čiže olej + olejový filter po 15.000 km a ostatné po 30.000 km.

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #36 kedy: 28.11.2016 - 15:25:54 »
ano presne ako pises,
palivak bohate staci kazdych cca 30t km
pelovy a vzduchovy podla potreby a vzhaldu,
olejovy pri kazdej vymene oleja (pocet km zalezi od charakteru trasy ako auto jazdi /90% mesto by som kazdych 12t km, 90% mimomesto kazdych 15-20t km/)
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.394
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #37 kedy: 28.11.2016 - 16:40:46 »
vratnym palivovym potrubim karbon??? to si kde cital ???

Nečítal som to nikde, skúsenosť z praxe aj keď nie na autách.
Pozri si videá kde sa čistí palivová sústava s Tec2000, podaktorým ide z vratného potrubia poriadny bordel  ;).
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #38 kedy: 28.11.2016 - 20:46:05 »
praveze ja som to robil osobne na vlastnom aute, ale ziadny karbon tam teda nebol.
bud sa karbon tvori alebo netvori. v palivovom systeme na to nieje ziadny dovod ani tam karbon nema ako vzniknut.

karbon vznika najma posobenim siry a sadzi pri nizsich spalovacich teplotach a najma pri kratkych jazdach.
Karbon ako i sadze su vysledok nedobreho spalovacieho procesu.
Takze urcite karbon nema preco ani ako vzniknut v paliovovom uzavretom trakte...
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.394
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #39 kedy: 28.11.2016 - 22:25:39 »
Mal som Tec napojený aj na mojom aute a čierny bordel nešiel no nedarí sa mi nájsť video kde ten sajrajt vyplavovalo a tým pádom bol aj palivový filter totožný s tým na fotke.
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #40 kedy: 29.11.2016 - 06:41:47 »
Ze tam bol bordel na tom videu ti verim, proti tomu nic nemam.
Len nesuhlsim s tym co si povedal ze to bol, alebo mohol byt karbon.
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Kovixxx

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 21
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #41 kedy: 06.12.2016 - 20:17:08 »
Hlásim sa opäť. Teraz však už len so správou, že odvtedy je všetko v poriadku, autíčko fičí ako má. Takže treba si skontrolovať palivový filter, ak sa u niekoho náhodou začne autíčko podobne správať.  :dance :clap :cool

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.394
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #42 kedy: 07.12.2016 - 00:27:08 »
 :clap  Len doplním že v zimnom období je na pumpách od istého dátumu "zimná nafta" čiže aditivovaná aby sa netvorili parafínové vločky ktorými sa zanesie palivový filter a problém je späť. Preto si zimné aditíva do nafty pridávam do sám a viem že to tam určite je (napr. zimný VIF Super Diesel Aditiv).
« Posledná zmena: 07.12.2016 - 00:28:17 od Judes »
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline marosh19

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 4
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #43 kedy: 19.01.2017 - 09:38:39 »
Mne sa to stalo tiež, teraz v zime bolo -16°C som naštartoval auto (Peugeot Partner 1,6HDI r.v.2005) auto po pár 100metroch vypísalo hlášku Antipollution Fault a zhasol motor, o chvilu som naštartoval a zase po cca 1km mi zhaslo... takto mi zhasínalo na ceste(10km) asi 7-8krát ... Na druhý deň som kúpil palivový filter + aditiva do nafty (doplnil som plnu nadrz tej "lepsej" nafty) som nalial a zatiaľ auto ide bez problemu najazdil som uz cca 200km. Ibaže kontrolka motora mi stále svieti.

Offline Kovixxx

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 21
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #44 kedy: 19.01.2017 - 19:15:56 »
To ti bud casom zmizne samo (chybova hlaska vsak bude ulozena), alebo si to dáš uplne vymazat z pamäte. Musis vsak dat v tom pripade auto na pocitac.