Autor Téma: Citroen C1 - nákupná taška pre polovičku :)  (Prečítané 33222 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:Citroen C1 - nákupná taška pre polovičku :)
« Odpoveď #15 kedy: 29.01.2016 - 19:23:17 »
krásne autíčko, keby som nemal doma druhé (tiež citroen), určite by som sa po ňom obzeral. Privítal by som aj foto interieru. Určite poteší, keď spadne z neba.
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline Lubk0

  • ID: 087
  • Registrovaný užívateľ
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 139
Re:Citroen C1 - nákupná taška pre polovičku :)
« Odpoveď #16 kedy: 02.02.2016 - 13:48:25 »
Fotky postupne pridám, teraz autíčko nie je pri nás ale u rodičov na dvore :)

Zajtra sa ide prihlásiť na značky + PZP a KASKO (keby náhodou) ... Štvrtok by mali dorobiť centrálne zamykanie a DO. Zároveň mi má pán dorobiť aj kabeláž na repro do predných dverí a vyviesť ju k rádiu.

Podľa serviceboxu to má len 2x repro, predpokladám, že to budú tie v palubovke ... Takže ešte 2x repro doplním do dverí ... Pravdepodobne ho nechám namontovať aj externý mikrofón.

Zajtra totiž príde autorádio - vybrali sme ALPINE UTE-72BT ... Mechaniku na CD sme nechceli, len USB / Bluetooth na stream hudby a HF sadu.

Kaplička na rádio bude však až budúci týždeň, jediný eshop čo ju mal v ponuke ju nemal skladom a mala by prísť na sklad až koncom tohto týždňa.

Jediný problém je ten, že neviem, aký priemer REPRO ide do predných dverí :) Takže počkám, než mi to ten pán, čo bude montovať centrál, povie.

Inak celkom seriózne uvažujem, že vytlmím dvere, aspoň predné. Sú také dosť lahké a pri manipulácií s klučkou (otváranie auta) je počuť taký ten plechový zvuk. Ale to si ešte premyslím :)

Inak autíčko má ľahko cez 200 km, polovička sa s ním už celkom stotožnila, ja s ním teraz v rámci Trnavy jazdím radšej jak zo ceedom :D Všade sa otočím a koľko zrazu parkovacích miest pribudlo :D

Kia Cee'd SW 1.6 CRDI 100 KW AT7 2016 ...
Citroen C1 1.0 VTI 51 KW 2016 ...
Honda XL 1000 Varadero 2010 ...

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.162
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re:Citroen C1 - nákupná taška pre polovičku :)
« Odpoveď #17 kedy: 02.02.2016 - 13:59:02 »
Vpredu sú dva repráky v palubke a dva vo dverách... teda aspoň 108 to tak má.

 [ You are not allowed to view attachments ]

Čo sa týka dverí, tak toto ti určite pomôže...  ;)
KLIK

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.162
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re:Citroen C1 - nákupná taška pre polovičku :)
« Odpoveď #18 kedy: 02.02.2016 - 14:16:51 »
A ešte k tomu vytlmeniu...
KLIK

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Citroen C1 - nákupná taška pre polovičku :)
« Odpoveď #19 kedy: 03.02.2016 - 08:16:56 »
super, gratulujem k výhre...  :clap

Trochu sa však čudujem celému bizňisu medzi Fotolabom a Citroenom - určite išlo o čo najnižšiu cenu, ale vo finále je možná oveľa väčšia zľava na vybavené auto ako na holotu. Takto to ale funguje pri každej jednej firme, ktorá berie autá ako hlavnú cenu v súťaži - dáme tam čo najlacnejšie a nech držia huby...

Dorábať výbavu do auta je celkom drahá a na môj vkus veľmi invazívna forma uspokojovania potrieb. Jasné, že v tomto prípade iná možnosť nie je, ale na druhej strane sa budú dvere rozoberať, možno palubovka a keďže je to všetko z plastov, tak to už väčšinou nikdy nedrží tak ako keď sa to tam prvýkrát nacvakne. Ak to však robia odborníci a detailisti, tak je to na nerozoznanie.

Ešte mi napadlo toto: keďže si zistil, že auto vyhovuje a je dobré, osobne by som ho ponúkol na predaj a za zinkasované peniaze + nejaké peniaze navyše by som si nakonfiguroval nové (ideálne 108-čku), ktoré by vyhovovalo... (platí v prípade, ak je to podľa výhernej zmluvy vôbec možné)
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Citroen C1 - nákupná taška pre polovičku :)
« Odpoveď #20 kedy: 03.02.2016 - 09:54:10 »
...osobne by som ho ponúkol na predaj a za zinkasované peniaze + nejaké peniaze navyše by som si nakonfiguroval nové...
:cool
« Posledná zmena: 04.02.2016 - 09:50:18 od Marcel00 »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Lubk0

  • ID: 087
  • Registrovaný užívateľ
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 139
Re:Citroen C1 - nákupná taška pre polovičku :)
« Odpoveď #21 kedy: 04.02.2016 - 09:12:14 »
A ešte k tomu vytlmeniu...
KLIK

Ďakujem za foto :) Určite slušná inšpirácia ... Rozmýšlal som aj nad vytlmením kufra ... Mám ešte 5 dní starej dovolenky ktorú musím dočerpať, tak je možné, že sa do toho pustím ... Hlavne od toho kufra je počuť taký "hluk" z cesty :) Ale woofer monotvať nebudem :D
Kia Cee'd SW 1.6 CRDI 100 KW AT7 2016 ...
Citroen C1 1.0 VTI 51 KW 2016 ...
Honda XL 1000 Varadero 2010 ...

Offline Lubk0

  • ID: 087
  • Registrovaný užívateľ
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 139
Re:Citroen C1 - nákupná taška pre polovičku :)
« Odpoveď #22 kedy: 04.02.2016 - 09:41:54 »
super, gratulujem k výhre...  :clap

Trochu sa však čudujem celému bizňisu medzi Fotolabom a Citroenom - určite išlo o čo najnižšiu cenu, ale vo finále je možná oveľa väčšia zľava na vybavené auto ako na holotu. Takto to ale funguje pri každej jednej firme, ktorá berie autá ako hlavnú cenu v súťaži - dáme tam čo najlacnejšie a nech držia huby...

Dorábať výbavu do auta je celkom drahá a na môj vkus veľmi invazívna forma uspokojovania potrieb. Jasné, že v tomto prípade iná možnosť nie je, ale na druhej strane sa budú dvere rozoberať, možno palubovka a keďže je to všetko z plastov, tak to už väčšinou nikdy nedrží tak ako keď sa to tam prvýkrát nacvakne. Ak to však robia odborníci a detailisti, tak je to na nerozoznanie.

Ešte mi napadlo toto: keďže si zistil, že auto vyhovuje a je dobré, osobne by som ho ponúkol na predaj a za zinkasované peniaze + nejaké peniaze navyše by som si nakonfiguroval nové (ideálne 108-čku), ktoré by vyhovovalo... (platí v prípade, ak je to podľa výhernej zmluvy vôbec možné)

Ja som fotolabu vďačný :) Som rád, že tam dali klímu, lebo tú by som jedinú nedorobil :)

Predávať a kupovať nové kľudne môžem, nemám žiadnu zmluvu, prebral som výhru a môžem robiť čo chcem ... Ale nech som počítal, ako som počítal, tvoj postup by sa mi neoplatil ... Auto by som predal zo šťastím za 7 tis. Nové vo vyššej výbave je za 9 tis. Eur ... To sú 2 tisícky + čas, predať to, odhlásiť, zrušiť poistky, objednať nové, čakať, prebrať, prihlásiť, poistiť ...

Za tie 2 tisícky a čas by som dostal navyše, oproti aktuálu

- Autorádio + 4 repro
- Oceľové disky 15 (aktuálne 14)
- zrkadlá a klučky vo farbe
- delené zadné sedadlá
- vodičove sedadlo výškovo nastavitelné
- elektrické ovládanie predných okien
- centrál s DO

Rádio + 4 repro sa rieši. Alpine s Bluetooth, externým mikrofónom atď vyšiel na 85 Eur + kaplička na osadenie do palubky 30 Eur aj s poštou. Káble do predných dverí na predné repro mám, rádio si zapojím sám. 2 repro sú tam, 2 repro pridám, to vyjde tak max 50 Eur. Takže táto položka komplet 165 Eur.

Centrál s DO sa montuje práve teraz, auto je u mechanika. 160 Eur aj s prácou.

Oceľové disky "15" sú mi na figu. Ak by tam boli elektróny, nič nepoviem, ale v 15 tkach plechoch moc veľkú výhodu teraz nevidím :) Delené zadné sedadlá detto rovnako ako výškovo nastavitelné sedadlo vodiča. Obaja sme vysoký, obom nám však umiestnenie sedadla v citróne sedí. Elektrické ovládanie predných okien by bolo fajn, ale je to vyriešitelné za tak max 150 Eur (to už som to aj trocha nadhodnotil).

Takže to čo potrebujem sa dá dorobiť za 475, nech 500 Eur.

Zrkadlá a klučky do laku vyjdú tak možno na 100 Eur, aj to som prepískol ...

A ostáva zvyšných 1400 Eur :)

S príplatkou =

Disky kolies z ľahkých zliatin 15 sú za 500 Eur. Samotné elektróny 15 mám zohnané za 280 Eur + max 200 Eur pneu, takže som max na tom istom. Farba nám vyhovuje, tú by sme nemenili. Dymové zadné okná sú za príplatok 120 Eur, ja ich môžem mať za 70 Eur ... Samotné parkovacie senzory nemajú, tie vyjdú na pár desiatok a montáž zvládnem sám :)

Sorry, za dlhší príspevok, ale aktuálne v tomto proste zmysel nevidím ... To dovybavenie nie je až tak drahé. C1 je jednoduché auto, vrzgania po opetovnom zložení sa nebojím. Dverí som rozložil a zložil za svoj život naozaj dosť a pri troche citu ani jedny nasledne nevrzgali ... No a navyše sa musím priznať, že s aktuálnych modelov sa mi Citrone páči vždy o kúsok viac, ako Peugeot :) (po stránke dizajnu)



Kia Cee'd SW 1.6 CRDI 100 KW AT7 2016 ...
Citroen C1 1.0 VTI 51 KW 2016 ...
Honda XL 1000 Varadero 2010 ...

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Citroen C1 - nákupná taška pre polovičku :)
« Odpoveď #23 kedy: 04.02.2016 - 09:43:48 »
 8) ver pravdu mas :) :beer
takto mas auto za 1500eur ako si si predstavoval,
otazne je kolko by si predajom ziskal, obavam sa ze v konecnom dosledku by bol doplatok daleko vyssi ako len tie dve tisicky ;)
« Posledná zmena: 04.02.2016 - 09:45:52 od Marcel00 »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Citroen C1 - nákupná taška pre polovičku :)
« Odpoveď #24 kedy: 04.02.2016 - 10:04:22 »
Samozrejme, je to na zvážení. Pod 9990€ sa dostaneme so 108 Allure 1.0e a to je podstatne vyššia výbava.

Ale nechcem agitovat vo svoj prospech, len hovorim, ako by som postupoval ja...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Lubk0

  • ID: 087
  • Registrovaný užívateľ
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 139
Re:Citroen C1 - nákupná taška pre polovičku :)
« Odpoveď #25 kedy: 04.02.2016 - 11:03:56 »
Samozrejme, je to na zvážení. Pod 9990€ sa dostaneme so 108 Allure 1.0e a to je podstatne vyššia výbava.

Ale nechcem agitovat vo svoj prospech, len hovorim, ako by som postupoval ja...

Stále to musíš brať tak, že je to hopsadlo pre polovičku. Neplánujeme s tým pravidelne cestovať do práce, neplánujem s tým ísť na dovolenku a podobne. Aktuálne bude slúžiť auto na presun v rámci menšieho mesta (Trnava) a prípadne raz za čas návšteva jej rodičov (cca 20 km vzdialený hlohovec) ... Raz za čas otočí BA, keď nepôjdem ja do práce ... Ale to sa možno stane 20x za rok, keď som to aj neprehnal :)

Takže ďalšie veci ako digi klima, farebna obrazovka atď sú tam zbytočnosťou ... Primárne derieme služobné auto :) Aktuálne nám na presun do zamestnania a späť slúži KIA, po takejto ceste riešime aj nákupy a potrebné vybavovačky ... Takže druhé auto je teraz "potrebné" málokedy :)

Ale plne chápem tvoju logiku. Ak by na ňom denne jazdila do práce atď, tak by som nad tým samozrejme rozmýšlal :)

Neskôr sa možno využije viac, ak by sme porišili prírastok do rodiny. Ale zase, len presun s dieťaťom v rámci materskej po TT max do HC ...

Môj predbežný odhad je, že to auto viac ako 5 tis. KM ročne robiť nebude :D
Kia Cee'd SW 1.6 CRDI 100 KW AT7 2016 ...
Citroen C1 1.0 VTI 51 KW 2016 ...
Honda XL 1000 Varadero 2010 ...

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Citroen C1 - nákupná taška pre polovičku :)
« Odpoveď #26 kedy: 04.02.2016 - 15:50:00 »
hehe, v pohode, plne chápem túto logiku... Takže auto budem vídavať v mojej rodnej a milovanej Trnave, budem pozorne sledovať...

Tým, že s autami pracujem, tak som trochu úchylák na doplnkovú výbavu...  ;D
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Lubk0

  • ID: 087
  • Registrovaný užívateľ
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 139
Re:Citroen C1 - nákupná taška pre polovičku :)
« Odpoveď #27 kedy: 08.02.2016 - 08:43:57 »
Tak auto je už od stredy 03.02.2016 na značkách :) Uzavreté PZP aj KASKO s 0 percentnou spoluúčasťou :)

Piatok bol domontovaný centrál ... Trocha nás tá malá mrcha potrápila, nakoľko od zámkov nevedú "klasické" tyčky ale lanká, na ktoré sa nedal motorček napriamo upevniť ... Chvíľu to vyzeralo, že budeme bez centrálu :)

Ale mechaník zohnal také prepojovacie "kladkové" konzoly, ktoré boli určené originál pre Toyotu Yarus od r.v. 2005 a do dverí ich napasoval. Takže centrál už ide ako má ... Veľká úľava nebehať s klúčom :D

Po rozmontovaní sme zistili, že repro v dverách je ... Takže dorábať nemusím ... Nahodili sme aj plastovú redukciu na 1 din rádio v lesklej čiernej, ladí k tachometru :) V piatok ešte auto absolvovali svoj prvý "laserwash" nakoľko som bol lenivý, umývať ho ručne a na kefi s ním nepôjdeme :) Prikladám nejaké foto.
Kia Cee'd SW 1.6 CRDI 100 KW AT7 2016 ...
Citroen C1 1.0 VTI 51 KW 2016 ...
Honda XL 1000 Varadero 2010 ...

Offline Lubk0

  • ID: 087
  • Registrovaný užívateľ
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 139
Re:Citroen C1 - nákupná taška pre polovičku :)
« Odpoveď #28 kedy: 08.02.2016 - 08:58:25 »
No a aby som nezabudol. Mám tu jeden "problém" ...

Po zhodení tej "záslepky" na mieste rádia sme narazili na konektory pre rádio, ktoré som nikdy pred tým nevidel a čo je horšie, neviem niekde na SK a dokonca zatiaľ ani na ebay nájsť redukcie ...

Resp anténnu som našeil na ebay v nemecku, tá tu vie aj celkom rýchlo byť, ale na zvyšok redukciu na ISO som nenašiel. Neviete my s tým pomôcť ? V Citroene samozrejme nič také nedržia ...

Prikladám foto. Sú tam okrem anténneho 3 konektory, na ten "úzky" 4 pinový neviem ani nájsť využitie. Chcel by som sa vyhnúť tomu, že ich odcvaknem a napevno prirobím na ISO (čo je tiež možnosť) ... 
Kia Cee'd SW 1.6 CRDI 100 KW AT7 2016 ...
Citroen C1 1.0 VTI 51 KW 2016 ...
Honda XL 1000 Varadero 2010 ...

Offline pito.za

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 48
Re:Citroen C1 - nákupná taška pre polovičku :)
« Odpoveď #29 kedy: 08.02.2016 - 14:42:40 »
Ten 4 pinovy bude na USB.
206 1.4 HDI
307 SW 1.6 HDI
BMW F650GS Dakar