Autor Téma: PSA - Odporúčané palivá pre 1.2 PureTech  (Prečítané 69551 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline DKR

  • ID: 141
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 156
  • Peugeot 3008 1,5 BlueHDI, EAT8, Allure,
Re:PSA - Odporúčané palivá pre 1.2 PureTech
« Odpoveď #60 kedy: 11.12.2018 - 15:45:25 »

Tak neviem.
Preštudoval som si priložené PDF-ka k testu aditív.
"Nafta má minimálnu požadovanú úroveň v ČSN EN 590 (aj STN)... Zloženie aditíva nemajú žiadnu normu, preto je zloženie aditíva a jeho kvalita na uvážení výrobcu aditíva... Bohužiaľ deklarované účinky aditíva sú často vo forme marketingových údajov... ".
Jediné aditívum, ktoré spĺňa čo sľubuje pri skúškach bolo od VIF.
Pozor je to sponzorovaný článok.
A pán redaktor Vaculík dostáva od českej motoristickej obce v diskusiach poriadne na frak, ako diletant pri písaní článkov (nič v zlom).

Ale aj tak, si myslím, že aj keď je prémové palivo drahšie, aj tak je pre motor lepšie tankovať prémiové palivo, nakoľko je kontrolované podľa ČSN, alebo STN, podľa krajiny výrobcu. Na kontolu VIF nie je norma, preto netušíme aká je kvalita každej várky = možná neistota. Preto je na každom z nás, čo naleje do nádrže svojho auta.

Čo so týka naliať 5x viac VIF-u, ak to má čistiť motor, tak by to pri 5-násobnom predávkovaní aditíva malo rýchlejšie čistiť usedeniny v motore.
Potom, buď to čistí a pri 5-násobnom predávkovaní môže nastať odtrhnutie usedenín a uvoľnené usadeniny môžu poškodiť súčiastky v motore...
Alebo, pri pravidelnom používaní VIF-u je motor relatívne čisý a tým pádom sa nemá aká usadenina v motore odtrhnúť, iba to tankovanie vyšlo drahšie ako z prémiovým palivom...
Prémiové palivo je proste blbovzdorné na takéto omyly...
 

Offline Igor_h

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 5
Re:PSA - Odporúčané palivá pre 1.2 PureTech
« Odpoveď #61 kedy: 17.01.2019 - 19:59:44 »
Mam k tomuto info dalsiu mouno zaujimavu infosku
problem je v palive ktore ma detergenty ktore pri Ba95 amenej rozozieraju rozvodovy remen ktorý je v opleji do ktoreho sa uvolnuju necistoty az sa dostanete do stadia stop aoprave motora..... mne sa to stalo osobne po 56000 km ze PSA setrilo a davali lcnejsie rozvodove remene ktore sa vplivou detergentov rozpadali v Ba 98 su ine .... ale aj tak to povazujem za info ktore je pre mna otazne kedze tankujem zasadne iba v rakusku a aj tam radsej 98mu a aj tak sa my to stalo ..... oprava bola prevedena cely motor vycisteny dvakrat preplachnuty olejom ... inak ide kludnejsie a tichsieako novy .... zevraj by sa my to uz nemalo stat lebo teraz tam montuju nejake americke remene ktore zarucuju ze vydrzia aj ba 95 a menej ..... tak som zvedav ....

Offline bat155

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 4
Re:PSA - Odporúčané palivá pre 1.2 PureTech
« Odpoveď #62 kedy: 21.01.2019 - 10:17:17 »
Dobrý deň,

Vzhľadom na to, že mám označenie motora vo VIN čísle VF...HNZ, tak musím tankovať BA98? Nebude stačiť ani BA95 zo slovnaftu? Určite mi nie je ľúto dať tých pár centov navyše za benzín a tak predĺžiť životnosť motora 1.2 puretech 110hp (82kw). Len sa pýtam pre potvrdenie, že naozaj iná možnosť nie je. V technickom preukaze mám napísané palivo BA98.

Ďakujem.

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:PSA - Odporúčané palivá pre 1.2 PureTech
« Odpoveď #63 kedy: 21.01.2019 - 11:43:01 »
Veru, v tomto prípade je potrebné naozaj dávať minimálne 98-čku... Ale keďže stojanov s BA98 je ako šafranu, tak 99/99+/100...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline bat155

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 4
Re:PSA - Odporúčané palivá pre 1.2 PureTech
« Odpoveď #64 kedy: 21.01.2019 - 11:46:35 »
Ďakujem za odpoveď Modzillo. Čisto len zo zvedavosti ma zaujíma, či už viete aké zásahy sa uskutočnili na konštrukčnej úrovni pre tieto motory, ktoré s označením HNV už môžu tankovať "našu" BA95.

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:PSA - Odporúčané palivá pre 1.2 PureTech
« Odpoveď #65 kedy: 21.01.2019 - 11:53:34 »
Bohužiaľ, vôbec netuším...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline RTG

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 387
Re:PSA - Odporúčané palivá pre 1.2 PureTech
« Odpoveď #66 kedy: 21.01.2019 - 15:27:54 »
Co som dostal info, menili sa udajne vstreky a ine mapovanie v RJ - toto urcite, ci aj nieco dalsie uz neviem.
Peugeot 5008 1.6 Puretech EAT8 133kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,4532.0.html
Ex: Peugeot 308SW 1.2 Puretech EAT6 96kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3453.0.html

Offline bat155

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 4
Re:PSA - Odporúčané palivá pre 1.2 PureTech
« Odpoveď #67 kedy: 22.01.2019 - 09:36:48 »
Aha, zaujímavé. Nečakal by som, že až toľko sa toho menilo.
Keby niekoho zaujímalo, tak tu je kódovanie motorov, pre ktoré platia nariadenia tankovať BA 95 alebo BA 98.

Motor EB2DT = 1.2 puretech 110 hp (82kw), vo VIN čísle HNZ = Palivo BA 98 a viac.

Motor EB2DTM = 1.2 puretech 110 hp (82kw), vo VIN čísle HNV = Palivo BA 95.

Offline Diesel

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 22
Re:PSA - Odporúčané palivá pre 1.2 PureTech
« Odpoveď #68 kedy: 25.01.2019 - 12:54:30 »
Zdravím Vás Peugeoťáci na tomto fóre. Som tu nový člen a priviedol ma sem vyhľadávač. Konkrétne cez jeden problém, ktorý tu tiež riešite, a to existenciu variant motora EB typ HNV. Tiež pátram po rôznych zdrojoch,posielam dotazy bez spätnej reakcie ,konkrétne aj výrobcovi týchto motorov, motoristickým redakciám ,dielerom Peugeot...... Stále nič. Jedine na tomto vlákne sa niečo rieši. Ako sú vyššie spomenuté tie rozdiely v RJ tak ja som našiel rozdiely aj v technickej špecifikácii vzhľadom k modelu HNZ. Je to dovolená hmotnosť prívesného vozíka, kde sú radikálne rozdiely. Kedže budem majiteľom P2008 s touto motorizáciou (110K), tak po tomto trocha snorím.
Budem povďačný ak sem prihodíte nejaké bližšie konkrétnosti modelu VF3CUHNV..... alebo Citroenov, ktoré majú tiež motor EB2DTM.
Díky.

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:PSA - Odporúčané palivá pre 1.2 PureTech
« Odpoveď #69 kedy: 25.01.2019 - 14:53:26 »
Diesel, vitaj. Technické špecifikácie sú predmetom výrobného tajomstva. Ani výrobca motorov, ani výrobca vozidiel nemajú prečo prezradiť, aký je rozdiel medzi motorom X a motorom Y. Motoristickí novinári väčšinou nie sú žiadni odborníci a aj ten jeden, ktorý má k Peugeotu blízko a je (asi právom) pasovaný za najlepšieho motoristického novinára súčasnosti, nemôže vedieť, čím sa motory líšia. A popravde, asi ho to ani nezaujíma...

Hmotnosť prívesného vozíka môže, ale aj nemusí súvisieť s výrobnými zmenami motora. Kľudne sa môže stať, že homologovali možnosť ťahať ťažký príves, prišli na to, že to je hovadina a tak museli počkať až do najbližšej homologizácie, aby tento údaj mohol byť zmenený a zreálnený. V rámci jednej homologizácie nie je takáto zmena možná. To bol príklad, netvrdím, že to tak je...

Na poslednom školení bolo opäť zdôraznené, že motory museli byť upravené kvôli nekvalitnému palivu, ktoré sa tankuje v strednej Európe. Ale hlbšie nikto nešiel...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Diesel

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 22
Re:PSA - Odporúčané palivá pre 1.2 PureTech
« Odpoveď #70 kedy: 25.01.2019 - 17:43:33 »
Modzillo díky za rýchlu reakciu. Bude to ako píšeš. Dnes som niečo dostal (iba ústne) z Česka, vraj až po kontaktovaní výrobcu, že je to séria aut pre naše ost-palivá. Hmotnosť prívesu ani nespomenuli. Myslím že nebude ani zbytočné občas natankovať aj palivo s vyšším oktánovým číslom, ani nie tak pre samotné antidetonačné hodnoty ale zloženie iných čistiacich aditív ktoré nemusia niektoré čerpačky do svojich výrobkov 95 okt. dávať.
Ešte raz díky.

Offline DKR

  • ID: 141
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 156
  • Peugeot 3008 1,5 BlueHDI, EAT8, Allure,
Re:PSA - Odporúčané palivá pre 1.2 PureTech
« Odpoveď #71 kedy: 26.01.2019 - 06:47:23 »
Riešilo sa to tu na fóre, nie občas, ale asi budeš musieť tankovať 98 stále...

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:PSA - Odporúčané palivá pre 1.2 PureTech
« Odpoveď #72 kedy: 26.01.2019 - 08:22:43 »
Ale veď zas už nestrašme toľko. Motory 1.2PureTech sú už prispôsobené na BA95... Ak mi niečo neušlo, problém je konštrukčne vyriešený.

Treba tankovať to, čo je v techničáku... Basta
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Diesel

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 22
Re:PSA - Odporúčané palivá pre 1.2 PureTech
« Odpoveď #73 kedy: 26.01.2019 - 12:42:05 »
Myslím že sme všetci rovnaký na svoju novú hračku. Príliš precitlivelí a upnutí. Postupne to upadá. Ale človek by nerád postupne začal na niečo zanedbané doplácať. Tankovať benzín s vyšším OČ je možno prínos pre auto, uškodiť by to nemalo.Pamätám si keď som v 90-tych rokoch kúpil Favorita 136-ku, tak sa končila výroba starého 96 oktánového olovnatého benzínu a začala produkcia benzínov UNI. Moje auto protestovalo.Ventily sa ozývali do svahu ako divé. Tak som prešiel na bezolovnatý 95 oktánový a bol pokoj. Môj priateľ mal presne v tom čase kúpeného Favorita ako ja a problémy nemal.Asi inak nastavený predzápal alebo čo. Potom začali vyrábať Favoritky 135 kde sa už doporučoval iba bezolovnatý benzín a ja som zistil,že rozdiel vo ventiloch nebol žiadny okrem zdvíhacích tyčiek ktoré boli ľahké duralové. Aspoň čo som zistil. Takže na margo týchto skúseností som začal pátrať po technických zmenách motorizácie HNV. Stále mi nejde do hlavy prečo je taký rozdiel vo váhe prívesu. Viď príloha.

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:PSA - Odporúčané palivá pre 1.2 PureTech
« Odpoveď #74 kedy: 26.01.2019 - 13:46:30 »
Do posledného súkromného benzínového auta som tankoval výhradne 100-oktánový benzín, pričom odporúčaným palivom bola práve BA95. Bol to motor THP150. Dôvody každý asi pozná...

V aktuálnom cenníku ale vidím pri technických parametroch možnosť ťahať pre 1.2PureTech 110k aj 130k brzdený príves s hmotnosťou 1250 kg. Sú nejaké indície, že by to tak nemalo byť?
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29