Autor Téma: (406) - Ťažko preraďuje  (Prečítané 2795 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Mario

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 11
(406) - Ťažko preraďuje
« kedy: 19.09.2015 - 00:42:30 »
Dobrý deň mám peugeot 406 2,0HDI 66KW rv.2003 Začalo to tak že auto mi preraďovalo trochu ťažšie tak som vymenil olej v prevodovke a trochu sa to zlepšilo alebo to len nechvílku prestalo a preraďovalo ako tak ok . Teraz som menil brzdové doštičky a odvzdušňoval brzdy niekde som čítal že brzdová a spojková kvapalina je to isté a dolievá sa do rovnakej časti keďže pri odvzušnení bolo treba doliať tak som dolial neakú ocinom poskytnutú starú brzdovú kvapalinu zo škody 120 a ja som to tam nalial že šak je to len brzdová a teraz mi začalo preraďovať fakt ťažko takmer ani nepreradím. Chcem sa spýtať či je to spôsobené tým že som tam dolial možno hovadinu a prečo mi to ťažko preraďovalo aj pred tým ako som menil olej v prevodovke. Ďakujem za odpoveď radu názor a ako mám postupovať .
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »

Falco

  • Hosť
Re: Ťažko preraďuje aká môže byť chyba Prosím o radu.
« Odpoveď #1 kedy: 19.09.2015 - 09:21:43 »
Odpovedal si si sam. Brzdovat kvapalina do 120tky a 307cky urcite nie je to iste. Takze mozes kompletne menit. Do 307 ide DOT4 a este k tomu idealne so schvalenim pre ABS a ESP (co skodovica asi tazko mala)
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re: (406) - Ťažko preraďuje
« Odpoveď #2 kedy: 19.09.2015 - 21:40:43 »
a po dalsie, brzdova kvapalina je hydroskopicka, to znamena ze v priebehu dvoch mesiacov je schopna do seba ponat vodu, co pre brzdovy system je nepripustne,
odporucam ako ti Falco radi, kompletne vymenit za novu.

Neviem odkial si, ale v kazdom vacsom meste sa nachadzaju rychloservisy (PitStopOil, Oilpartner a pod.) kde menia brzdovku na pockanie (cca 20EUR) a kompletne ti
to preplachnu/prezenu novou kvapalinou. navyse nemozu sa miesat hocio s hocicim, na to pozor, takze co najskorej vymenit kompletnu celu napln !!!!!!!
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Mario

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 11
Re: (406) - Ťažko preraďuje
« Odpoveď #3 kedy: 19.09.2015 - 22:11:41 »
Skúsim to zajtra vymeniť už som si kúpil novú presne takú aká tam má ísť a uvidím či sa to objavý. Len či by nemohla byť chyba niekde v prevodovke alebo spojke keď to sa objavilo včera v nitre a tak že som takmer nevedel zaradiť 1,2,3 stupeň lež som trafil tretí tak som klesol na rýchlosti tak že som musel dať druhý ktorý tiež ledva tak som zastavil nechal auto oddýchnuť a prišiel domou teraz sa auto tvári že žiadny problém a preraduje normálne objavilo sa to včera žeby mala až taký vplyv tá brzdováspojková kvapalina nemohlo by to byť aj niečo iné a ak by to bola tá kvapalina prečo by to teraz išlo a včera na určitý čas jazdy nie. Ďakujem vám za rady
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.394
Re: (406) - Ťažko preraďuje
« Odpoveď #4 kedy: 19.09.2015 - 22:43:51 »
Máme tu člena Dannys ten mal podobný problém až nato že jemu nešlo zaradiť spiatočku. Občas mu to blblo (hlavne keď sa auto zahrialo) a čím ďalej tým to robilo častejšie, riešenie bolo výmena lankového prevodu od radiacej páky, odvtedy má pokoj.
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Falco

  • Hosť
Re: (406) - Ťažko preraďuje
« Odpoveď #5 kedy: 20.09.2015 - 19:31:32 »
K tej vymene kvapaliny. Platia 2 pravidla. Bud ju menis stale alebo ju nemen vobec. Ak ju menis od novoty auta tak je to super. Brzdova kvapalina vsak je (ako pisal marcel) papajuca vodu a tym sa aj degraduje. Ale nie je to nic co by bolo katastroficke. Brzdova kvapalina vydrzi pri normalnej prevadzke auta aj 20 rokov bez vymeny. Problem by mohol nastat napriklad pri tahani tazkeho privesu a dlhom brzdeni brzdami kedy by ta kvapalina mohla zahoriet. Najvacsi problem je vsak ked ju vymenis na 20 rocnom aute. Tym padom mozes kompletne repasovat valceky na brzdach. Kedze sa tam usadza necistota a brzdova kvapalina je paradny odhrdzovac a odstatnovac vsetkeho zleho, tak po naliati novej to zareaguje a vsetok bordel sa uvolni a kompletne zablokuje brzdy.

Ak Ti vsak brzdy idu,a le len sa zle radi, asi to bude zle odvzdusnene (treba aj spojku odvzdusnit)
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »

Offline Mario

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 11
Re: (406) - Ťažko preraďuje
« Odpoveď #6 kedy: 21.09.2015 - 00:09:06 »
Auto mám približne od začiatku roka neviem či majitel menil často brzdovú kvapalinu ale je tam nová spojka čo viem a to auto má 12 rokou čiže je to možne žeby to tak zareagovalo a spojku som tiež skúsil odvzušniť a nebola zavzdušnená možno jedna bublinka teraz stále jazdím a nejde to ťažko ide to dobre neviem či mám čakať alebo si tú kvapalinu vymeniť.
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »