Autor Téma: Klimatizácie - nejaké "múdrosti" ?  (Prečítané 2047 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Lubk0

  • ID: 087
  • Registrovaný užívateľ
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 139
Klimatizácie - nejaké "múdrosti" ?
« kedy: 20.07.2015 - 15:02:25 »
Ahojte :D

Už to prišlo aj na mňa a potrebujem klímu do bytu :) Lebo v týchto horkách idem doslova skapať ! Na moje štastie mám viac ako polovicu steny obývačky v smere na terasu presklennú a samozrejme orientovanú na juho západ a keď prídem domov, nemám ani ako vetrať !

O čo ide. Potrebujem prímárne chladiť 1 miestnosť (kuchyňa + obývacia izba) ktoré majú nejakých 26 m2. Na večer chcem samozrejme vychladiť aj spálňu nech sa tam dá spať ... Spálňa je hneď vedľa a má nejakých 18 m2 ... Čo je podstatné, v spálni potrebujem zraziť teplotu tak o 4 stupne ako je aktuálna, viac určite nie, tj nepotrebujem tam robiť mraziareň ...

Klíma sa bude v podstate využívať iba nárazovo, večer a chvíľu v noci, neplánujem ju mať vyhúlenú celú noc :) Rovnako nechcem do nej moc investovať, nakoľko sa bude použivať tak odhadom strop 3 roky ... S klímou nebudem určite kúriť ani v žiadnom medziobdobí iba "prikurovať" ... Filtre ma nezaujímajú, žiadne nepotrebujem, a teraz otázky na telo

1. Pri hore popísanom štýle používania, zvoliť ON/OFF alebo inverter ? Čo som sa dočital, inverter sa oplatí len pri dlhšom používaní resp. keď napríklad nechám klímu zapnutú pol dňa či celú noc ... Na nárazové vychladenia atď má vraj rovnakú spotrebu ako ON/OFF .. Celý deň som mimo bytu, sme tam doslova až na večer, rátam s chodom tak max 4 hodiny denne aj to nie každý deň a skorej prerušovane ... Druhá vec je tá, či sa mi investícia do inverteru môže pri mojom hore popísanom používaní do 3 rokov vrátiť, skôr si myslím ,že nie alebo sa mýlim ?

2. Sú nejaké značky, ktorým sa treba vyhnúť ? V dobrej cene mi vychádzajú klímy ako MIDEA či FISCHER ... Niekde ešte ponúkali za zaujímavú cenu aj inverter s názvom HD (netuším čo je to za značku) alebo treba investovať do niečoho "lepšieho" a ak áno do čoho ? Znova podotýkam, že 2 roky je záruka na každú a chcem ju využívať strop 3 roky :)

3. Hlavná otázka, výkon :)

Aký výkon by ste zvolili ? Naskytuje sa mi možnosť 2,5 KW alebo 3,5 KW na chladenie. 2,5 KW je viacmenej zhodne uvádzaný pre miestnosti do 25 m2 (čo je presne tá moja obývačko - kuchyňa)  a 3,5 KW sa viacmenej zhodne uvádza na 25 - 40 m2 čo by mala byť rezerva aj pre tú spomínanú spálňu. Avšak ako hovorím, spálňa bude zavretá a nechám ju otvorenú len tak cca hodinku pred spaním, nech sa ochladí. Zvyšok dňa ju nepoužívam.

A teraz neviem, či si vystačím s tou 2,5 KW alebo treba zobrať tú 3,5 KW :) Rozdiel v cenách je okolo 100 Eur a viac ... Každý "KLIMA TECHNIK" tvrdí niečo iné, niekto ,že mi 2,5 KW bude v pohode stačiť, iný ,že mám dať 3,5 KW, tak teraz neviem :) Zásadná info je, že spálňu nepotrebujem ochladzovať  nárazovo, používa sa regulérne len na spanie a to sme vždy už nejakých pár hodín doma :)

Ďakujem za každú radu a zostávam s pozdravom "potu zdar" :D
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
Kia Cee'd SW 1.6 CRDI 100 KW AT7 2016 ...
Citroen C1 1.0 VTI 51 KW 2016 ...
Honda XL 1000 Varadero 2010 ...

Offline Lubk0

  • ID: 087
  • Registrovaný užívateľ
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 139
Re: Klimatizácie - nejaké "múdrosti" ?
« Odpoveď #1 kedy: 05.08.2015 - 10:18:03 »
BTW : Ďakujem za rady :D

Nakoniec my tam už vyše týždňa vysí Panasonic Inverter 3,5 KW a je to paráda :D Navyše, mám perfektný kontakt za BA, montáž a klíma za bezkonkurenčnú cenu :) Tak ak by náhodou niekto niekedy potreboval :)
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
Kia Cee'd SW 1.6 CRDI 100 KW AT7 2016 ...
Citroen C1 1.0 VTI 51 KW 2016 ...
Honda XL 1000 Varadero 2010 ...

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re: Klimatizácie - nejaké "múdrosti" ?
« Odpoveď #2 kedy: 05.08.2015 - 10:57:43 »
vies sem dat nastrel kalkulacie a vyslednej ceny?
ja som cakal co napises, hoci tiez toto riesim, ale v podstate si uz vedel co chces, nazor som mal zhruba rovnaky, tak som nic nepisal. :)
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Lubk0

  • ID: 087
  • Registrovaný užívateľ
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 139
Re: Klimatizácie - nejaké "múdrosti" ?
« Odpoveď #3 kedy: 05.08.2015 - 11:23:33 »
A veď ceny nie sú tajomstvo :)

Len takto :) Klimatizáciu mi montovali dvaja chlapíci, ktorý to robia ako fušku popri práci. Tj montujú v pracovných dňoch po 16 tej hodine ... Nečakaj od toho žiaden papier, avšak tomu je uspôsobená aj cena ... Kontakt na nich som dostal od známeho, ktorému dal kontakt zase iný známy :D Dával si od nich cca 2 roky dozadu montovať klímu, ktorú si kúpil niekde na internete ... Keď som s chlapíkom volal, povedali, že majú na predaj aj fungl nové klimatizácie Panasonic, nakupujú ich zo zahraničia, viac kusov, na FA.

Celkovo ma to teda vyšlo 670 Eur so všetkým. 500 Eur bola klimatizácia a 170 Eur doprava, montáž a všetok materiál (vrátane podstavca / konzoly klimatizácie a medenného potrubia (cca 3,5 metra), plastovej lišty atď). Na klimatizáciu sme spísali kúpno predajnú zmluvu s 24 M zárukou, sám si za zárukou normálne stojí :) Chlapík dal v pohode k nahliadnutiu občiansky atď ...

Chlapci to zvládli za 2 hodky, veľmi šikovný, poradili s umiestnením, prieraz spravili maximálne opatrne a šetrne, všetko si po sebe po-vysávali, poupratovali, zbalili všetok bordel, no proste jedna radosť :) Na základe mojích referencií za túto cenu spravili klímu ešte susedovi a známemu v Leopoldove (jemu dokonca v rovnakej cene natiahli aj elektriku :D) ...

Takže môžem len odporúčať.

Presný typ klímy teraz nemám pri sebe, ale môžem doplniť ... Je to základný inverterový model, chladí, vykuruje (tepelné čerpadlo vzduch vzduch), odvlhčuje, pohlcuje pachy, turbo / tichý režim, prachový a antibakteriálny filter (oba majú životnosť 10 rokov a čistia sa len vo vode) ... Jednotka je absolútne tichučká (aj vnútorná, aj vonkajšia) ...

PS: Ak by si chcel, ku klíme vedia dať aj regulérny daňový doklad. Bol tam príplatok nejakých 30 Eur ...

Čo som si prelúskal firmy a dal spraviť asi 20 ponúk :D Tak som sa z normálnou značkou pri 3,5 KW Inverteri po 850 Eur dostať nevedel ... Aj to boli skorej horšie značky ako MIDEA alebo FISHER ... Ale mal som ponuku aj za 860 Eur na Daikin :)

Keby niečo, kludne sa pýtaj
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
Kia Cee'd SW 1.6 CRDI 100 KW AT7 2016 ...
Citroen C1 1.0 VTI 51 KW 2016 ...
Honda XL 1000 Varadero 2010 ...