Autor Téma: (406) - 2.0 HDI automat - problem so startovanim - elektrika  (Prečítané 2897 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline gate7

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 1
Caute, mame 406 2,0 HDI automat, s priebeznymi problemami francuzkych aut a jednou vaznejsou, ktorou bola porucha automatu... auto slapalo donedavna bez problemov
asi dva roky dozadu sa nepravidelne zacalo stavat ze auto neslo nastartovat na prve otocenie klucom. Nejde o ziadny problem so zhavicmi a palivom, ide o problem v elektrike.
Spinacka ani nezopne starter a namiesto toho zacnu svietit svetla ktore su v automatickom rezime svietenia a napocudovanei sa spustaju stierace.
Toto sa postupne stupnovalo az nam auto zostalo tuto zimu stat. Ma na to vplyv teplota, ked je auto v garazi ziaden problem nastartovat, akonahle stoji vonku v teplotach okolo a pod
0°C zacne to blbnut. Nechali sme odstavit Meta alarm, skontrolovana je spinacka, poistky, riadiaca jednotka je nezatecena bez studakov, diagnostika je bez chyb. Moto je nacipovany a
ma zvyseny vykon. Tiez ziadne problemy.

Tento problem sa stupnoval, ma na to vplyv teplota, cize auto v teple startuje bez problemov, z toho robim zaver ze to musi byt kontaktova chyba, ci uz kontakty, alebo nalomeny kabel
ktory startom pri odbere ma uz velky odpor na start.... otazka je KDE TO HLADAT este ???

dakujem za rady

miro
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re: (406) - 2.0 HDI automat - problem so startovanim - elekt
« Odpoveď #1 kedy: 02.02.2015 - 14:54:12 »
odtiahni tapacir predneho stlpika dole pri nohach ako mas ovladac na otvaranie kapoty dole pri podlahe. je tam velky konektor, skontroluj ho.
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline pastorek

  • ID: 002
  • ----
  • Expert
  • *
  • Príspevkov: 1.209
Re: (406) - 2.0 HDI automat - problem so startovanim - elekt
« Odpoveď #2 kedy: 02.02.2015 - 19:27:28 »
Štartovanie je jednoduchý okruh kedy zo spínacej skrinky ide kábel priamo na cievku štartéra. Videl by som to na opálené kontakty spínacej skrinky alebo problém s cievkou štartéra. Tá cievka by zodpovedala i závislosti na teplote.
Ak máš automat tak je v tomto okruhu ešte relé ktoré zopne iba ak je volič prevodovky v polohe "P".

Ja by som začal tým či na cievku štartéra ide napätie keď kľúčikom zaštartuješ. Ak áno, tak by som na cievku pripojil kúsok káblika a opretím o plus kontakt baterky preveril štartér.
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »