Autor Téma: Kupim Peugeot 406 coupé  (Prečítané 16190 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline mišofeďo

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 19
Re: Kupim Peugeot 406 coupé
« Odpoveď #45 kedy: 11.10.2014 - 10:02:09 »
Citácia: "Ivkopivko12tka"
Vidím, že poznáš rivalov, oni ti nevedeli presnoriť nejaké zdroje a nejakú obstojnú zohnať? Koho poznáš, Zoliho, Kristiána, oboch ? :-)
K autu - tlmiče, kĺby, nápravy si teda spravíš za jeden dva víkendy, stačí poklikať na diely.

Podsvietenie - vyber prístrojovku, vymeň žiarovku, prípadne studený spoj to môže byť, bežný problém, easy oprava zadarmo.
Motorová elektrina - v tom sa nevyznám tiež, akurát viem že Bitron (RJ ventilátorov a fukncie s klimou) má na starosti spúšťanie ventilátorov a v závislosti od toho či sú dobré teplotné čidlá, kontakty na relé pri ventilátoroch a ventilátory samotné (po odpojení teplotného čidla pre RJ by mali bežať naplno) dokážeš identifikovať, kde môže byť problém.

K cukaniu a podivnému správaniu motora - ako prvé, najrýchlejšie a najlacnejšie- vyresetuj RJ. Odpoj na niekoľko minút auto od batérie, zapoj naspäť, v polohe klúčika pred naštartovaním počkaj desať sekúnd, zapni všetko čo môže spôsobiť nejaký odber a záťaž na el sieť (vyhrievania, stierače, diaľkové svetlá, mlhovky) ale stále nechaj na voľnobeh ohriať ho až do kým nespustia ventilátory (u 306 S16 je to niekde medzi 98-102°C) ... až sa ventilátor spustí, nechaj ho tiež chvíľočku bežať aj s ventilátormi, povypínaj spotrebiče a choď ho poriadne prevetrať. (nepamätám si presne tento postup, keď tak troška pogoogli ako resetovať na Peugeotoch RJ, ideálne v ANJ)



K radeniu - pozri sa po shortshifte, tyčkách radenia, premaž a malo by to byť lepšie.
Mám pocit, že moc žvaním, píšem narychlo z tabletu.

Na elektriku som zohnal jeden servis ktorý pozná známa a je overený. Pracuje tam špecializovaný autoeletrikár a často robia francúzov. spravia mi komplet novú kabeláž senzory atď dúfam že všetky rj sú v poriadku. Snáď to vyrieši aj to cukanie. Ale ja to vidím na problém s plynom lebo keď jemne pridám tak prestane cukať, alebo s klapkou škrtiacou, možno cvieky, sviečky uvidí sa. Ale tieto všetky veci mi pozrú a spravia v servise. Budíky neukazujú rýchlosť a otáčky okrem toho podsvietenia, takže
zase senzory na prevodovke, káble kontakty.. Inak auto ide jak utrhnuté z reťaze a začínam sa o seba báť :D :D.
Tlmiče ramená silentbloky kĺby a všetko okolo podvozku si spravím na firme v sklade.

Vieš aj som o tom rozmýšľal ale keď uvidel toto auto naživo tak som stratil zdravý rozum.... :hand  :doh  :rofl  :wasntme Náklady na opravy vidím na 3000 € :)
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »