PeugeotClub Slovakia - Les Fans De Lion o.z.

Hlavné fóra => Servis => Peugeot 307 => Téma založená: HairyFoter 30.11.2020 - 00:07:23

Názov: Servis Peugeot Bratislava
Prispievateľ: HairyFoter 30.11.2020 - 00:07:23
Ahojte, neviete mi poradiť dobrý servis v Bratislave? Cením si prácu všetkých ľudí a rád za ňu zaplatím. Chcem ale férový obojstranne výhodný prístup. Nemám rád "vymieňačov - skúšačov" čo tomu veľmi nerozumejú a pri jednej poruche postupne vymenia polovicu auta. Proste hľadám niekoho, kto rozumie svojmu remeslu, má ho rád a odzrkadľuje sa to na jeho prístupe k práci. S takým by som rád nadviazal dlhodobú spoluprácu. Som príliš naivný? Dá sa niekto taký v BA nájsť?

Momentálne potrebujem také bežné údržbové práce. Všetok materiál a kvapaliny mám vlastné (zháňal som glysantine G33, tak som už kúpil všetko).
- komplet vypustenie chladiacej kvapaliny s prepláchnutím
- výmena brzdovej kvapaliny
- výmeny filtrov: palivový, vzduchový

+ prehliadka podvozku
+ na 99% výmena zadných tlmičov (teda modlim sa ze nic ine)

Viete koľko by takáto robota stála? Viete niekoho odporučiť?

EDIT: + asi na jar budem riešiť aj klimatizáciu. Nefunguje a nemám poňatia prečo. To tiež riešite v klasickom servise, alebo u špecialistu na klímy?


Názov: Re:Servis Peugeot Bratislava
Prispievateľ: CiNiC 30.11.2020 - 13:02:54
Ak je podmienka len Bratislava, tak neviem poslúžiť. Ak by nebol problém 25km mimo, tak odporúčam: https://javor.premio-pneuservis.sk/branch (https://javor.premio-pneuservis.sk/branch)

Nemajú problém oservisovať akékoľvek vozidlo PSA (originálna diagnostika), robia servis podvozkov, klimatizácie etc.

Názov: Re:Servis Peugeot Bratislava
Prispievateľ: HairyFoter 03.12.2020 - 15:37:54
chcel by som niekde v BA ak sa dá
Názov: Re:Servis Peugeot Bratislava
Prispievateľ: slimboy 03.12.2020 - 15:42:01
Ja dakujem za tip na ten Javor, nemam problem tam skocit. Aspon zahrejem motor kym tam pridem. :)
Názov: Re:Servis Peugeot Bratislava
Prispievateľ: CiNiC 04.12.2020 - 12:01:04
Nie je zač. Chodím tam už roky. Treba si len termín dohodnúť telefonicky vopred, nakoľko majú skoro vždy plno...  :coffee :bandit
Názov: Re:Servis Peugeot Bratislava
Prispievateľ: HairyFoter 05.12.2020 - 00:01:17
Ešte sa chcem opýtať skúsenejších: chcem vymeniť brzdovú kvapalinu. Niekto tu radil, že najlepšie v takých tých rýchloservisoch kde mi na počkanie cez "tlakovačku" vytlačia starú a doplnia novú. Za 33 € vymenia aj brzdovou kvapalinou (Bosch DOT4). Čo mi príde ok. Z nemenovaného (iného) servisu mi tvrdili, že tlakovačku nepoužívajú pretože na starších autách dochádza k poškodeniu manžiet brzdových valčekov a preto to robia klasicky. Pochopil som že klasicky je asi to "krvácanie" kde obehne človek koleso po kolese a vypúšťa po trochu. Vraj to je takto pomalšie ale spoľahlivejšie.

Čo vy na to?  :o
Názov: Re:Servis Peugeot Bratislava
Prispievateľ: Judes 05.12.2020 - 14:38:24
Osobne som sa na vymieňanie brzdovky doma klasickým spôsobom akosi popisoval vybodol a nechal si ju vymeniť pri iných úkonoch v servise Peugeot NZ kde majú odsávačku. Pri každom kolese cez odvzdušňovaciu skrutku odsáva starú kvapalinu a novú dopĺňajú do nádržky, len je potrebné stále kontrolovať a dopĺňať hladinu aby sa nenasal vzduch. V tomto prípade nehrozí poškodenie súčastí okruhu.
Názov: Re:Servis Peugeot Bratislava
Prispievateľ: baffy 07.12.2020 - 21:12:19
Menil som si komplet sám. Kúpil som spätný ventil ,existuje na to taký prípravok ,napumpuješ a postupne vypúšťaš na každom kolese ,kde je druhý koniec ponorený do brzdovky pre každý prípad ,žiadny problém s nejakým zavzdušnením ,fungovalo to v pohode.V podstate som uvažoval obdobne ,ale skúsenosti hovoria ,že je dobré raz za čas pohýbať každou skrutkou ,inak to zahrdzavie a len potom nastávajú problémy.
Názov: Re:Servis Peugeot Bratislava
Prispievateľ: HairyFoter 08.12.2020 - 19:06:39
Diky za rady. Tiež si to nechám urobiť samozrejme. Tých pár € za výmenu sa popri tom všetkom už stratí. Išlo mi iba o to či tá tlakovačka naozaj môže poškodiť brzdy alebo nie. Budú mi to robiť klasicky vypúšťaním.