Posledné príspevky

Strán: 1 ... 8 9 10
91
Peugeot 301 / Re:peugeot 301 - aký olej do manuálnej prevodovky ( motor 1,6 16V vti ) ?
« Posledný príspevok od Qcko kedy 09.04.2024 - 06:12:48 »
Napr. Total Traxium 75W80  :angel
92
Peugeot 301 / peugeot 301 - aký olej do manuálnej prevodovky ( motor 1,6 16V vti ) ?
« Posledný príspevok od sir.Oliver kedy 08.04.2024 - 18:30:20 »

  zdravím osadenstvo

  potrebujem vymeniť olej v prevodovke na mojej 301-čky . jedná sa o manuál . aký tam olej naliať ? (ponúkali mi od 75-ky po 90 - tku )

  ďakujem
93
Predám - kolesá / Re:letné pneu Bridgestone Ecopia EP150 195/55R16 87V
« Posledný príspevok od Modzillo kedy 08.04.2024 - 14:40:57 »
zmena ceny... 189 EUR za celú sadu... Majiteľka sa ich potrebuje zbaviť, zavadzajú
94
Peugeot 206 / Re:Má P 206 rok 2000 automatické štelovanie pakien zadnej brzdy?
« Posledný príspevok od Vladimír kedy 07.04.2024 - 18:11:08 »
Rozobral som ľavé zadné koleso, bubon bol hladký, valček fungoval, ale samoštelovák bol akoby zaseknutý. Ťažko sa skrutkovačom pootáčal. Namazal som ho, uvidím na prašnej ceste, či to pomohlo, keď zabrzdím ručnou bzdou.
95
Peugeot 206 / Re:Má P 206 rok 2000 automatické štelovanie pakien zadnej brzdy?
« Posledný príspevok od sir.Oliver kedy 05.04.2024 - 17:03:30 »
píšeš že 40 rokov si brzdy robievaš sám , no z toho čo a ako sa pýtaš usudzujem že v podstate nemáš veľké skúsenosti . nepýtal som sa ... aký je rozdiel v brzdnej sile zadných brzd ? koľko má nožná a koľko má ručná ? potrebujeme to vedieť , lebo vlastne nevieme či sa jedná iba o tvoju fikciu alebo ozaj je veľký rozdiel v brzdnej sile . ak je v tolerancii , nerieš . ideálne rovnaké to nikdy nebude ani na novom aute .
 ďalšie , nepíšeš či si urobil niečo z toho čo sa ti tu radilo ? skontroloval si bubon , ošmirgľoval ho drsným šmirgľom ? premeral si priemer otvoru bubníka ? mám dojem že si sa ničoho nedotkol .
a naposledy ,ako vieš že je štelovák zaseknutý ? prečo si myslíš že by ručná mala haprovať ? lánka si kontroloval , hýbu sa ľahko ?
 najprv urob niečo z toho čo sa ti radilo a až potom postav ďalšie otázky . ďakujem
96
Peugeot 206 / Re:Má P 206 rok 2000 automatické štelovanie pakien zadnej brzdy?
« Posledný príspevok od mpa kedy 05.04.2024 - 16:00:56 »
ctrl c/v
ľavé koleso slabšie brzdí. Keď bude stálejšie počasie zo zvedavosti dám dolu bubon a skontrolujem to.
tento postoj je na Darwinovu cenu!
brzdy majú byť v poriadkunajmä v nepriaznivmm počasí,
keďnje sucho nehrozí šmyk s ťažkými následkami.
97
Peugeot 206 / Re:Má P 206 rok 2000 automatické štelovanie pakien zadnej brzdy?
« Posledný príspevok od Vladimír kedy 05.04.2024 - 15:00:02 »
Keďže idem na STK až v septembri, zatiaľ sa na doštelovanie zadných bubnových bŕzd iba teoreticky pripravujem. Rozoberať a kontrolovať budem až potom. Čo sa týka ozubeného štelováka som bol pred dvoma rokmi u známeho v servise, ktorý má stolicu a ten ho ručne cez dieru na bubne skrutkovačom  pootáčal. Povedal, že to musí pomôcť. Pomohlo, ale nie na 100% sa brzdy zľadili, ukázal protokol z STK.
Teraz mi automatika asi nefunguje, lebo ľavé koleso slabšie brzdí. Keď bude stálejšie počasie zo zvedavosti dám dolu bubon a skontrolujem to. Zrejme bude treba namazať ozubené kolečko grafitovou vazelínou a rozchodiť ho. Premeriam aj bubon, či nie veľmi atočený.
Ešte by som mal jednu otázku:  Keď je automatický ozubený štelovák zaseknutý,  ručná brzda  bude   haprovať?
98
Peugeot 307 / Deliaca mriežka.
« Posledný príspevok od Peter Nagy kedy 04.04.2024 - 21:28:49 »
Zdravím, nevie mi niekto poradiť kde by som zohnal deliacu mriežku do Peugeota 307sw kategórie N1,poprípadne či náhodou nepasuje z nejakého iného typu auta.Dakujem.
99
Predám - auto / Peugeot 508 SW 2.0 HDi
« Posledný príspevok od zijo kedy 04.04.2024 - 18:41:50 »
Ahojte, predam moj 508, auto spolahlive, vo vybave. Dovod predaja prechod na inu znacku.
Motorovy olej meneny kazdych 15 000 km, olej v automatickej prevodovke meneny kazdych 50 000 km.
Davam k nemu letne aj zimne pneu Barum 235/45 R18 jazdene jednu sezonu
Dam k nemu aj olej a sadu filtrov na vymenu - mal som kupene vopred, vymenu uz necham na noveho majitela.

Co som na nom za 5 rokov menil:

Sada rozvodov + nove brzdy a kotuce pri 160 000 km
Snimac sklonu xenonov pri 200 000 km
Klimovy kompresor pri 210 000 km
Riadenie pri 220 000 km
Klinovy remen + napinacia kladka pri 250 000 km

Co nefunguje:

Vyhrievanie sedadiel - mal som v plane komplet zreparovat sedacky, no uz som sa k tomu nedostal.

Palivo: Nafta
Najazdene km: 278 000
Rok: 2011
Prevodovka: 6 st. automat
Motor: 2.0 HDi 120 KW
STK do 12/2025
VIN: VF38ERHHABL044122

Cena: 6300 € + mozna dohoda pri rychlom jednani

Vybava:

Natáčacie svetlomety, Centrálne uzamykanie, El. predné a zadné okná, El. nastaviteľné sedadlá, El. zrkadlá, CD menič, Automatická dvojzónová klimatizácia, Diaľkové ovládanie, Rádio/CD+MP3, Multifunkčný volant, Lakťová opierka, Head-up display, Bezkľúčové štartovanie,  Klimatizovaná priehradka, Ostrekovače svetlometov, Welcome light, Disky z ľahkej zliatiny, Hmlové svetlomety, Imobilizér, Palubný počítač, Navigačný systém, Parkovací asistent, Tempomat, Kožený interiér, Tónované sklá, Vyhrievané predné sedadlá, Vyhrievané spätné zrkadlá, Fólie, Dažďový senzor, Svetelný senzor, Sezónne prezutie, Parkovacie senzory vzadu a vpredu, Bi-Xenónové svetlomety, Bezkľúčové otváranie dverí, El. otváranie kufra, El. zatváranie kufra, Panoramatická strecha, Bluetooth, LED denné svietenie, JBL Audio, Výškovo nastavitelné sedadlo vodica, Výškovo a osovo nastavitelný volant, Automatické rozsvietenie výstražných svetiel v príp. prudkého brzdenia, Predné a bocné airbagy, Sietka batožiny, Zadné sklopné a delené sedadlo 1/3-2/3, Bezpecnostné pásy vpredu s navíjaním vzadu trojbodové, Akustické predné okno, Automatické uzamykanie po rozjazde, Osvetlenie prahov dverí, Parkovací asistent predný a zadný zvuková a grafická výstraha, Farebný head up display, výklopný priehladný panel, Stredová predná laktová opierka s úložným priestorom a USB/jack, Ovládanie sklápania zadných sedadiel z batožinového priestoru, Chrómové lemy dverí a lišta zadného nárazníka, Poloautomatické rolovanie krytu batožiny, Zásuvka 12V v 1., 2. rade sedadiel a aj v batožinovom priestore, 8 reproduktorov, Automatická elektrická parkovacia brzda

100
Pieskovisko / Re:Novinky z Peugeotu
« Posledný príspevok od Modzillo kedy 04.04.2024 - 16:15:17 »
Len v skratke prvé dojmy z novej 3008-čky - auto vyzerá opticky menšie ako doterajšia generácia, rovnako tak aj batožinový priestor. Paradoxne je však veľkosť starej a novej generácie rovnaká. Interiér je krásny, grafika displejov na úplne inom leveli, ako sme doteraz poznali. Staršia generácia pôsobí vzdušnejšie, nová luxusnejšie. Trochu nevyužitú šancu vidím pod kapotou elektrickej verzie, keďže namiesto akejsi "poličky" pre káble (frunk) tam človek nájde plast pripomínajúci klasické prekrytie spaľovacieho motora. Nemusím rozumieť všetkému...
Strán: 1 ... 8 9 10