Autor Téma: skladacia strecha  (Prečítané 3347 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
skladacia strecha
« kedy: 16.11.2018 - 14:48:40 »
"látková", kto máte a ako udržiavate?
auto vám stojí vonku?
rozhodujem sa medzi kabrioletom a rovnakým typom s pevnou strechou (nie hardtop).

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:skladacia strecha
« Odpoveď #1 kedy: 19.11.2018 - 17:53:23 »
odpoveď od http://service.citroen.com/ ; má manuály pre všetky vozidlá v slovenčine, k údržbe uvádza ctrl c/v:
Údržba sklápacej strechy:
Na umývanie je možné použiť tlakovú pištoľ (90 barov), koniec pištole vzdialený minimálne 40 cm od vozidla.
Ručné umývanie vykonajte špongiou alebo kefou s mydlovou vodou.
Nepoužívajte nikdy rozpúšťadlá alebo kyseliny ani produkty na báze acetónu alebo alkoholu.

Offline DKR

  • ID: 141
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 156
  • Peugeot 3008 1,5 BlueHDI, EAT8, Allure,
Re:skladacia strecha
« Odpoveď #2 kedy: 27.11.2018 - 14:08:13 »

Ja som mal kedysi plátenú strechu na firemnom ARE 10 made in Italy (kupovali to od Rumunov, hoplé kasne z nápravami a v taliansku domontovali všetko ostané, mal som 1,6 TDI VW, vyzeralo krásne).

Ale späť k plátenej streche.
Umývanie a dážď nebol problém, ak ste plátno strechy nechali vyschnúť, ale napnuté.
Práveže na slnku bolo plátenú strechu lepšie zložiť, aby nebola napnutá, lebo v styku plátna strechy z kovovou konštrukciou, ktorá sa vedela riadne rozpáliť na slnku,  plátno "prašivelo".
Vždy na jeseň, keď bolo plátno strechy suché, som chodil plátno strechy impregnovať.
Robilo sa to vždy u renovátora veteránov pána Nikitina, (svokor herca Kramára).   
Nikdy v zime, ani počas dažďa nebol problém zo zatekaním a celé auto aj zo strechou malo tuším 8-9 rokov.  :beer
Keď som odišiel, stretal som sa ešte z bývalím kolegom, po roku strecha pretekala, lebo sa nespavilo obnovenie impregnácia plátna.  :angry

P.S.
P. Nikitin bol perfektný majster, ale nikdy mi neprezradil čím impregnuje, ale vždy povedal, že je to podobné ako impregnácia na stany, ale nie je to to...
Myslím, že dnes existujú moderné prípravky na impregnáciu plátených striech, podobné ako na fukčné vetrovky a nohavice...  :cool


 
 

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:skladacia strecha
« Odpoveď #3 kedy: 27.11.2018 - 19:28:41 »
ďakujem,
videl som nejaké videá, české upozorňuje pred impregnáciou športových textílií/stanov, na niektorých špachtľou zoškrabujú usadený prach s riasami a iným bordelom, ...
tak zrejme prestanem uvažovať nad látkou/vinylom.
:-(

Offline DKR

  • ID: 141
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 156
  • Peugeot 3008 1,5 BlueHDI, EAT8, Allure,
Re:skladacia strecha
« Odpoveď #4 kedy: 14.12.2018 - 06:25:36 »

No neviem, čo som ja zažil špachtlou sa do plátenej strechy nikdy nechodilo...

Offline IvanH

  • ID: 0109
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 1.001
Re:skladacia strecha
« Odpoveď #5 kedy: 14.12.2018 - 08:48:21 »
Asi ked po 20tich rokoch bez cistenia narastol mach a lišajník...Pri pravidelnej udržbe sa to stat nemože. No a odporuča sa vlastnit parkovacie miesto s prístreškom lebo slnko je "prevít"
P206SW  1.1 mux 2004 MAXIK OBDUINO32
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic ...

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:skladacia strecha
« Odpoveď #6 kedy: 14.12.2018 - 19:05:48 »
@IvanH - riasy sa pri oplachovaní (bez tlaku) auta v medzerách, napríklad medzi sklom a karosériou rozrastú celkom rýchlo.

Offline DKR

  • ID: 141
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 156
  • Peugeot 3008 1,5 BlueHDI, EAT8, Allure,
Re:skladacia strecha
« Odpoveď #7 kedy: 15.12.2018 - 06:42:29 »

K prvému, neriešilo sa to špachtlou, ale kartáčom...
K druhému, ak robíš pravidelne údržbu plátenej strechy, tak tam žiadne riasy nerastú...
Ani v špárach...