Autor Téma: Čistenie klimatizácie  (Prečítané 9465 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline slnko3

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 104
Re:Čistenie klimatizácie
« Odpoveď #30 kedy: 10.08.2016 - 15:07:23 »
Nikdy som nemal klimu a hlavne kvoli malim som ju vypinal co asi bolo zbytocne ked teraz to zapacha necham ju zapnutu a bude pokoj a ked vypinam auto netreba ju skorej vypnut nech vyparnik tepli vzduch vypari tu vodu co sa ta vytvori

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Čistenie klimatizácie
« Odpoveď #31 kedy: 10.08.2016 - 20:56:16 »
taketo veci absolutne neries, nic sa nepokazi neboj...
rucnym vypinanim  a nepouzivanim narobis viac skody ako osohu ;)

voda stecie, to je vsetko.
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline slnko3

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 104
Re:Čistenie klimatizácie
« Odpoveď #32 kedy: 10.08.2016 - 22:32:47 »
No ved to ked uz tam raz je treba ju pouzivat predsa ked odide cerpadlo je to odost drahsie ako pouzivat. Len ma zaujmalo ked nastriekam tu penu tam kde je pelovy filter ci mat pustenu klimu alebo najprv to nastriekat nechat posobit nejaky cas potom dat spat filter a potom ju pustit len neviem ci na plno alebo postupne pridavat

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Čistenie klimatizácie
« Odpoveď #33 kedy: 11.08.2016 - 09:53:22 »
...predsa ked odide cerpadlo je to odost drahsie ako pouzivat...
tak nepouzivaj ani auto, lebo co ak ti odide motor, prevodovka...  :blush

preco by malo odist cerpadlo? nechapem... klimakompresor ti prezije cele auto, pokial bude mazany.
v naplni klimaokruhu je aj olej na to urceny, pokial ho nejaky odbornik uz nevytiahol spolu s naplnou a
pri novej naplni pri plneni ho zabudol dat/doplnit.

...Len ma zaujmalo ked nastriekam tu penu...
k tomu postupu ci najprv nastriekat a podobne, neverim ze na tej konzerve co chces pouzit to nieje napisane ;)
ja to nepouzivam, a ani neviem co chces pouzit, takze neporadim.  :bandit

nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline slnko3

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 104
Re:Čistenie klimatizácie
« Odpoveď #34 kedy: 11.08.2016 - 10:07:21 »
Vola sa to k2 klima doktor je tam pisane ale iba ze to mam dat do tych otvorov ako ide vzduch do kabiny a to ze nema vyznam preto som to chcel dat tam ako je pelovy filte iba v tom som chcel poradit s niekim kto stym robil a co sa tyka motora a podobnych veci viem ako mam jazdit kedze motori sam vyrabam do aut

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Čistenie klimatizácie
« Odpoveď #35 kedy: 11.08.2016 - 10:09:20 »
3 sekundy cez google
http://www.pekneauto.sk/interier-automobilu/cistenie-klimatizacie/K2%20Klima%20Doktor%200,5l%20-%20pr%C3%ADpravok%20na%20%C4%8Distenie%20klimatiz%C3%A1cie

Návod na použitie:

Vypnite klimatizáciu
Nadstavte prúd vzduchu tak, aby prúdil z predu a zapnite vnútorný obeh
Nadstavte páčku kúrenia na minimum a motorček ventilátora naplno
Nádobu dôkladne premiešajte a nasaďte hadičku
Vložte nadstavec hadičky do nasávacieho vzduchového otvoru pod prístrojovou doskou
Počas sprejovania produktu posúvajte nadstavec hadičky späť a vpred
Vypnite vnútorný obeh a počkajte 15 minút pri max. zapnutom motorčeku ventilátora
Vymeňte peľový filter ak je to odporúčané výrobcom automobil
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline slnko3

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 104
Re:Čistenie klimatizácie
« Odpoveď #36 kedy: 11.08.2016 - 10:12:39 »
Dik za pomoc o motor a podobne veci mi jeslo lebo stym viem robit aj jazdit len klimu som este nemal