Autor Téma: Pneumatiky a Grip Control.  (Prečítané 53098 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline DKR

  • ID: 141
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 156
  • Peugeot 3008 1,5 BlueHDI, EAT8, Allure,
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #75 kedy: 04.10.2018 - 10:22:27 »
Ja som to riešol cestou ľahšieho odporu, preto 18"...

Čom sa týka pohodlia a jazdných vlastností. Tiež som doteraz mal najväčší rozmer disku 17" a bál som sa, že 18" na novom aute budú natriasať a auto bude dosť tvrdé na nerovnostiach. Ale jazdím s 18" tretí týždeň, mám najazdené 1350 km a som veľmi milo prekavapený, ako Peugeot zvládol nastaveneie podvozaka na 3008 s 18" diskami. To auto je pohodlnejšie na nerovnostiach, ako to staré na 17" diskoch (a bol to vW Tiguan).

Jazdím pravidelne po slávnom tankodrome medzi Trenčínom a Motorestom Radar smer Bánovce (R2 sľubovaná už 20 rokov, stará cesta bez údržby), jedná sa o pôvodnú betónovú cestu, ktorú staval Vermacht za vojny, a naši súčastný odborníci na túto rozbitú cestu hodili iba asfalt, ktorý časom všetko prekopíroval.
3008 na 18" diskoch je na tejto rozbitej ceste pekne pohodlná, dokonca som si všimol, že čím rýchlejšieidem (zatiaľ som mal odvahu iba do 100 km/h) po tejto rozbitej ceste, tak sa 3008 na 18" spáva pohodlnejšie. Aj niekde v teste bola 3008 pochválená za jazdu v teréne, aj keď to nie je štvorkovka, nie je to SUV, ale iba crosover.
Veľký klobúk dole pred Peugeotom za nastavenie podvozka...

« Posledná zmena: 04.10.2018 - 10:25:23 od DKR »

Offline LeonN35

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 15
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #76 kedy: 13.10.2018 - 13:13:15 »
Odporučam pozriet, testuju celorocne gumy ...tie Continental obstali najlepsie .. dufam ze to su tie iste ktore maju nase peugeot 3008 z predaja :)

https://www.ta3.com/clanok/1138070/domaci-test-novej-kie-ceed-a-porovnanie-celorocnych-pneumatik.html

Offline LeonN35

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 15
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #77 kedy: 13.10.2018 - 13:15:17 »
Marcel, skvelé...  :clap

MarcelOO dik za radu ..taku reakciu som rpesne cakal od cloveka z praxe ...mas pravdu placebo funguje vsade :) aj pri pneu ... dik

PS chcel som k tomu obsiahlejsiemu prispevku od MarceloOO :)
« Posledná zmena: 13.10.2018 - 13:16:49 od LeonN35 »

Offline DKR

  • ID: 141
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 156
  • Peugeot 3008 1,5 BlueHDI, EAT8, Allure,
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #78 kedy: 23.10.2018 - 20:37:30 »

Pre tých čo silou mocou chcú celoročné pneu, prikladám posledný test 10/2018:

https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/488705-autoklub-cr-ktore-celorocne-pneumatiky-su-lepsie-v-zime-a-ktore-v-lete/

Čítať pozorne.




Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #79 kedy: 23.10.2018 - 20:47:12 »
kazdy vysledok testu bude taky ako si ho ten co on poziadal predstavuje.
riesite furt dokola to iste, kazdy nech si da na auto co chce...
ak niekto tymto testom veri, to je presne ten konzument akeho vyrobca potrebuje :)
a tak je to v spolocnosti so vsetkym, nielen s autami.

ja ked som sa rozhodoval ktore kupit, bol goodyear najlepsi, potom nokian, v inom teste opacne...
toto su take nezmysly ze az...  :D
ale som rad ze som sa na ten nezmysel dal a tak som z toho zblbol ze si ich kupim znova  :cool

nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline mihyli

  • ID: 127
  • Registrovaný užívateľ
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 85
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #80 kedy: 25.10.2018 - 21:33:17 »
Ten test je silna kava.. Continental vsade 100%. :D :D :D :D objednavka ako vysita.
Peugeot 3008 SUV - 2017 - 1.6 BlueHDi EAT6 - 88kW - VIN VF3MCBHZWHS223434
Peugeot 508SW - 2017 - 2.0 BlueHDi EAT6 - 133kW - VIN VF38EAHWTGL044253

Offline IvanH

  • ID: 0109
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 1.001
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #81 kedy: 26.10.2018 - 10:11:30 »
No, ked si vezmes Conti ako etalón a ostatne porovnavas voc nej tak je to OK. A tým padom horsi vysledok ma menej percent a lepsi vysledok percent viac. Ked sa pozries do tabulky tak najdes aj hodnoty vyssie ako 100 precent. Takze Conti nie je vo vsetkých parametroch najlepsia.
P206SW  1.1 mux 2004 MAXIK OBDUINO32
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic ...

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #82 kedy: 26.10.2018 - 12:40:52 »
pokial nepoznas co sa pod percentami skryva aky udaj a co udava onych 100% tak cela statistika je na dve veci a tie vymalovanky zelenozltocervene detto.
100% v tomto pripade neexistuje. kedze mame aj viac ako 100% v tabulke. pokial nepozname maximalne dosiahnutelne percento co ani poznat nemozeme,
lebo ho nepozna nik, tak cele to ide do stratena. tie vase ciselka...
hranica akceptovatelnosti brzdnej drahy napriklad tiez neexistuje, zalezi ako vstupi prekazka do cesty. ak ti vstupi do cesty pri rychlosti 50km/h  5m od vozidla,
tak ti nepomoze ani 150%. Cize ak si cloveka nezrazil lebo si ho videl 40 metrov pred autom a ubrzdil si tak mas akoze super pneu?
ale ton co ho zabil, lebo mu vybehol spoza autobusu tak si ma akoze vycitat ze mal napr. zle gumy hej ?
takze kto urcil, ze kolko je 100% ucinnost pri brzdeni? a kedy? pred 10 rokmi boli ine cisla ako kazdym rokom a vyvojom technologii.
ten kto sa statistikami riadi a podla toho zije svoj materialny zivot tak amen...
troska sa treba zamysliet nad vsetkym tymto co sa tu pise v tejto diskusii.

ved uz ani ja nemam tu ovcu v avatre.

« Posledná zmena: 26.10.2018 - 12:44:02 od Marcel00 »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline DKR

  • ID: 141
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 156
  • Peugeot 3008 1,5 BlueHDI, EAT8, Allure,
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #83 kedy: 27.10.2018 - 10:05:22 »

Ja vrátim túto tému na začiatok.
Téma bola založená o celoročných pneu „Continental CrossContakt LX2 225/55 R18“ z ozačením M+S, ktoré sám výrobca označil za letné pneu. Tieto pneumatiky sú osádzané na 3008 z prvovýroby z Grip Controlom.

Mám na nich najazdené 3.400 km a opíšem skúsenosti s týmito celoročnými pneu.
Z dôvodu uzavretej cesty pre haváriu na hlavnom ťahu, som bol nútený ísť obkľukou cez Jankov Vŕšok. Cesta je dosť pokrútená, nájdu sa aj vracáky, kedysi sa na nej jazdila jedna rýchlostná vložka v rámci Rallye Barum. Mám veľmi rád takéto cestičky, dobre si na nich zajazdím, človek si to užije, na diaľnici je nuda. To ale nevravím o jazde ako pretekár...
Moje skúsenosti s touto celoročnou pneu na tejto ceste nie sú dobré.
Pred nájazdom do zátačky brzda, 2/3 zátačky z malým plynom lebo kopec a v poslednej 1/3 zátačky plyn, lebo výjazd zo zátačky. Keď sú tieto pneu v
 poslednej časti zátačky = vo výjazde, tak začne kĺzať smerom von zo zátačky, nedrží stopu. Vo väčšine prudkých zátačiek sa to preklzovanie prejavuje hlavne na vnútornom prednom kolese, ktoré nie je tak zaťažené. Pneumatiky nepískali ani raz, to znamená nevarujú vodiča, že sa blížia ich limit, čo nie je bezpečné.

Poviete si, že som išiel ako blázon, nešiel, lebo predo mnou išla kombi oktávka TDI a tá problémi v zátačkých nemala, ja som sa jej len snažil držať za kufrom.
Poviete si, že tie pmeumatiky nie sú určené na rýchlu jazdu, OK, ale ostané letné pneu držia pri takom spôsobe jazdy lepšie.
Tie pneumatiky sú dobré pri jazdeckom kómótnom štíle, ak ste trošku svižnejší jazdec, tak tie pneumatiky v zátačkách nestíhajú.
Spotreba na nich je zvýšená.

Tak som si potvrdil názor, že celoročná pneumatika ešte nie je taká dobrá ako dobrá letná pneumata.
P.S.
Môžete sa domňa obuť, rád Vás povozím na Jankovom Vŕšku...



 

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #84 kedy: 27.10.2018 - 13:50:06 »
Každá jedna osobná skúsenosť je fajn pre ostatných, otázkou zostáva, do akej miery sa do recenzie zakomponujú predsudky a osobná averzia.

Ak si odmyslíme, že Slovensko je prdel sveta a vodiči vo všetkých ostatných krajinách na svete sú len trochu šikovnejší od človeka neandertálskeho, prídeme na to, že 3008-čka sa s veľkým úspechom predáva aj v krajinách, kde majú ďaleko vyššie pohoria, ako je tu spomenutý Jankov vŕšok (použil som len ako príklad, prosím nebrať osobne). Naozaj si myslíte, že by vedenie PSA tvrdohlavo pretláčalo celoročné pneumatiky vo svojich autách, keby na ne mali zlé referencie alebo časom zistili, že to bol krok vedľa? Uvedomme si, že ide už o druhú generáciu 3008, ktorá túto "technológiu" používa.

Osobne nemám na celoročkách najazdených veľa km, ale mal som tú česť jazdiť na nekvalitných zimných pneumatikách. Môj názor? Radšej kvalitné celoročky ako nekvalitné zimné pneu. Zatiaľ sa ku mne nedostala jediná negatívna skúsenosť od majiteľov áut s GripControlom a odovzdal som ich stovky...
« Posledná zmena: 27.10.2018 - 15:27:24 od Modzillo »
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline DKR

  • ID: 141
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 156
  • Peugeot 3008 1,5 BlueHDI, EAT8, Allure,
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #85 kedy: 28.10.2018 - 10:46:06 »

Nechcem prudiť, ale tvoje vyjadrenie: "Zatiaľ sa ku mne nedostala jediná negatívna skúsenosť od majiteľov áut s GripControlom a odovzdal som ich stovky..."  tak asi som prvý.
Asi žijeme každý v inom svete. Ja keď som zháňal po predajcoch Peugeotu v Ba a predajcoch pneu informácie o celoročných pneu „Continental CrossContakt LX2" cca pred dvoma mesiacmi, tak mi bolo predajcom Peugeotu povedané, že zákazníci v Blave si uvedené pneumatiky vymieňajú za orginál letné pneu, lebo sa im nepáčia vlastnosti CrossContakt LX2.

V mojom prechádzajúcom príspevku som zhodnotil moje skúsenosti z používania tejto pneu, 3/4 času fajn, ale pri svižnej jazde = športovejšej už nestíhajú na letné pneu. Začínam mať strach, čo sa udeje ak niekde v zátačke bude tieň a tým pádom trošku námrazy, hoci cesta bude suchá.
Proste moje skúsenosti a informácie čo som získal sú iné, ako tvoje. Každý máme iné informácie...


Ešte k výpovednej hodnote testou celoročných pneu.
Každý si vie z testu vyčítať čo potrebuje.
Ja som tvrdil, že celoročné pneu sú vjhodné pre niekoho kto má malý nájazd km, alebo býva na doplnej zemi.
Tento názor je záverom aj najnovšieho testu v časopise "Auto Moto a Šport 11/2018.
Ten test, tak ako si chcel, porovnáva celoročné pneu z letnou pneu a tiež aj zimnou pneu. Dúfam, že tým je uvedený test výpovedný.
Výcuc z testu:

"Viac sa šmýkajú. Na druhej strane je jasné, že univerzálne obutie sa nemôže rovnať zimným či letnám pneu, najnä v špecializovaných disciplínach. V zime majú horšiu priľnavosť, rovnako horšie držia aj na rozpálenom asfalte uprostred leta a navyše sa rýchlejšie opotrebujú..."

Výsledky toho testu sú zaujímavé,
Sneh (zima). Najlepšie celoročné pneu sú na úrovni zimných pneu, ale podľa značky od stredu pola celoročné pneu zaostávajú o 20%.
Mokro. Najväčšie straty celoročné pneu zaznamenali na vode a mokrej ceste (takéto počasie je u nás v zime najčastejšie). Najlepšie vlastnosti na takomto povrchu mala zimná pneu (prekvapenie?).
Na suchom povrchu (leto) sú rozdiely najmenšie, ale stále vedie letná pneu.

Tak, ako som uviedol na začiatku, nejdem prudiť, každému vyhovuje niečo iné, len pneu je potrebné stále vyberať z rozvahou, podľa toho ako sa bude  auto používať.
Citát z uvedeného testu: "Celoročné pneu sú stále kompromisom..."


 

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #86 kedy: 28.10.2018 - 12:28:28 »
Môžem vedieť, ktorý predajca takéto niečo zapotil? V praxi sa totiž predajca nedostáva k informácii o kúpe letných pneu (pochybujem, že by ich ľudia riešili cez autorizáky, ľahko to viem overiť).

Ja som za každú srandu, ale vždy sa držím faktov. Uvedené info mi príde ako scifi. Práve naopak by som ako predajca argumentoval, že pre BA sú celoročky absolútne ideálne. Ak zákazník nechce celoročky, jednoducho si objedná auto bez GripControlu a dostane auto na letných pneumatikách...

Len aby potom nevznikla debata o tom, že tam XY chcel Continental a on dostal Michelin. Čo on je niečo menej ako AB, ktorý dostal na svojom takmer rovnakom aute práve Continental, ktoré vyhrali väčšinu testov...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #87 kedy: 28.10.2018 - 13:38:59 »
čo je grip kontrol? funkcia AUTA, alebo vlastnosť PNEU?
pretože mám na aute (p207sw) letné G-GRIP od celkom iného výrobcu. a zimné (g-grip) som práve kontroloval na kompresore. a nebadám nejaký extra rozdiel od predchádzajúcich.
@Modzillo - jankov vŕšok v smere OD horných vesteníc som poznal v časoch s prašným povrchom. na gaz.m.20 i jednej z prvých mb.1000. vtedy bolo treba fakt dvakrát vymačknúť spojku s medziplynom a brzdiť s väčším citom ako vedia dnešní asistenti.
konštatovať že to ktoré auto s tými značkovými pneu predávajú aj vo svete nie je relevantné - výrobok z rovnakej šarže má rozptyl a sem (predpokladám) neposielajú "prvú voľbu".
argumentovať bratislavou je srandovné, tam je úplne jedno aké majú pneu, pretože 5cm snehu a je kalamita.

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #88 kedy: 28.10.2018 - 17:08:04 »
@mpa: GripControl je vždy spojený so špeciálnymi M+S pneumatikami... Iným spôsobom sa celoročky objednať nedajú. 207SW určite GripControl nemala (neviem, či som správne pochopil).

K téme o druhej akosti sa odmietam vyjadrovať, pretože toto tvrdenie sa k pravde ani len nepribližuje a nie je absolútne ničím potvrdené... Predpokladám, že pneumatiky si si doteraz chodil objednávať kvoli I. akosti do Nemecka alebo Francúzska... (Potraviny a hlavne drogériu chodím aj ja kupovať do Hainburgu.)

Jankov vŕšok bol použitý ako príklad, ale teda aspoň som sa dozvedel, že je porovnateľný, ak nie horší, ako ktorýkoľvek kopec trebárs vo francúzskych Alpách...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #89 kedy: 28.10.2018 - 19:34:50 »
ešte raz - čo je grip kontrol? funkcia AUTA, alebo vlastnosť PNEU?

neviem ktoré autá to majú, ale ja som si pred časom kúpil pneu, ktoré mal "vylisované písmená G-GRIP (firma zahraničná, obchod u nás v meste).
povedať, že každý výrobok z rovnakej šarže má vždy rôznu kvalitu a do východnej európy isto iste posielajú v najlepšom druhú kvalitu. od niektorých výrobcov zásadne ich výrobky nekupujem (sony), pretože už zo záručných podmienok vyčítam, že mi poskytujú oveľa menej ako kúsok inde.
a jankov vŕšok som zase ja použil ako príklad kde sa dalo "vyšantiť" ako píše DKR keď ešte nebol na svete :-)