Autor Téma: Chyba dialkovych svetiel, smerovky  (Prečítané 8917 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline SiFoN

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 58
Chyba dialkovych svetiel, smerovky
« kedy: 11.02.2018 - 07:49:35 »
Nevedel som sa dopatrat k relevantnym informaciam, preto zakladam novu temu a obraciam sa s prosbou o pomoc..

Moje auto je 407SW, rv 11/2008 (teda po facelifte), motor 2.0HDi 103kW (RHF)

Popis problemu:
Spociatku (od kupy v auguste 2017) som si normalne zapinal svetla pri kazdej jazde manualne prepnutim ich vypinaca do polohy stretavacie svetla.. vsetko fungovalo bez problemov.. casom si uz auto zacalo samo zapinat stretavacie svetla po zapnuti zapalovania este pred startovanim.. pokial som otocil prepinacom svetiel do polohy AUTO, tak samozrejme za dna zhasli, a v dalsich poolohach boli standardne funkcie (obrysove resp stretavacie svetla).. no a teraz sa to zopsulo tak, ze v akejkolvek polohe prepinaca stretavacie svetla po zopnuti zapalovania svietia.. co je ale horsie, auto si zrejme mysli, ze svetla su zapnute automatikou a teraz mi nefunguju dialkove svetla.. bez ohladu na polohu prepinaca svetiel prosto dialkove nefunguju, ani blikanie, nic..
Ok, na to, ze sa mi svetla same zapnu, nemam nic.. ale jazdit bez dialkovych teraz v zime ked je viac nez polovicu dna tma.. je troska o hubu..

Dalsi problem, ktory sa pridal minuly tyzden nastal so smerovkami.. v noci bol fajny mraz, zvlast tu v Tatrach, asi minus 18.. rano po nocnej odchadzam z parkoviska, vyhodim smerovku a ta sa rychlo rozblikala.. reku fajn, asi vybilo ziarovku.. vychadzam z kruhaca, davam smerovku do druhej strany, ten isty problem.. okej, zima asi pugovi nesvedci.. podvecer idem znova do nocnej, smerovka na pravej strane funguje normalne ako ma byt, na lavej strane ale zadna stale nefacha.. okej, ked som mal cas, rozobral som svetlo, pozeram ziarovka smerovky mala sice vlakno v poriadku, ale sklo bolo uvolnene.. okej, vymenil som ziarovku, predtym som ju vyskusal na skusacke, ziarovka je ok, no problem s nesvietiacou smerovkou pretrvava.. robi to iba lava strana vzadu, prava normalka funguje.. co je ale sranda, ze ked nechamtreba auto odstavene a po par hodinach k nemu pridem, odomknem ho dialkovym ovladacom a aj lava smerovka zadna ma pozdravi bliknutim :-) jakmile sadnem, nastartujem a vyrazim, smerovka znovana nefunguje..

Auto som napichol na diagnostiku PP2000, ukazuje mi chyby, BSI hlasi lava zadna smerovka, skrat na kostru, mistni.. modul pacok pod volantom hlasi tiez skrat na kostru.. a ked somsa pozrel do merania parametrov, tak prepinac svetiel - poloha, hlasi neplatny stav..

Tak mili guruovia, poradte co s tym?
Peugeot 407SW 2.0HDi 2008 103kW Confortpack FAP
vlakno tu > https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3946.0.html

Offline Qcko

  • ID: 024
  • Riadny člen
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 2.731
Re:Chyba dialkovych svetiel, smerovky
« Odpoveď #1 kedy: 11.02.2018 - 11:39:32 »
Pri zadných svetlách to bola dosť choroba 407, slabý kontakt vo svorkovnici svetla, prípadné je tam slabá oxidácia, treba riadne zásuvku vyčistiť a premerať kontakt vo svetle (stačí prepípnuť, či ide kontakt od zásuvky až ku žiarovke - to bude asi ok, keďže centrál ide). Taktisto samozrejme zmerať či ide napätie do zásuvky pri zapnutých smerovkách (nie výstražných, ale cez páčku).

Ak si používal páčku svetiel nonstop manuálne, tak si vnútri vybehal kontakt (niečo ako potenciometer) a budeš tam mať "nastrúhané" malé piliny - máš páčku v skrate, stále všetko spolu zopnuté - kedysi stačilo len rozobrať a vyčisťiť, no na 407 som to nikdy nerobil (vždy som používal len AUTO režim). Pomohlo by skúsiť páčky z druhého auta, ak budú fungovať, tak je to jasné.
SÚČASNÉ -->Peugeot 307 SW 1.6HDi...80kW...2007 + P 309 1.4i...55kW...1991 + P406 1.8i...81kW...1999
MINULOSŤ -->Peugeot 308SW GTline 1.2 96kW EAT8 2018 + Peugeot 406 break 2.0HDi + Peugeot 407SW 1.6HDi + Peugeot 4007 2.4 + Peugeot 508SW 2.0HDi + Peugeot 208 1.2VTi + BMW E61 525xdT + Peugeot 306 break 1.4i + Peugeot 306 2.0HDi...66kW...2001 + VW Phaeton 3.0TDi...176kW...2009

Offline SiFoN

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 58
Re:Chyba dialkovych svetiel, smerovky
« Odpoveď #2 kedy: 15.02.2018 - 18:59:10 »
Tak.. dnes som rano isiel ku svokrovi do dielne a smerovka si povedala ze dnes bude fungovat :-) a funguje aj dalej.. kazdopadne, prekostril som to extra vodicom na karoseriu, hadam to do buducna uz bude ok..

Pohral som sa aj s modulom pacok.. dal som dole volant a puf, snimac polohy volantu sa mi cely rozsypal.. reku fajn.. vybral som cely modul pacok (comm2008) a na stole som si poskladal.. trebalo tie styri folie spravne navinut nas5, len dufam ze som spravne natocil na stred, aby nemala esp jednotka zly pokyn..
Potom som vybral packu svetiel, vycistil som liehom flex kable, odobral som koniec, ktorym sa prepinaju polohy svetiel.. tam boli medene plosky, po ktorych jazdi pliesok, ktory je uchyteny v koncovke packy.. tie boli troska vybrusene, takisto som precistil liehom..

Vsetko som nas5 poskladal a svetla funguju uz normalne.. takze Qcko dakujem za usmernenie :-)
Peugeot 407SW 2.0HDi 2008 103kW Confortpack FAP
vlakno tu > https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3946.0.html

Offline Qcko

  • ID: 024
  • Riadny člen
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 2.731
Re:Chyba dialkovych svetiel, smerovky
« Odpoveď #3 kedy: 15.02.2018 - 20:00:32 »
V pohode :)

Klobúk dole za rozobratie páčok, to je dobrá pakáreň :O
SÚČASNÉ -->Peugeot 307 SW 1.6HDi...80kW...2007 + P 309 1.4i...55kW...1991 + P406 1.8i...81kW...1999
MINULOSŤ -->Peugeot 308SW GTline 1.2 96kW EAT8 2018 + Peugeot 406 break 2.0HDi + Peugeot 407SW 1.6HDi + Peugeot 4007 2.4 + Peugeot 508SW 2.0HDi + Peugeot 208 1.2VTi + BMW E61 525xdT + Peugeot 306 break 1.4i + Peugeot 306 2.0HDi...66kW...2001 + VW Phaeton 3.0TDi...176kW...2009

Offline SiFoN

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 58
Re:Chyba dialkovych svetiel, smerovky
« Odpoveď #4 kedy: 15.02.2018 - 20:29:22 »
Jo to veru je, ked sa mi rozsypal ten slimak senzoru natocenia volantu tak som sa len prezehnal.. 4 pasiky folie, z toho jedna je vlastne flex kabel, kazda inak dlha, a inac su na sebe ulozene v otocnej casti a inac v statickej.. ale prisiel som na to ako to asi ma byt.. poskladal, funguje.. :-)
Peugeot 407SW 2.0HDi 2008 103kW Confortpack FAP
vlakno tu > https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3946.0.html

Offline SiFoN

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 58
Re:Chyba dialkovych svetiel, smerovky
« Odpoveď #5 kedy: 14.03.2018 - 17:12:43 »
No, pre zmenu, znova nejde lava zadna smerovka.. rozobral som, svorkovnicu na svetle aj na kablovacke som vystriekal sprejom na cistenie kontaktov.. pacicky vo svetle som aj troska zahol aby lepsie doliehali.. poskladam a.. nic..
Znova som rozobral, pozapinal svetla, spatecku, smerovky, zobral multimeter a meral.. obrysove davaju prud, brzdove davaju prud, spatecka dava prud a smerovky nic ani tuk..
kde moze byt zavada? Dufam ze nie je niekde uprostred auta prelomeny kabel.. maju smerovky nejaku samostatnu poistku, pripadne je niekde na kablovacke este nejaky konektor?
Peugeot 407SW 2.0HDi 2008 103kW Confortpack FAP
vlakno tu > https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3946.0.html

Offline SiFoN

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 58
Re:Chyba dialkovych svetiel, smerovky
« Odpoveď #6 kedy: 30.03.2018 - 12:53:52 »
takze, nepomohol multimeter, ani ziarovkova skusacka, ani odpojenie premeranie RJ tazneho, vycistenie zasuvky tazneho (bola zaoxidovana).. tak som to auto nakoniec zaniesol elektrikarovi z peugeot servisu.. 



verdikt je taky, ze BSI jednotka je v prdeli.. 



ono totiz vraj smerovky (ale aj ostatne male svetla, tj obrysovky, osvetlenie SPZ atd) su napajane priamo z BSI, a co je zabavne BEZ akejkolvek ochrany vo forme poistky.. a kedze pravdepodobne mi niekde vznikol skrat (elektrikar tipuje ze mozno je na vine tazne, mozno niekde inde) a to spalilo prosto nieco v tej BSI, co ma na starosti smerovku..

co je tiez zabavne, predna a bocna smerovka funguju (i ked blikaju rychlo v dosledku nefunkcnosti zadnej) a prava strana smerovky funguju vsetky bez problemu.. elektrikar vsak tvrdi ze veskera kablovacka spojena so zadnym svetlom a taznym je v poriadku (odpojil smerovku od BSI a pustil do kabla iny zdroj prudu a smerovka isla - okrem ineho merania teda)..

riesenie je budto kompletne nova blank BSI v cene asi 470€ samozrejme so zarukou na funkcnost, alebo moznost c.2 pouzit "jazdenu" BSI, naformatovat ju, naprogramovat ju na moje auto a nainstalovat (jazdena BSI mozno cca 200€ + 70€ format+programovanie), avsak samozrejme moze to fungovat, moze to fungovat tyzden a takisto to nemusi fungovat vobec, pripadne niektore funkcie fungovat nebudu.. 

otazka pre mna je, do ktorej moznosti ist ak chcem zachovat co najnizsiu cenu opravy avsak nechcem to mat funkcne tyzden alebo dva.. :/



dalsie co sa zistilo, ale to je mimo temu, ze mam vadny snimac v hrdle nadrze, kt. dava RJ signal o otvoreni nadrze - tankovani.. v dosledku toho RJ nevie ze som tankoval ani kolko, a nevie vyratat potrebnu davku aditiva pre FAP, a preto mi neprebieha automaticka regeneracia.. a ked sa to neopravi, FAP je upchaty na 80% cim mam zarobene na dalsi problem.. inak aj Eolysu je v nadrzke malo, ale kedze ho auto nespotrebovavalo ani mi nedalo vediet ze ho tam ma malo (doplnenie v origo servise 150€ :O )
Peugeot 407SW 2.0HDi 2008 103kW Confortpack FAP
vlakno tu > https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3946.0.html

Offline baffy

  • ID: 023
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 852
Re:Chyba dialkovych svetiel, smerovky
« Odpoveď #7 kedy: 30.03.2018 - 13:10:38 »
Už som ti písal na inom forume. Ja by som výstup zadnej smerovky napojl na predný ,predpokladám žeby to malo bsi utiahnuť  a ak nie ,nemáš čo stratiť. Respektíve by sa dali žiarovky vymeniť za led ,aby tá záťaž nebola vyššia ako by mala byť. Novú BSI by som riešil ako krajné riešenie.
Peugeot 508 Hybrid 2.0 HDi 4x4 r.v. 2015 sedan full led,JBL ,ŤZ ,Diagnostika PSA

Offline SiFoN

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 58
Re:Chyba dialkovych svetiel, smerovky
« Odpoveď #8 kedy: 30.03.2018 - 16:25:01 »
Len premyslam.. kedze nefunguje len lava zadna smerovka (teda predna a bocna na lavej strane idu, takytak prava strana funguje cela jak ma) a podla info elektrikara je vada v BSI (vraj to uz viackrat riesil a iba vymena pomohla, dokonca aj u auta v zaruke), nie je teda napojena kazda ziarovka zvlast? Mne tiez udajne vadna BSI nedava zmysel, nakolko ked po noci rano pridem k autu a odomknem, ziarovka zablika, aj na prvej krizovatke blikne raz a dost, potom uz neblika.. myslim ze by neblikala vobec.. ak by teda bola ta BSI vadna prave v tom spinaci zadnej lavej smerovky..
Dalsia vec.. mozno je predsa vada v krabicke (RJ alebo co to je) z ktorej idu vodice na zasuvku tazneho.. ak je tam skrat a ak sa nemylim, system canbus to vyhodnoti ako vadnu ziarovku a danu vetvu by mal odpojit, co je dovod nefunkcie ziarovky.. mozno sa mylim a canbus tak nefunguje, opravte ma..
Az budem mat cas, skusim odpojit tazne co to spravi..
Peugeot 407SW 2.0HDi 2008 103kW Confortpack FAP
vlakno tu > https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3946.0.html

Offline baffy

  • ID: 023
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 852
Re:Chyba dialkovych svetiel, smerovky
« Odpoveď #9 kedy: 30.03.2018 - 18:34:46 »
Ťažné máš originál? Ak ano tak predpokladám ,že je jednotka vzadu v kufri. V tom prípade by malo stačiť odpojiť konektor pre ťažné z jednotky. Ak ti to nerobí problém ,tak daj VIN ,pozriem sa vo výkresoch ,ako to vôbec funguje ,lebo moja dedukcia je iba zo 407 sw.
Peugeot 508 Hybrid 2.0 HDi 4x4 r.v. 2015 sedan full led,JBL ,ŤZ ,Diagnostika PSA

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 392
Re:Chyba dialkovych svetiel, smerovky
« Odpoveď #10 kedy: 31.03.2018 - 19:29:40 »
ak je to naozaj takto, riešil by som vec tak, ako sa pripájali doplnkové svetlá v dááávnej minulosti:
1. na úplnom začiatku (tuná výstupy z BSI) prerušiť všetky vodiče a na jeden výstup pripojiť ovládaciu cievku relé, druhý kontakt ukostriť.
2. od poistiek (stále pod prúdom) cez novú poistku priviesť prúd k spínanému kontaktom relé, k druhému spínanému kontaktu relé pripojiť (odpojené) vodiče k smerovým svetlám.

ps - neviem, ako BSI bude reagovať na chýbajúcu záťaž, možná bude "chcieť" nejaký pridaný odpor

Offline SiFoN

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 58
Re:Chyba dialkovych svetiel, smerovky
« Odpoveď #11 kedy: 31.03.2018 - 21:20:25 »
Tak problem nakoniec vyrieseny, vsetky smerovky funguju normalne..

Tazne nie je original, jedna sa o Thule a elektroinstalacia bola dorabana skrze krabicku zn. Ellebi.. a tam bol zadrhel..

Ono totiz z kazdeho svetla okrem smeroviek (obrysove, brzdove, spateckove) bol len jeden vodic napojeny na kabel pred konektorom zadnych svetiel a tieto vodice viedli do konektora krabice tazneho.. avsak smerovky boli inak, kabel bol pred konektorom stiknuty, zo strany od zvazku prichadzajuceho spredu bol napojeny jeden kabel ktory koncil v konektore spominanej krabicky Ellebi a odtial bol z druheho pinu daneho konektoru vedeny kabel podobnej farby (lava strana zlty-zltocierny, prava strana zeleny-zelenocierny) naspat ku konektoru zadneho svetla a napojeny na pin pre smerovku..

Na lavej strane som odpojil tuto "okluku" a zapojil vodic na smerovku tak ako to bolo od vyroby.. krabicku od tazneho som odpojil z konektora.. vyskusal som a lava zacala normalne fungovat a prava nic.. pak ma trklo ze tam je stale ona okluka.. tak som napojil aj toto na priamo.. a stale nic 🙂 uz som myslel ze ma slak trafi.. isiel som s tym do roboty (teda bez pravej zadnej smerovky) a v robote premyslal, ze ked to fungovalo so zapojenou krabickou od tazneho, tak to vyskusam zase s nou.. prisiel som domov a napojil pravu smerovku opat na danu okluku, zapojil krabicku od tazneho a zazrak, funguju oba strany ako maju..

Vysledok je ten, ze na aute funguju smerovky ako maju, akurat na voziku ak ho pripojim zrejme nebude fungovat lava smerovka.. avsak BSI je teda v poriadku a nemusim vyhadzovat prachy za novu.. a pana elektrikara mojho pekne pozdravim..

Vysvetlil som si to tak, ze ked bolo vsetko zapojene povodne, teda oklukami na tazne, muselo sa cosi stat krabicke tazneho (vlhkost, zly spoj) v mieste, kde to prepusta prud pre lavu smerovku.. asi tam dochadzalo k skratu, co canbus vyhodnotil ako zavadu a docasne danu vetvu odpojil.. preto smerovka pri otvarani auta blikla, pak aj na prvej krizovatke raz a dost, potom uz asi doslo k tomu skratu.. a dalej smerovka nefungovala pretoze canbus ju odpojil..
Peugeot 407SW 2.0HDi 2008 103kW Confortpack FAP
vlakno tu > https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3946.0.html

Offline baffy

  • ID: 023
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 852
Re:Chyba dialkovych svetiel, smerovky
« Odpoveď #12 kedy: 31.03.2018 - 21:29:48 »
Takže ,super.
Peugeot 508 Hybrid 2.0 HDi 4x4 r.v. 2015 sedan full led,JBL ,ŤZ ,Diagnostika PSA