Autor Téma: Ahojte som nový a potrebujem vediet viac . Za všetky typy a rady som Vám vďačný.  (Prečítané 3003 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline MrozekL

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 19
Ahoj klubáci... som tu nový. Kúpil som si Peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Či je to už dobry motor alebo nie to už je jedno, už je doma . Rok výroby 2002. Chcem sa Vás spýtať aký tam mám dať olej . Keďže majiteľ to dával do servisu tak nevie čo tam dávali. Skoro všetko je v poho na aute okrem toho že niečo škrie pri zaradení 3 a 4 stupňa ale iba sem tam nie vždy. Viete mi prosím Vás poradiť čo to môže byť? Auto ma najazdené 162780km. Dovoz CZ. A  nejde mi truba.  Viem kde sú poistky ale su ocislovane a nieje k tomu žiadny popis ake cislo k čomu patrí.  Neviete pod akým číslom je klaksón skúsil by som pozrieť poistku. Ďakujem Vám za všetky rady a pomoc ohľadom auta . Na čo si dávať pozor atď. 

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
navod na auto najdes napriklad tu (sucastou su aj positky): http://www.menucesky.cz/navody/category/3-peugeot
alebo tu (sucastou su aj positky): http://public.servicebox.peugeot.com/dtt/ddb/
olej vyber spravny podla tabulky:  [ You are not allowed to view attachments ]

co sa skretia tyka, mozu to byt viacere priciny, mozu ale aj nemusia to byt synchrony a podobne dalsie dovody,
zacni tym ze vymenis v prevodovke olej a hlavne daj ten spravny (vid priloha pdf vysie)

pozor davaj hlavne na cestach :)
kazde auto je len zariadenie/stroj, ktore sa moze pokazit. predchadzat porucham sa da iba vcasnou a spravnou udrzbou ako i spravnou manipulaciou s autom :)
niekedy nepomoze ani to.
co sa moze pokazit to sa aj pokazi :)
« Posledná zmena: 17.07.2017 - 10:38:26 od Marcel00 »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline MrozekL

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 19
No ten olej som tam nieako nenašiel ale skúsim ešte pohľadať.  A k tej prevodovke.  Bol by som rád keby to bolo len olejom. Dam to popozerat a vymeníme to.

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.394
Olej do prevodovky by mal byť TOTAL TRANSMISSION BV 75W-80 
Motorový olej zase TOTAL QUARTZ 9000 5W-40

Ak preferuješ inú značku oleja môžeš ju použiť len musíš dodržať uvedené špecifikácie uvádzané výrobcom vozidla (ACEA/API).
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline Qcko

  • ID: 024
  • Riadny člen
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 2.731
Každopádne TOTAL QUARTZ je skvelý kompromis medzi kvalitou a cenou, používam ho do áut 10 rokov a všetko OK ;)
SÚČASNÉ -->Peugeot 307 SW 1.6HDi...80kW...2007 + P 309 1.4i...55kW...1991 + P406 1.8i...81kW...1999
MINULOSŤ -->Peugeot 308SW GTline 1.2 96kW EAT8 2018 + Peugeot 406 break 2.0HDi + Peugeot 407SW 1.6HDi + Peugeot 4007 2.4 + Peugeot 508SW 2.0HDi + Peugeot 208 1.2VTi + BMW E61 525xdT + Peugeot 306 break 1.4i + Peugeot 306 2.0HDi...66kW...2001 + VW Phaeton 3.0TDi...176kW...2009

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
No ten olej som tam nieako nenašiel...
v tom pdf ho mas na strane 18 a 19
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline MrozekL

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 19
Ďakujem Vám veľmi pekne. Idem meniť ten olej asi budúci týždeň tak som veľmi rád že ste mi dali vedieť že aký určite tam iný nedám len ten total. A uvidíme či to pomôže tej prevodovke. Ten olej alebo sa bude musieť menit :(