Autor Téma: spustanie systému abs aj pri miernom brzdení  (Prečítané 2297 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Milosko28

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 155
spustanie systému abs aj pri miernom brzdení
« kedy: 08.12.2016 - 08:49:57 »
Neviete ci je normalne, ze rano idem na iba trochu ladovej ceste bez snehu,iba taky akysi lad,aj to nic moc,a ledva zabrzdim do krizovatky, pocitujem cukanie abs,potom prejdem dalej par metrov,a len tak z nicoho idem brzdit a v momente pri zosliapnuti brzd.pedalu takisto citim ucinky abs cukania, zachvilu zas? Proste pri iba  slabom brzdení? Potom uz nie. Je mozne aby sa spustalo abs aj pri obycajnom miernom brzdení? A opakujem na skoro cistej suchej ceste,iba trochu ladovej (dnes rano zap.SR)?

Offline baffy

  • ID: 023
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 852
Re:spustanie systému abs aj pri miernom brzdení
« Odpoveď #1 kedy: 08.12.2016 - 09:23:11 »
Ak by sa to abs neaktivovalo a ty sa šúchal dalej do križovatky so zablokovanými kolesami,zrejme by si už nepísal o skoro suchej a iba trochu ladovej ceste ,ale práve naopak :D Povedal by som že to je normálne čo sa ti udialo.
Peugeot 508 Hybrid 2.0 HDi 4x4 r.v. 2015 sedan full led,JBL ,ŤZ ,Diagnostika PSA

Falco

  • Hosť
Re:spustanie systému abs aj pri miernom brzdení
« Odpoveď #2 kedy: 08.12.2016 - 10:47:20 »
Ja som dnes vystupil v BA z auta v praci v poltopankach a bez ABS som sa skoro z ABSoval na rit .. takze .. a ak mas pocit, ze je prehnana reakcia ABS, tak to bude problem pneu, ktore asi uz nie su moc vhodne na jazdenie.

Offline Milosko28

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 155
Re:spustanie systému abs aj pri miernom brzdení
« Odpoveď #3 kedy: 08.12.2016 - 22:01:26 »
no gumy mam sice matadorky,ale ročné. Islo mi skor o to ,ze nebola nejaka poaldovica,a dost velky usek sa mi zapinalo asb

Offline Shawan

  • ID: 0100
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 281
Re:spustanie systému abs aj pri miernom brzdení
« Odpoveď #4 kedy: 02.02.2017 - 17:30:54 »
ABS nema obmedzeny cas kedy sa ma a nema zapinat ak auto vyhodnoti ze je situacia ze ho ma zapat tak ho skratka zapne , aj v lete ked velakrat brzdis tak sa zapina abs a je sucho :) Ako piše falco zrejme nebudu gumy v poriadku aj ked su rocne , co mam skusenosti s matador (Podla mna šuvix) tak sa zoderu veeelmi rychlo mal som ich tiez minule leto rocne obute a v polke leta som prezuval na nove boli strašne
Peugeot 207 VIN: VF3WCKFVC34456554