Autor Téma: (206) - problém s klimatizáciou  (Prečítané 2272 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Lowrider

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 1
(206) - problém s klimatizáciou
« kedy: 05.08.2016 - 12:23:06 »
Ahojte kúpil som staršiu 206ku 2.0 HDIčko a mám problém s klimatizáciou. Keď som ju napojil na budíki na studenej strane ukazovalo príliš vysoký tlak a nevedelo ho stiahnuť, myslel som si že je kompresor v ťahu ale keď som ho skúšal niekoľko krát rýchlo za sebou vypnúť a zapnúť začalo tlak sťahovať dolu a aj chladiť, akonáhle som s tím prestal chvíľku tlak podržalo ale potom zas vyletel hore pričom neodpojilo kompresor. Bolo mi poradené, že mám skúsiť vymeniť vysúšač tak som ho vymenil vyvákuoval systém a znova naplnil plynom, bohužiaľ stále je to o tom istom teraz síce samé stiahne tlak bez opakovaného vypínania a zapínania ale nie na správnu hodnotu a po chvíli aj tak vyletí hore. Viete mi niekto poradiť čo s tím môže byť ?

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:problém s klimatizáciou
« Odpoveď #1 kedy: 05.08.2016 - 13:49:56 »
kedze sme to uz riesili na fcb tak to dam i sem:

na otazku ake si nameral hodnoty pred kompresorom a za. to znamena ze na VT a NT. a ci vrtula prvy stupen ti spina...

10bar na VT je ok, 4 bary na NT je tiez ok, v klude po vychladnuti media v okruhu ma system okolo 5-6bar.
vyries vrtulu aby spinala, ked nedochadza k ochladzovaniu, tak stupa tlak. to je logicke. ochrana ak je funkcna tak klimakompresor
logicky vypne. podla mna ti nejde vrtula. da sa to otestovat s diagnostikou. preto ti to chvilu chladi a chvilu nie.
z Tvojho popisu ako sa spravaju tlaky je okruh vporiadku aj kompresor.
na otazku... vrtule ti funguju ? ked zapnes klimu, spustia sa vetraky na chladici ? vravis ze mas tam len jeden obrovský ventilátor ale ne nespustí ti ho.

takze verdikt je ze musi spustit. ak sa vobec nerozbehne a klima sa ti vypne tak chyba je vo vetraku. bud je vadny, alebo neviem. s diagnostikou sa da otestovat jeho funkcnost.
bez funkcneho vetraku na chladici(kondenzatore) ti to bude robit taketo neduhy, resp. klima nebude fungovat.
« Posledná zmena: 05.08.2016 - 13:56:32 od Marcel00 »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.