Autor Téma: Brzdiči - konečne  (Prečítané 2532 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Brzdiči - konečne
« kedy: 22.07.2015 - 09:36:16 »
Konecne sa niekto tomu zacal venovat...

Slovenské cesty ovládol nový fenomén. Aspoň tak to vidí policajný viceprezident Ľubomír Ábel. Sú to vodiči-brzdy, ktorí zámerne zdržujú premávku, a tým privádzajú do zúfalstva ostatných šoférov a miestami aj policajtov.
„Tento fenomén vidíme na diaľniciach, aj iných úsekoch. Vodiči si svojvoľne vytvárajú niekoľko stoviek metrov odstupu, aby oni šli pohodlne a plynule,“ tvrdí policajný šéf.
Za takýmto spôsobom jazdy vidí snahu jazdiť hospodárne. „ Možno tým ušetria pár mililitrov paliva, ale vytvárajú nervóznu situáciu pre všetkých šoférov, ktorí idú za nimi,“ konštatuje Ábel.

http://www.aktuality.sk/clanok/300286/p ... ich-ciest/
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.165
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re: Brzdiči - konečne
« Odpoveď #1 kedy: 22.07.2015 - 09:48:25 »
"Telefonistov" s mobilom na uchu (to je strašná doba, keď tie autá nemajú bluetooth  :D ) predbieham väčšinou s povzbudzovacím neprerušovaným tónom klaksónu počas celého predbiehacieho manévru... samozrejme tým odvraciam hroziace nebezpečenstvo, ktoré brzdič-telefonista pre mňa predstavuje. Vštko "intra limites legis".

Rozmýšlam, že by som si možno zaobstaral aj nejakú lodnú sirénu...  :hmm

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re: Brzdiči - konečne
« Odpoveď #2 kedy: 22.07.2015 - 10:05:38 »
tiez nad tym uvazujem :D

[youtube:2tqin9x0]http://www.youtube.com/watch?v=icnRMW6P9nc[/youtube:2tqin9x0]
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline IvanH

  • ID: 0109
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 1.001
Re: Brzdiči - konečne
« Odpoveď #3 kedy: 22.07.2015 - 11:01:44 »
Ked som si pustil video na s policajtom ckope do auta a precital clanok tak som sa zhrozil. Nech sa stalo cokolvek tak policajt NESMIE takto reagovat. Má na to ine pravne postuy aby vyriesil pomalu jazdu a hanlive gesta zo strany vodiča a nie kopat do auta. Ak by mi policajt kopol do auta tak okamzite zastavim a siel by som sa pozriet ci sa mu nieco nestalo lebo hrozi moznoast ze sa zranil a za neposkytnutnutie pomoci a utek z miesta nehody mi hrozi basa a to bez rozdielu ci som zrazku sposobil ja alebo druha strana! A to by mi mohol hovorit co chce ziadal by som vysetrenie u lekara lebo je tu moznost ze sa ozve nasledne.
1. Netusim preco tam stali policajti pohanali auta ( zrejme tam neboli iba koli inkriminovanemu autu ) ale vidiet poskakujuceho policajta na ceste meter od mojeho auta zda sa mi 80 trocha vela. Nechcel by som byt chodec alebo cyklista okolo ktoreho prefici auto 80tkou iba meter daleko.  
2. Kam by som sa ponahlal ak som na ceste kde je jeden jazdny pruh z akehokolvek dovodu a auta predomnou idu +/- rovnako rychlo, pridam - dobehnem a stupim na brzdu aby mi niekto nalozil zozadu kufor? Mnohokrat som v zapchach isel konstatnou 20tkou s nejakym ostupom ked auta predomnou sa neustale rozbiehali a zastavovali. Ja osobne radsej jazdim ustalenou rychlostou ako system plyn brza. Z dovodu uspory aj aj z dovodu ze mozno nedobrzdim....
3. Obvinovat niekoho ze zdrziava premavku z dovody uspory paliva, a posielat ho na psychotesty je zvratené. V lete jazdim pod 5l/100km benzinu a aj tak vacsinu aut predbieham......
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
P206SW  1.1 mux 2004 MAXIK OBDUINO32
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic ...

Offline winco

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 213
Re: Brzdiči - konečne
« Odpoveď #4 kedy: 23.07.2015 - 07:57:26 »
no a práve toto je ten dôvod prečo je tu ten článok :D

som cyklista a nie raz mňa v 80 a možno aj rýchlejšie obehol autobus alebo kamion tesne vedla mňa a vobec nič sa mi nestalo :D

a niekedy sa to dá ísť konštantne na dvojke bez plynu v zápche ved som z HC a tam sa to sem tam v pohode dá a to je ten lepší prípad.....ale prečo si nehávať pred sebou niekolko desiatok metrový odstup ked za tebou je "milion" aut nalepených na seba? len kvoli tomu že šteríš palivo? to je kravina, síce šetríš palivo ale môže sa za tebou niekto ponáhlať niekam a situácia mu nedovolí aby ťa predbehol, plus je vysoko pravdepodobné, že kolóna sa môže rozpustiť vdaa tomu o niekoľko hodín skôr a nie až večer,

denno denne jazdím z roboty domov v kolone pri HC a vždy ma nasere vodič kery predo mnou sa hýbe ledva krokom a auta pred ním sa stále vzdalujú....... ale on ide stále plynulo bla bla bla ..
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
Peugeot 206 1,4i 55kW 3D XS r.v.1998 VIN:VF32CKFXE40135866
-výmena motoru za 1,6i 8V 65kW vin:VF32CNFZE40813495
-sport intake
-zadný diel supersprint, ladene zvody, stredná trubka priemer 48,2mm
-zadná náprava SW GTI, zníženie 35mm, pružiny Weitec

Offline IvanH

  • ID: 0109
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 1.001
Re: Brzdiči - konečne
« Odpoveď #5 kedy: 23.07.2015 - 15:21:59 »
Ja som popisoval pripad ked sa kolona neustale rozbieha a zastavuje. Vtedy je fakt nechat si priestor a posuvat sa plynule. Ak sa kolona rozbieha a nabera rychlost, samozrejme ze rozbieham sa aj ja....
No a kukam na znacky. V marci som sa vracal z D a pred Viednou svetelna tabula - Pozor za 10km kolony. Kukol som si stav kilometrov a spozornel a troch zavacsil odstup. 9a 1/2 km neskor ma na 100ke predbehol oktavkar z prievidze, ved predomnou bola medzera naco si ju tma nechava ten xxxxx. Asi sa mu 100 na 100ke zdalo malo. Za 10 sekund uz stal na brzde a maskou sa pokusal tlacit Pajero prednim ktore tiez neubrzdilo. Ja Ano a auta za mnou tiez kedze som nemusel pretlacit brzdovy pedal cez podlahu.
A k bocnemu odstupu - dennodenne chodim do roboty popri krizi pri ceste. Kamionista si tiez myslel ze ma od ciklistu dostatocny odstup. Otec rodimy koli tomu nedosiel domov. Co myslis preco cesi uzakonili predchadzanie cyklistov cez protismer. Moj otec ( momentalne sluzobne najstarsi znalec z odboru dopravy na Slovensku) ma ucil - Obchadzat chdca ci cyklistu vo vzdialenosti 1 meter + rychlost v centimetroch - cize
40km/h - 140cm
80km/h - 180cm
Je tam zapocitana rychlost ako sa ti dokaze objekt presunut do tvojej jazdnej drahy voci tvojej reakcii....
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
P206SW  1.1 mux 2004 MAXIK OBDUINO32
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic ...

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re: Brzdiči - konečne
« Odpoveď #6 kedy: 23.07.2015 - 15:36:41 »
Ivan krasne napisane,
s tymi cyklisatmi jednoznacne pravda... :yes
co sa jazdy nasincov vonku a na uzemi SK tyka, tak je to velka hamba, kazdy si dokazuje svoje ego, aky je kto najlepsi,
poznam par znamych, ktory si myslia  ze su majstri sveta, ponahlaju sa a potom sa kadetade chvalia ako kde boli za
kolko minut a kolko usetrili casu... ich argumentom vzdy je ze nemaju cas na chujoviny na cestach ze radsej predbehnu a
mysickuju. takito majstri to maju zratane. predvidavost, rozvaha a klud na cestach je prvorady, bez toho sa nikto
nikam ani v realnom zivote nepohne. aj ten najvacsi chuj na cestach je vonku maly srac, ale niektori su proste nepoucitelni...

osobitna kategoria su jazdci ktori sa z urciteho dovodu boja, takych treba brat s respektom a v klude ich obist, taki co idu odovodnene pomaly,
alebo si urobia distanc, nad takymi sa treba zamysliet a nieje zle sa od nich niekedy ucit. ak sa naucime rozumiet tym ostatnim, bude sa nam
lahsie dychat a spolunazivat.
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline winco

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 213
Re: Brzdiči - konečne
« Odpoveď #7 kedy: 24.07.2015 - 07:49:54 »
no tak ako Ivan to máš pravdu, zase treba dávať pozor a trošku predvídať a hlavne šoferovať tak ako ty a tvoje auto zvládaš.
No ja som reagoval skor na to že napríklad deno denna situácia pri HC. Od Leopoldova je 70km/h (no tá je tam len kvoli kriťovatke a výjazdom a vjazdom na benzínky) ale tam už končí a od tial je ža po kruhový 90km/h ačo je asi 1km možno že aj dlšihe. skoro ani jedneho šofera som nestretol čo by tam zrýhlil alebo aspoň držal konštatne 70 prevažene spomalia a idú až po kruhový 50.
Ak tam je kolona tak je to ešte horšie. Kolona stojí, všetci stoja. Kolona sa hýbe a postumne zrýchluje a nakoniec aj tak zastavý, no jeden jedinec sa nájde ktorý stojí a vytvorí sa pred ním pár desiatok metrov medzera ale on stále stojí, až kým sa nepohne kolona zase a pak hodi jednotku a bez plynu sa hýbe.

Toto sú tý brzdiči.

A plus ešte to ako bolo v článku písane. Na dialnici ked robia tie zvodidlá, je tam okolo nich 80km/h (tuším) ale aj tak sa nájde pár jedinncov kerý idu ledva 50km/h a to dokonca aj poobede kedy sú tam žiadny robotníci neni.
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
Peugeot 206 1,4i 55kW 3D XS r.v.1998 VIN:VF32CKFXE40135866
-výmena motoru za 1,6i 8V 65kW vin:VF32CNFZE40813495
-sport intake
-zadný diel supersprint, ladene zvody, stredná trubka priemer 48,2mm
-zadná náprava SW GTI, zníženie 35mm, pružiny Weitec

Offline IvanH

  • ID: 0109
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 1.001
Re: Brzdiči - konečne
« Odpoveď #8 kedy: 24.07.2015 - 09:23:29 »
OK tak si uz rozumieme. Ja som asi 4 roky dochádyal do roboty od Nového Mesta nad Váhom do Vrbového do roboty. Cestou som brával dcéru do Piešťan do školy. Vždy som sa tešil na prázdniny aby som nemusel absolvovať cestu Piešťany - Vrbové. (to som chodieval buď cez Pobedim alebo Čachtice) Vzdialenosť 10 km prejazd cez Trebatice, 4 zákruty 3 kržovatky ( si vždy na hlavnej) No a všetky autá idú 70km/h. Predbiehať sa nedá lebo protismer je nabitý tými čo idú ráno do práce do Piešťan..... Zo začiatku som sa jedoval, trúbil a blikal, no proste som vyzeral ako nervák..... Neskor som rezignoval a splynul s davom. S týmto sa nič nedá robiť. Keď je táto cesta prázna (chodievam do Trebatíc za svokrovcami) tak si jazdu vyložene užívam. Hlavne zákrutu pri Kocuriciach ktorú prechádzam s piskajúcimi gumami. Dá sa do nej vpaliť pod plynom 85-90, nebrzdiť (to by si šiel rovno).  S 1.1 tkou je "rally štýl" celkom zábava. Poserkovia tam brzdia na 50, štandardne sa tam jazdí 70. No a samozrejme cestam musí byť prázdna ( pre kazdý prípad.....) naštastie je vidieť pekne daleko

https://www.google.sk/maps/@48.588558,17.766874,3a,75y,231.65h,91.1t/data=!3m7!1e1!3m5!1s0cqaw5FMfxZpc1aRYC_FyA!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3D0cqaw5FMfxZpc1aRYC_FyA%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D100%26h%3D80%26yaw%3D189.09149%26pitch%3D0!7i13312!8i6656?hl=sk
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
P206SW  1.1 mux 2004 MAXIK OBDUINO32
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic ...

Offline winco

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 213
Re: Brzdiči - konečne
« Odpoveď #9 kedy: 24.07.2015 - 11:47:35 »
jo tu zákrutu poznám :P je to tam sranda :P tých 80 tam letím vždy :D
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
Peugeot 206 1,4i 55kW 3D XS r.v.1998 VIN:VF32CKFXE40135866
-výmena motoru za 1,6i 8V 65kW vin:VF32CNFZE40813495
-sport intake
-zadný diel supersprint, ladene zvody, stredná trubka priemer 48,2mm
-zadná náprava SW GTI, zníženie 35mm, pružiny Weitec