Autor Téma: Článok, čo ma zaujal  (Prečítané 1998 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline dheko

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 38
    • http://forum.peugeotclub.sk/viewtopic.php?f=47&t=1324
Článok, čo ma zaujal
« kedy: 29.09.2014 - 10:39:56 »
Núdzový jazdný pruh

Keď som naposledy prechádzal Rakúskom, stretol som sa so zaujímavým počínaním si vodičov pri zápche na diaľnici.. Nechápal som dôvod..
Myslel som si, že sa tým preventívne vytvára miesto pre nevšímavcov a kamióny, ktorí by nestíhali zabrzdiť. Ono vlastne aj na toto je to dobrý počin, ale v skutočnosti sa jedná o vytvorenie akéhosi záchranného pruhu pre záchr. zložky.. V niektorých krajinách je to prikázané zákonom, napr. v Nemecku, ČR.. V Rakúsku to funguje dva roky a zneužitie tohto pruhu sa môže pokutovať do takmer 2.200,00 €.
U nás to chcú zaviesť tiež, tak si môžme pomaly na to zvykať (ako na výstražné smerovky).

Článok tu: http://autobild.cas.sk/clanok/186875/no ... azdny-pruh



Videoukážka:
[youtube:lbj617yk]http://www.youtube.com/watch?v=QCoaVxumz4A[/youtube:lbj617yk]
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
306 [size=95]Cabriolet[/size][/color] | 1.6 8V | 72kW | 12/2001

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re: Článok, čo ma zaujal
« Odpoveď #1 kedy: 29.09.2014 - 10:53:47 »
ano, kedze rakuskom chodim dost casto, funguje to tam takto a je to skvele. tu hodne potrva kym sa ludia tunak naucia spravat na cestach ako inteligenti.

kazdy je king, kral a ma musky na lakti nalepene. tazky fajerizmus. mame sa co ucit od susedov.
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline putzig

  • ID: 035
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 1.142
Re: Článok, čo ma zaujal
« Odpoveď #2 kedy: 29.09.2014 - 10:55:01 »
Jj Rakusania su v tomto (a nielen v tom) podstatne dalej, tiez to tak funguje v Nemecku...Nie je to zly napad, ale to by sme najprv museli mat na to dialnice...a hlavne menej egoisticky zmyslajucich magorov, ktori si myslia, ze cela cesta patri iba im a ich "kravam"...
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
Peugeot 207 SW Outdoor, 1.6 Vti, Belle Ile LeMans Series Reflex Black Edition :-))) VF3WU5FS0BE077384

Offline safi1

  • ID: 041
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 980
Re: Článok, čo ma zaujal
« Odpoveď #3 kedy: 29.09.2014 - 22:19:02 »
Jazdim rakusko nemecko casto :-) a poviem vam ze som stretol uz takych kajsmentkerov co isli normalne stredom vsetky auta stali vratane mna a slovak uplne bez problemov si myslel ze sa asi vsetci jemu uhly :D uplne som nechapal mam aj fotky neskor prihodim :D

A vela ani o tejto RETUNGSGASSE netusi... Ked je kolona na dialnici treba sa hned dat na bok aby bol stred prejazdny no vela ludi to nevie a ked idu tade policajti su zato docela mastne pokuty :-)

U nas to funguje vselijak... Hlavne rano a poobede na bratislavskom obchvate je zapcha a ked ide sanitka ci policia tak idu stredom absolutne tomu nerozumiem ze preco... Mali by ist po krajnici kedze mi tuto ilucku stredovu nemame v zakone ci jak to nazvat... A ludia su potom zmeteny a v kolone co spravite moc sa nabok neda ist a kamiony ani nehovorim a potom ked ta sanitka nemoze prejst tak iba vytrubuje ale sak co mam spravit ked sami neda nikde ist... Dost hovadina podla mna...
Malo by sa to normalne uzakonit ta ulicka a basta a vyucovat v autoskolach... Ja uz automaticky aj na obchvate idem viac nabok keby nahodov :-)
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
Moje prvé nové auto Peugeot 308 1.6HDi
Peugeot 206 1.4e 55kw s audio sústavou v kufri (majster slovenska v dB dragu)
PREDANÝ  :(  :(

Offline Durko

  • ID: 003
  • Administrátor
  • Expert
  • ********
  • Príspevkov: 1.652
Re: Článok, čo ma zaujal
« Odpoveď #4 kedy: 30.09.2014 - 06:13:08 »
jj to by bolo celkom zaujímavé na slovensku v strede samé bmw,audi či passat  :rofl  :rofl  :rofl
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
406 Break 1,8 16v
Partner 1,6 HDI

Offline dheko

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 38
    • http://forum.peugeotclub.sk/viewtopic.php?f=47&t=1324
Re: Článok, čo ma zaujal
« Odpoveď #5 kedy: 30.09.2014 - 09:23:54 »
Citácia: "safi1"
... som stretol uz takych kajsmentkerov co isli normalne stredom vsetky auta stali vratane mna a slovak uplne bez problemov si myslel ze sa asi vsetci jemu uhly :D
Ja nepochopím ako zmýšľajú niektorí ľudia.. Aj keď neviem, čo to znamená, urobím to, čo väčšina a nie na drzáka to začať škubať stredom. Tiež aj pri mne boli talianka a rumun, čo sa začali tlačiť do stredu a v momente asi 6 rakúšanov začalo vytrubovať a upozorňovať o čo sa jedná a že je zakázané zneužívať ten pruh...

Citácia: "safi1"
... na bratislavskom obchvate je zapcha a ked ide sanitka ci policia tak idu stredom absolutne tomu nerozumiem ze preco... Mali by ist po krajnici kedze mi tuto ilucku stredovu nemame v zakone ci jak to nazvat... A ludia su potom zmeteny a v kolone co spravite moc sa nabok neda ist a kamiony ani nehovorim a potom ked ta sanitka nemoze prejst tak iba vytrubuje ale sak co mam spravit ked sami neda nikde ist...
Za to môže štát. Za všetko môže štát.. :sad je to smutné..
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
306 [size=95]Cabriolet[/size][/color] | 1.6 8V | 72kW | 12/2001