Autor Téma: Nadmerné kolísanie brzdnej sily v priebehu jednej otáčky kolesa - Peugeot 207  (Prečítané 16963 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Martin47

  • ID: 152
  • Riadny člen
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 258
Pred krátkym časom (cca 4 mesiace dozadu) som dal vymeniť brzdové kotúče spolu s doštičkami. Kotúče Bosch, doštičky Brembo, žiaden Číňan. Dnes som neprešiel na STK pre nadmerné kolísanie brzdnej sily v priebehu jednej otáčky kolesa. Nerozumiem tomu. Pravdepodobne budú vraj zvlnené. Keby som na tom aute jazdil ako na superšporte, tak nepoviem, ale vždy, keď jazdím športovejšie, tak sú to zase není extrémy, som na auto citlivý a dávam si pozor čo robím, aby sa brzdy mali priestor vychladiť po intenzívnejšom, nikdy nie dlhodobom brzdení.
Kde je problém?
Napadá človeku už všeličo. Nevhodný výber kotúčov? Zlá montáž? Zlá výroba? Alebo snáď neviem jazdiť? Bol som si asi príliš istý, no štve ma to a ešte viac fakt, že sa asi nedozviem, čo to spôsobilo.

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
neviem odkiaľ si , ale vedel by som zmerať či a koľko sú kotúče zvlnené ... ( hoci podozrievam že sú zvlnené ). skorej by som predpokladal že to bude rozlišným výrobcom kotúčov / platničiek ....

Offline Martin47

  • ID: 152
  • Riadny člen
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 258
Som z Nitry. Mohlo by to byť dokonca odlišný výrobcom? Keď sa tam dával odlišný výrobca, tak mi toto nenapadlo.

Offline Qcko

  • ID: 024
  • Riadny člen
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 2.718
Treba zmerat aj hadzanie naboja, na to nezabudat. Inak za mna - jedine brzdy ktorym verim a za posledny rok nesklamali su Hella Pagid. Vsetko ostatne za uz robi v rumunsku a kade tade a je to poznat, najhorsi upadok sme zaznamenali u Ate - to je uz totalny odpad.
SÚČASNÉ -->Peugeot 307 SW 1.6HDi...80kW...2007 + P 309 1.4i...55kW...1991 + P406 1.8i...81kW...1999
MINULOSŤ -->Peugeot 308SW GTline 1.2 96kW EAT8 2018 + Peugeot 406 break 2.0HDi + Peugeot 407SW 1.6HDi + Peugeot 4007 2.4 + Peugeot 508SW 2.0HDi + Peugeot 208 1.2VTi + BMW E61 525xdT + Peugeot 306 break 1.4i + Peugeot 306 2.0HDi...66kW...2001 + VW Phaeton 3.0TDi...176kW...2009

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686

  priamo v NR , alebo v okolí ? ( aj ja som v NR )

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 389
skús dať rolu koleso, pomaly otáčaj kotúčom a sleduj vzdialenosť od platničky je možné, že sa bude maniť ,
to by sa malo prejaviť aj za jazdy, v určitej rýchlosti cítiť na volante.
a ak na stk tvrdil, že "zvlnené" - tak pozerať  medzeru medzi kotúčom a oboma platničkami - či sa nemení na oboch stranách rovnako (súpčasne zväčšuje/zmenšuje.
v prvom prípade treba podložiť kotúč, robil som to na p405.
v druhom reklamovať materiál aj prácu.

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.392
A hlavne si zapamätať že po výmene kotúčov sa prvých cca 200 km brzdí lem jemne. Pri prudšom zabrzdení sa kotúče prehrejú a následne sa zvlnia. Nie je to chyba alebo vada materiálu ale vlastnosť a inak je to aj v popise priloženom ku koučom.
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline Martin47

  • ID: 152
  • Riadny člen
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 258
Som priamo z Nitry.

Okrem vizuálnej kontroly, zvlnené kotúče a aj hádzanie nábija merajú v značkových servisoch špeciálnymi prístrojmi? Vizuálne to preverím podľa vyššie spomínaných rád, hneď zajtra sa nato pozriem.

Je možné, že za týmto problémom môže byť aj nesprávny výber kotúčov/doštičiek (nekompatibilita s vozidlom)? Je vôbec možné niečo pokaziť na montáži?

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
neblbni , stačí ti obyčajný odchylkomer a magnetický držiak naň . viem ti ho požičať .... aké špeciálne náradie ..... a dá sa pokaziť aj pri montáži .....

Offline baffy

  • ID: 023
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 852
Zlož dole kotúč a pozri ako to pod ním vypadá. Náboj by sa mal lesknúť ako psie gulky. :D Ak je tam hrdza ,prach a nečistoty,kludne sa to bude správať tak ako píšeš. Ak je ale všetko OK ,tak potom premerať ,tak ako tu píšu chalani. Čo sa týka volného oka ,tak neviem,to by už zrejme musela byť riadna odchylka aby si to zbadal,ale v dnešnom svete je všetko možné. :D
Peugeot 508 Hybrid 2.0 HDi 4x4 r.v. 2015 sedan full led,JBL ,ŤZ ,Diagnostika PSA

Offline Qcko

  • ID: 024
  • Riadny člen
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 2.718
Ak by si odchýlku zbadal voľným okom, tak by sa s autom nedalo jazdiť, by sa ti rozpadlo pri prvom brzdení. Ako píše Sir. Oliver, stačí obyčajný odchýlkomer s magnetickým držiakom a zmerať hádzanie kotúča a aj náboja.

Pokaziť sa dá všetko, to je jasné, ale zvlnené kotúče sú buď zlou jazdou, alebo zlým materiálom. Pokaziť sa dá akurát to, že si človek neočistí riadne dosadacie plochy pri montáži.
SÚČASNÉ -->Peugeot 307 SW 1.6HDi...80kW...2007 + P 309 1.4i...55kW...1991 + P406 1.8i...81kW...1999
MINULOSŤ -->Peugeot 308SW GTline 1.2 96kW EAT8 2018 + Peugeot 406 break 2.0HDi + Peugeot 407SW 1.6HDi + Peugeot 4007 2.4 + Peugeot 508SW 2.0HDi + Peugeot 208 1.2VTi + BMW E61 525xdT + Peugeot 306 break 1.4i + Peugeot 306 2.0HDi...66kW...2001 + VW Phaeton 3.0TDi...176kW...2009

Offline Martin47

  • ID: 152
  • Riadny člen
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 258
sir. Oliver, napísal som ti súkromnú správu, ďakujem.

Ak by bol problém v hádzaní v náboji, tak kotúče by mali byť ok, alebo ich v dôsledku toho zvlní?
Keď zistím, že sú zvlnené, tak sa to dá napraviť aj iným spôsobom ako výmenou kotúčov? Asi sa to nedá spätne vycentrovať. Lebo bomba vyhodiť ďalšie peniaze na kotúče  :D

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.392
Kotúče môžeš dať zrovnať na sústruhu ale iba do povolenej hrúbky.
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686

  maximálne iba do minimálnej hrúbky ( uvádza ju výrobca )

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
odchylkomer zapožičaný ... čaká sa na výsledky merania ...