Autor Téma: Uzamknutie auta po vybratí batérie  (Prečítané 8399 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:Uzamknutie auta po vybratí batérie
« Odpoveď #15 kedy: 02.04.2020 - 18:29:06 »
žiaľ , naša armáda ich nemala . my sme mali fiat campagnola . tak že , ani som nesedel v ňom a nie že by som mal šancu opravovať ho . preto , ako som už napísal , ten motor vôbec nepoznám ....

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 389
Re:Uzamknutie auta po vybratí batérie
« Odpoveď #16 kedy: 03.04.2020 - 14:24:35 »
@Qcko - ja už nesúťažím v diaľke, ia ako dlho mi zdržiaky držia a nepustia.

@sir.Oliver - tak čo si v živote vlastne videl? trabanty a wartburgy tu ešte stále behajú, naša armáda gaz 69 ešte určite v skladoch má, ...

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:Uzamknutie auta po vybratí batérie
« Odpoveď #17 kedy: 03.04.2020 - 14:29:57 »

  mpa , a teba nenapadlo , na základe toho čo som písal , že môžem byť aj cudzincom ?

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:Uzamknutie auta po vybratí batérie
« Odpoveď #18 kedy: 03.04.2020 - 17:57:41 »
Spodový motor mali napr. GAZ, v prvej polovici minulého storočia ich používali niektorí výrobcovia - je to proste vačka priamo v bloku a ovláda priamo ventil (nie OHV).

Ale páči sa mi, ako si tu porovnávate kto ďalej doští. :D

Technické označenie tohto motora je , že má rozvod SV, dakedy sa to dokonca učilo aj v autoškole. Spodový motor, to som fakt ešte nepočul, ale má to svoju logiku.
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 389
Re:Uzamknutie auta po vybratí batérie
« Odpoveď #19 kedy: 03.04.2020 - 19:38:33 »
poviem to inak - globalizácia nie je výámysel posledných čias, bola od minimálne doby, čo homo sapiens vyrazil z východnej afriky.
a vážne - aj spomínaný gaz69 nie je pôvodný, je to motor, z forda, ktorému v licencii odrezali dva valce. rovnaký motor mal opel admirál (ten zasa ako vojnová korisť odvezená fabrika), ... aj autá od UNRA a červeného kríža - chevrolet, studebaker, všetko motory, ktoré "zrazu nezvládali jazdu na diaľnici". až ford anglia (nie tá v harypotrovi, ale tá s "V" na kapote) dostal motor, ktorý trvalé zaťaženie zvládol.
a k tomu nastaveniu - muselo sa robiť za tepla (aspoň 60°C), miesta pre pohyb vidlicového kľúča (2ks) minimum, a ešte lístková mierka. robil som to pokus/omyl/povoliť. maticu, pootočiť pár stupňov, dotiahnuť, zmerať vôľu.
a o desaťročie som rovnaký spôsob mal pri nastavovaní zapaľovania dvojtaktov - pretožepri doťahovaní vždy vzniká posun. lenže tuná som nemusel pracovať "poslepiačky, na všetko som videl.

navrhujem - nebudeme sa pýtať koľko motorov sme rozobrali (aj zložil funkčne), koľko ventilov sme nastavili, ako je to so zapaľovaním, ...
dobre?

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:Uzamknutie auta po vybratí batérie
« Odpoveď #20 kedy: 03.04.2020 - 21:20:37 »
necháme si to na diskúsiu až sa raz stretneme na dákom stretku .

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 389
Re:Uzamknutie auta po vybratí batérie
« Odpoveď #21 kedy: 04.04.2020 - 19:54:32 »
neviem či dožijem, doma sme 70+ aj dostatok bežných chorôb.
ps - aj zdravý nevie kedy budú stretniutia 2+ osôb :-(

Offline baffy

  • ID: 023
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 852
Re:Uzamknutie auta po vybratí batérie
« Odpoveď #22 kedy: 04.04.2020 - 20:06:15 »
Musíš myslieť pozitívne.
Peugeot 508 Hybrid 2.0 HDi 4x4 r.v. 2015 sedan full led,JBL ,ŤZ ,Diagnostika PSA

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 389
Re:Uzamknutie auta po vybratí batérie
« Odpoveď #23 kedy: 05.04.2020 - 20:04:09 »
mám celoživotne pozitívne myslenie, rovnako viem, že čo sa môže posrať sa posere. a nie je horšie ako sa dostať k lekárovi, ktorý vie najlepšie ako to je a ostatní sa ho boja. takže už pred 50(-) som sa zmieril/vyrovnal/pochopil, že koniec môže prísť (v tom konkrétnom prípade 5' a šlus). a pred rokom a pol mi lekár povedal, že podľa môjho stavu mi ešte dvakrát predĺžia vodičský, a nové auto ešte užijem.
realita dneškaje taká, že ak by manželka ochorela, .. a nemám dôvod "tu ostať".