Autor Téma: Kde je ventil radiatora kúrenia?  (Prečítané 9081 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 167
Re:Kde je ventil radiatora kúrenia?
« Odpoveď #15 kedy: 13.03.2020 - 13:10:04 »
Papier som dal pod radiátor kúrenia a zatiaľ som ani po jazde nič nezaznamenal. Keby som vedel, či ten kryt pod stieračmi možno vybrať a vyčistiť? Možno tam je príčina zatekania, ktoré som zistil po nedávnych dažďoch. To isté sa prejavilo aj vlani. Cez leto, keď neprší, koberček pod nohami je suchý. Možno koberček z kapoty nejako strhnúť a vysušiť podlahu auta?

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 167
Re:Kde je ventil radiatora kúrenia?
« Odpoveď #16 kedy: 13.03.2020 - 15:47:44 »
Teraz keď auto stojí, nezateká. Najlepšie by som to však zistil, keby som mohol vybrať z auta koberec a niekto by mi lial vodu na predne sklo a dvere. Je  možné bez poškodenia vybrať koberec pod vodičom? Ak zateká poza sklo alebo z prednej časti kapoty, kvôli kobercu to nie je vidieť.
Dnes som dal dole stierače aj torpédo -plastové  kryty pod nimi. Bolo tam veľa nečistoty, ktorú som zlikvidoval. No žiadeň otvor smerom do kapoty som tam nenašiel, cez ktorý by mohlo zatekať.

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 697
Re:Kde je ventil radiatora kúrenia?
« Odpoveď #17 kedy: 13.03.2020 - 16:15:07 »

  aj otvor ventilátora si skontroloval ? samotný ventilátor ti nepíska ? skontroluj si aj výduchy pri nohách . koberček stačí povoliť pri dverách a iba ho nadvihnúť . auto nahni na vodičovu stranu a pozbieraj vodu handrou . potom tam daj apsorbčné utierky alebo niečo čo dobre saje vodu ....

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 167
Re:Kde je ventil radiatora kúrenia?
« Odpoveď #18 kedy: 13.03.2020 - 17:35:27 »
Odkiaľ by sa do ventilátora dostala voda? Ktorý otvor ventilátora mám skontrolovať - od vstupného filtra?

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 697
Re:Kde je ventil radiatora kúrenia?
« Odpoveď #19 kedy: 13.03.2020 - 18:03:15 »
radšej zabudni že som vôbec niečo povedal .... bude to najlepšie .

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 167
Re:Kde je ventil radiatora kúrenia?
« Odpoveď #20 kedy: 13.03.2020 - 19:32:47 »
Ak sa ti moje otázky zdajú hlúpe, nečuduj sa. Na aute som okrem brzdového systému nič zložité neopravoval. Doteraz som sa zaujímal skôr o elektrotechniku ako o mechaniku.  Preto ma ber ako amatéra, ktorý potrebuje ľahko pochopiteľné rady.

Offline jsbb32

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 290
Re:Kde je ventil radiatora kúrenia?
« Odpoveď #21 kedy: 14.03.2020 - 05:36:39 »
a este jedna vec ,ta vytecena kvapalina ma farbu chladiacej kvapaliny v aute,alebo je to cista voda,ak je cista tak chladiaci system mas v poriadku.

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 167
Re:Kde je ventil radiatora kúrenia?
« Odpoveď #22 kedy: 14.03.2020 - 10:07:41 »
Mám dojem, že je to obyčajná voda. Nechcelo sa mi olizovať vlhký koberček pod nohami, aby som zistil, či je nasládly. Pachc v kabíne nebol.  Dnes znova zoberiem vedro s vodou a budem polievať dvere a čelné sklo. Pod radátorom kúrenia mám podložené noviny, ktoré sú zatiaľ stále  suché aj po jazde. Pokúsim sa vybrať koberec z podlahy, ale to asi nebude jednoduché, lebo vyzerá, že je po okrajoch silno zafixovaný. Inak asi neuvidím, odkiaľ zateká. Najmä z prednej časti vozidla.

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:Kde je ventil radiatora kúrenia?
« Odpoveď #23 kedy: 14.03.2020 - 10:46:06 »
ak máš vysávač pre mokré/*suché vysávanie, alebo "vysávač  popola" bez motora, tak s jehopomocou, povysávať:
s použitím štrbinovej hhubice sa dá vysať 99% vody.
odskúšané pri čistení kobercov doma (presnejšie na dokonale odvodnenej terase) boli koberce (nielen z pet fliaš, ale aj z bavlnených vláken s kúskami vaty.
tapacírunk automobilov min. od čias trabi/w353w nedrží vlhkosť, tá z neho odteká.

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 167
Re:Kde je ventil radiatora kúrenia?
« Odpoveď #24 kedy: 14.03.2020 - 11:51:42 »
Vodný vysávač nemám, preto musím nadvihnúť koberček a vyutierať podlahu. Slnko za dva dni vyhrialo auto a koberček vyzerá už zvrchu suchý. Uvidím, čo bude pod ním, keď ho nadvihnem. Z iných fór som čítal príspevky o zatekaní do auta. Bolo tam toľko možností, že som sa nestačil čudovať. Jednému napríklad zatekalo cez káblový zväzok, ďalšiemu cez peľový filter a pod. Málokomu sa to podarilo hneď odhaliť. Dúfam, že môj koberec nebol zvlhnutý od mokrých topánok, keď som nastúpil do auta počas dažďu. Bol by to ten najlepší prípad, ale nepravdepodobný.

Offline jsbb32

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 290
Re:Kde je ventil radiatora kúrenia?
« Odpoveď #25 kedy: 14.03.2020 - 15:37:06 »
skus az buse polievat takdaj do vody potravinarskej farby rozdielnej oa farby chladiacej kvapaliny  tak najskôr najdes  kadento preteka

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 167
Re:Kde je ventil radiatora kúrenia?
« Odpoveď #26 kedy: 14.03.2020 - 19:10:16 »
Opakovane som polieval okraje dverí, ale dnu neprešla ani kvapka. Tesnenie všetko zachytilo. Najhoršie je, že zatekanie cez predné sklo, ktoré sa môže prejaviť pri pedáloch spojky a brzdy, som nemohol skontrolovať. Pod koberčekom je ešte gumená ochrana a nechcel som ju vytrhať a obnažiť podlahu. Zo strany dverí sa zase koberček nedal nadvihnúť, lebo bol prilepený na kryt káblov, ktorý bol umiestnený blízko pri dverách. Našťastie je malá pravdepodobnosť, že pod predné sklo môže zatiecť.
Malý problém mám s krytmi pod stieračmi, ktoré po vyčistení zle priliehajú k prednému sklu. Neviem, či ich môžem prilepiť chemoprénom alebo silikónom na predné sklo, aby neodstávali?

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:Kde je ventil radiatora kúrenia?
« Odpoveď #27 kedy: 15.03.2020 - 15:52:46 »
ak je  koberček na dotyk skoro suchý, potom netreba presne "vodný" vysavač, akurát vyber vrecko a daj tam handru, molitan, niečo na čom sa tá trocha vody zachytí.
ak chceš byť istý, že nejde veľa vody, po chvíľke vysávania vypni vysávač, daj dolu hubicu a prstom skús vlhkosť v hadici.

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 697
Re:Kde je ventil radiatora kúrenia?
« Odpoveď #28 kedy: 15.03.2020 - 17:09:11 »

 skontroluj si peľový filter / vstup do ventilátora . ako som už písal , voda sa ti tam dostala cez ventiláciu ... upchatý odvod ......

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 167
Re:Kde je ventil radiatora kúrenia?
« Odpoveď #29 kedy: 15.03.2020 - 17:59:32 »
Peľový filter som skontroloval už v piatok a bol úplne suchý. Našiel som v ňom prach od leta. Aj okolo neho bolo okolie úplne suché. Filter je hlboko pod kapotou, kde sa voda len tak ľahko nedostane. Škoda, že sa nedá vybrať koberec, ktorý je prilepený na kryt káblov pri dverách a možno aj inde. Ešte som na nete našiel radu, ako zistiť kadiaľ zateká: oblepiť papierovou páskou kapotu pri vodičovi, a to po okrajoch  nad alebo pod kobercom. Kde sa páska navlhčí, vraj zmení svoj hladký povrch.