Autor Téma: 2.0 hdi trhanie motorom, zhasnutie  (Prečítané 3560 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline SiFoN

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 58
2.0 hdi trhanie motorom, zhasnutie
« kedy: 03.02.2020 - 08:37:32 »
majstri problem.. auto P407SW 2.0hdi 103kw (RHF).. ospravedlnujem sa za dlhsi prispevok, je potrebny na opis situacie a dakujem tym co ho docitaju do konca a pokusia sa poradit..
minuly tyzden som menil olej, brzdy a prave rameno (z dovodu nemoznosti vybratia horneho guloveho capu).. pravdepodobne pri tejto vymene som udrel do snimaca kluk. hriadele alebo do jeho kabloveho zvazku.. pretoze som potom nenastartoval.. zbehol som si po diag domov a ukazala chybu signalu od tohto snimaca.. vybral som kabel, konektor bol aj na kabli aj na snimaci zaoxidovany tak som to vycistil prebrusil poskladal a nastartoval.. cely tyzden auto islo v pohode, minuly piatok som zase rozobral brzdy lebo nove dosticky a kotuce (obe brembo) si nejako nesadli a suchali.. popri tom som vymenil snimac klukovej hriadele za novy znacky Bosch.. auto nastartovalo vsetko v pohode.. v sobotu som bol u rodicov a po ceste s5 na dialnici asi dvakrat alebo trikrat autom trhlo za jazdy.. ako keby na pol sekundy zhasol motor.. dosiel som domov auto odstavil.. vcera som siel do obchodu, hore kopcom som vysiel v pohode a potom zacalo celym autom trhat, otacky skakali hore dole, sekundu isiel dobre vytocil sa, v dalsej sekunde ako keby ho dusilo.. ked som pustil plyn motor zdochol.. toto sa opakovalo niekolko krat, nasledne isiel motor ok, dosiel som do obchodu a po ceste s5 zase zacal skakat.. doma som skusil na rychlo nacitat chyby cez Bluetooth modul, vyskocilo niekolko chyb, medzi nimi aj P0338, P0337 tykajucich sa snimaca kluky.. nahodil som to aj na PP2000, chyby boli prechodne tak som ich zmazal, znova po nacitani sa neobjavili.. bol som sa nasledne povozit kedy som motor povytacal a zatazil, trhanie sa nevratilo, ani chyby v diag sa nevratili.. dnes rano idem do roboty a trhanie je tu opat, spolu s chybami v diag.. znova len cez BT nacitane chyby P0337, P0341, P0336, P0338, P2408 (snimac vika nadrze - nepodstatne), P0328 a P3828.. vsetky s vynimkou P2408 su prechodne a idu vymazat, avsak po nastartovani sa vacsina zjavi nas5..
tak teda majstri radte, kde hladat problem.. snimac kluky je novy, zeby sposoboval on problem? problem je ze stary som zahodil a neviem ci ho este najdem.. klukova remenica ma nejaky patent na snimanie otacok? nejaky magneticky kruzok alebo nieco take? moze byt aj toto pricinou problemov? ako diagnostikovat vadnu remenicu? vibracie? snimac vacky predpokladam ze mal problem kvoli nepravidelnemu chodu motora.. alebo bude on pricinou problemu? podotykam ze auto nastartuje, volnobeh drzi aj ked obcas volnobezne otacky zakolisaju, akonahle sa vsak rozbehnem, skor ci neskor sa dostavi trhanie nasledujuce zhasnutim motora..
Peugeot 407SW 2.0HDi 2008 103kW Confortpack FAP
vlakno tu > https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3946.0.html

Offline trivjednom

  • ID: 144
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 151
Re:2.0 hdi trhanie motorom, zhasnutie
« Odpoveď #1 kedy: 03.02.2020 - 10:39:28 »
No ja niesom odborník, ale mne auto takto trhalo a zdochýňalo a nešlo niekedy pár minút naštartovať. U mna to bol snímač tlaku paliva. Dia to neukazovala pokial to auto nerobilo, tak keď som išiel to dať skontrolovať nič neukazovala.  Az raz mi to zdochlo na diaľnici  a odtiahol som to do servisu a ani tam to nevedeli naštartovať a vtedy to dia ukázala.

Offline SiFoN

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 58
Re:2.0 hdi trhanie motorom, zhasnutie
« Odpoveď #2 kedy: 03.02.2020 - 18:30:33 »
Tak som rozobral konektor snimaca otacok kluky, bol pekne zaoxidovany, tak som ho cely vycistil z kazdej strany kde som sa len dostal pilnickom, napruzil som pliesky a namazal vazelinou na ochranu, bol som sa previezt a motor dostal zahul, vyzera ze ok, diag cista..
Peugeot 407SW 2.0HDi 2008 103kW Confortpack FAP
vlakno tu > https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3946.0.html