Autor Téma: Nefunguje spiatočka ani park. senzory  (Prečítané 3602 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline f1rebl4ze

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 5
Nefunguje spiatočka ani park. senzory
« kedy: 30.01.2020 - 20:44:30 »
Zdravím pežoťáci, potreboval by som vyriešiť môj problém. Pri zaradení spiatočky mi nefunguje spiatočkové svetlo a senzory fungujú niekedy iba pri jazde do predu. Skúšal som vymeniť snímač spiatočky, ale nič sa nezmenilo. Peugeot 307sw . Vďaka

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 698
Re:Nefunguje spiatočka ani park. senzory
« Odpoveď #1 kedy: 30.01.2020 - 22:53:39 »
čo je snímač spiatočky ? nemyslel si náhodou spínač ? dostáva sa vôbec prúd do svetla ? aj do RJ senzorov ?

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:Nefunguje spiatočka ani park. senzory
« Odpoveď #2 kedy: 31.01.2020 - 13:00:47 »
 spínač spiatočky, funguje v podstate ako snímač zaradenia R, čiže tuna by som tazateľa nechytal za slovíčka!!. V prvom rade by som skontroloval poistky, a potom uzemnenia., za predpokladu, že  žiarovky sú OK.
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:Nefunguje spiatočka ani park. senzory
« Odpoveď #3 kedy: 31.01.2020 - 15:22:31 »
mimo misu - žiarovka prestane svietiťnielen ak sa prepáli vlákno, ak spoj nožového kontaktu s drôtikom k vláknu sa vie prerušiť.
na 207sw som našiel o/s-pálené kontakty z 0.6mm plechu (súčasť "celku" zadného svetla).

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 698
Re:Nefunguje spiatočka ani park. senzory
« Odpoveď #4 kedy: 31.01.2020 - 16:14:09 »
to pacho .... spínač spiatočky je iba spínač a nič iné . zaradíš spiatočku - zopne obvod . znamená to že nič nesníma .... nechytám nikoho za slovíčka ... spínať a snímať sú dva celkom rozlišné pojmy . a nepleťme si pojmy a dojmy .....

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:Nefunguje spiatočka ani park. senzory
« Odpoveď #5 kedy: 01.02.2020 - 11:08:31 »
prepáč sir, ale keby sme išli do dôsledku, tak ten spínač je fakticky snímač s akčným členom. Snímač (zrejme kovový "ťuplík", ale môže byť to aj senzor a pod. ) sleduje polohu spiatočky a spínač premieňa signál na "0", alebo "1", podľa polohy snímača. Ale podstatné je to, že dotazujúci, použil slovo snímač, a myslím si že každí pochopí o čo sa jedná. Podľa mňa otázka bola položená správne, ale dotyčný sa nedočkal rady, ale len zbytočného  poučovania.
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline f1rebl4ze

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 5
Re:Nefunguje spiatočka ani park. senzory
« Odpoveď #6 kedy: 01.02.2020 - 13:53:41 »
moja chyba.... myslel som samozrejme spínač  :D

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 698
Re:Nefunguje spiatočka ani park. senzory
« Odpoveď #7 kedy: 01.02.2020 - 15:22:10 »
to pacho ... prečítaj si pozorne môj prvý príspevok . nedostál som odpovede na dve otázky .... ako sa potom pohnúť ďalej ? nevieme či má prúd na RJ senzorov a zrovna isto tak aj svetiel .... tak čo mu môžem ďalšie poradiť ? neodpovedal na dve základné veci .... a sorry , ja kryštáľovú guľu nemám a nie som ani jasnovidcom . čakám na to aby odpovedal či skontroloval či má prúd na vstupe do RJ .... bez toho sa ozaj ďalej neviem pohnúť .... ak prúd má , zbytočne je kontrolovať poistku ( npr ) .....