Autor Téma: cistic skrtiacej klapky  (Prečítané 3768 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline jsbb32

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 292
cistic skrtiacej klapky
« kedy: 23.08.2019 - 08:22:08 »
Pouzival niekto  čistic skrtiacej klapky a ak ano po kolkych ubehnutých kilometroch a ci to pomohlo.
Dakujem.
https://www.motorove-oleje.sk/cistic-skrtiacej-klapky-pro-line-400ml/

Offline jsbb32

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 292
Re:cistic skrtiacej klapky
« Odpoveď #1 kedy: 03.09.2019 - 12:14:23 »
Nikto s tým nepracoval?

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.162
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re:cistic skrtiacej klapky
« Odpoveď #2 kedy: 03.09.2019 - 12:51:40 »
Evidentne nie... a osobne si myslím, že to vyčistí maximálne tak jemný nános ale väčšie usadeniny to dolu nedá. Ono ani nemôže, pretože ak by to zlúplo na starej nečistenej klapke väčší kus usadeniny, mohla by narobiť problémy v saní (keďže klapka býva poväčšinou za filtrom).

Ideálny postup je dať klapku dolu - technický benzín / čistič bŕzd - vypucovať - vyleštiť - namontovať späť. Robil som to ešte kedysi dááávno na 206ke tak raz za 30000km.

Offline Falco

  • Administrátor
  • Holobriadok
  • ********
  • Príspevkov: 60
Re:cistic skrtiacej klapky
« Odpoveď #3 kedy: 03.09.2019 - 13:12:01 »
Robil som, skusal som. Efekt by to malo mat skor okamzity nez po nejakom case. Ono musim povedat, ze nikdy som nevidel skrtiaciu klapku, ktora by vyzadovala nejake extra cistenie. Vzdy ked uz sa rozoberalo sanie, tak sa utrela jemna "ciara", ktora sa vytvara medzi klapkou a okrajom. Ta moze sposobovat problemy na volnobehu, ale aj tak tomu neverim a nedavam velku vahu.

Ak su problemy so sanim, tak je to uplne niekde inde. A ak je problem s klapkou, tak bud v motorceku, nastaveni alebo v mechanike samotnej. Ale nie v spine. Ak by bola spinava, napriklad od nanosu oleja z odsavania, bezne nanosy strhne nasavany vzduch s vlhkostou v nom. To co nestrhne, to nestrhne ani ziadny sprej, len mechanicke ocistenie.
--
Mercedes-Benz GLK - 2013 - 220cdi 125kw/400Nm AT - 4matic - lowered

Offline jsbb32

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 292
Re:cistic skrtiacej klapky
« Odpoveď #4 kedy: 10.10.2019 - 07:27:08 »
Pisal som o tom ,ze som ju vycistil  technickým benzinom a zda sa mi ze to aj lepsie startuje,bola zanesena,ale az tak strasne to nebolo.Poradil som susedovi a ten ju rozobral na fabii a ta vypadala horsie ,ako moja a pritom tiez nemal  ubehnute viac ako 100 tisic km.Vsimol som si vsak jedno,ze na tej jeho fabii 1.2  bola klapka z plastu pricom moja je kovová.