Autor Téma: Predne parkovacie snimace, 208 (2016)  (Prečítané 5256 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline tsalat

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 2
Predne parkovacie snimace, 208 (2016)
« kedy: 13.06.2019 - 07:30:44 »
Ahojte,

prisiel som si pre radu ohladom 208 r.v. 2016. Auto bolo kupovane so zadnymi park. senzormi vcelku na rychlo (dalsi nezmar sa tlacil von :)) a tym padom som nemal cas si objednat custom 208, ale bral co mali na sklade. Nedavno na nom zena spravila "upravu" zadneho naraznika o bet. stlpik a tym padom to islo do servisu na hav. poistku. Ked to tam bolo tak som tam dal domontovat pred. snimace s tym, ze ked som kupoval auto som sa pytal obchodaka ci sa snimace daju dodatocne dorobit a napojit na stredovy displej - vtedy mi bolo povedene, ze snimace ano, ale kamera nie. Viac ci menej to bol jedinny dovod preco som isiel aj do servisu, kde som to kupoval (BA lamac FCD).
Na moje prekvapenie tam snimace dali, ale teda na stredovy displej to napojene nie je, kvalitou su tak za 15€ z Aliexpressu a este k tomu to stalo kopu penazi. Dosiel som na to az doma, sak by ma ani nenapadlo to skusat tam. Po obvolani, ze WTF mi bolo najprv povedane: ano da sa to, ale nie su pouzite OEM snimace. Potom, ze sa to neda, a tak dokola.... no vobec neviem nacom som a mam chut to vytrhat z auta, kedze to nefunguje ako ma, hnusne to pipa, nie vzdy sa to zapne, ked sa zaradi spiatocka tak sa to zapne aj ked v predu nic nie je atd... katastrofa, komedia, neviem ako to nazvat.

Otazka: 208 bola vo vybave "style" - tusim, daju sa realne tie snimace (predne parkovacie) dorobit tak aby boli napojene na stredovy displej? Myslite, ze sa to oplati reklamovat a ziadat vratit auto do povodneho stavu?

vdaka,,,, Tomas

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.156
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re:Predne parkovacie snimace, 208 (2016)
« Odpoveď #1 kedy: 13.06.2019 - 14:41:50 »
A to si si vopred neoveril aké snímače ti domontujú a koľko to bude stáť? Nejak nechápem pointu sťažovania v príspevku...  :bandit
Automaticky sa montujú aftermarketové snímače. Aby si chápal - ak nebolo auto kúpené aj s prednými aj zadnými senzormi, tak má riadiacu jednotku senzorov len pre zadok.

K tomu či sa to dá dorobiť s OEM komponentami = samozrejme ale nedoplatíš sa...  :cash
Potrebuješ toto:



Offline tsalat

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 2
Re:Predne parkovacie snimace, 208 (2016)
« Odpoveď #2 kedy: 13.06.2019 - 16:20:41 »
Ahoj,

to kolko to malo stat som vedel, to ze daju v Peugeot servise nie Peugeot snimace ma fakt nenapadlo hlavne, ked mi vraveli ze sa to da. To ze sa montuju len "aftermarket" snimace som nevedel, nikdy som to predtym neriesil a teda som aj "naivne" cakal, ze mi to predajca / servis povie priamo pokial to tak malo byt tak alebo malo byt onak :). Cize hej, stazujem si aspon tu ked nikde inde :) ale ocividne to je koniec-koncou aj moja vina, ze som sa neopytal druhy krat na to co mi tam namontuju.  :'(

On the other hand, cakal som, ze pokial pride k takemuto zasahu, ze mi ked uz to tak daju aspon na vyber ci chcem "moc drahe" riesenie s OEM, alebo "drahe" riesenie s nie OEM.
Dakujem tak ci onak za odpoved,

Tomas

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.156
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re:Predne parkovacie snimace, 208 (2016)
« Odpoveď #3 kedy: 14.06.2019 - 07:52:20 »
Ak ťa neupozornili, že sú to neoriginálne "aftermarket" diely a nebude to fungovať s displejom, tak je to jednoznačne pochybenie na strane predajcu. Riešil by som to s nimi...

PS: OEM komponenty by si si asi nedal domontovať. Cakomprásk len diely by stáli cez 400€ bez DPH...  :cash

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 389
Re:Predne parkovacie snimace, 208 (2016)
« Odpoveď #4 kedy: 14.06.2019 - 13:02:26 »
kedysi, nedlho "po vojne" bol nedostatok informácií - knižnice neboli všade a o internete sa iba v rozprávke o jankovi hraškovi (elektrotechnikovi) okrajovo zmieňovalo.
ale že dnes, keď vedmostná úroveň obyvateľstva hrozivo klesá si musí každý vopred naštudovať kompletné info aby vedel definovať objednávku (ČOHOKOĽVEK, nie iba v autoservise) je o hubu (nie mikuláša). to naozaj musíte mať osobný vzťah s každým svojim dodávateľom, aby vám povedal čo všetko k tomu čo chcete treba a čo sa stane, ak nedávate pozor (prídete o PENIAZE) a nebude to fungovať ako ste si predstavovali.
aj v takom trabante 601 boli prepínač 1. nožný (stláčaním nohou) a 2 na páčke svetelného klaksónu. a vzali mi ho prerobiť - naivne si mysleli, že odpoja nožný prepínač a drôty zapoja do reléového. od rána do večera maturovali, kým sa im to podarilo. a inak v tom servise robili nemožné na počkanie a zázraky do troch dní, po prebratí nik nemusel doťahovať šróby a čistiť sedačku od vazelíny ako v škodováckom.