Autor Téma: Prosim o radu - tuning 206  (Prečítané 6160 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline kkamcooo

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 7
Prosim o radu - tuning 206
« kedy: 29.03.2019 - 15:53:10 »
Ahojte
- mám 11 ročnú 206-ku 1,4HDi 50kw, N1-ka verzia bez zadných sedadiel
- bol som s ním 7 rokov a veľmi spokojné roky to boli :-), ale predpokladám že sa rozrastieme a chcel by som si to nechať ako pasiu okolo domu, s tým že z toho urobím lietadlo, nemusí byť F22 stačí mi F16 :-)
- moja predstava ja, že začnem s vecami ktoré aj tak musím vymeniť
1. predné brzdy a tlmiče, sú tam klasické sériovky od výroby, a pravá predná doštička sa už poriadne ani nevracia čo mi nerovnomerne derie brzdy, tak som premýšľal, že by som to vymenil celé a dal tam tlmič, pružinu a zavesenie s peugeto partner, kde vojdu vzduchom chladené, s tým že tlmič a pružina niečo športové
2. mám novú zadnú nápravu aj s bubnovými brdami (v podstate kompletka zadku), ale tlmiče sú pôvodne a dosť to hádže v zákrutách tak by to chcelo nejaké spevnenie
3. prevodovka - tak tá už je pri 300 1000km dosť zle na tom, riadiaca páka si lieta ako mixér - tak toto by som tiež poriešiel
4. tu už by som začal buď s výmenou turba za nejaké väčšie, alebo načipovaním, čo je na začiatok lepšie
- kedže som v tomto amatér (auto si viem opraviť, vymeniť diely ...) ale netunnoval som, potreboval by som poradiť a pomôcť s výberom vhodných komponentov, alebo ak sa to tu riešilo tak odkaz na fórum
- budem vďačný za každú radu
- vďaka

Offline Falco

  • Administrátor
  • Holobriadok
  • ********
  • Príspevkov: 60
Re:Prosim o radu - tuning 206
« Odpoveď #1 kedy: 29.03.2019 - 19:07:12 »
Fuha, zaujimavy projekt. Vpodstate mas neobmedzene moznosti. Jedine co Ta z mojho pohladu limituje motor sam o sebe. Videl som to skor na vymenu komplet motora. Ak tam aj das ine turbo, RJ sa bude snazit dorovnat to vstrekovacmi, ale tie asi nebudu stihat davat tolko nafty a pod., nehovoriac o ich zivotnosti.
--
Mercedes-Benz GLK - 2013 - 220cdi 125kw/400Nm AT - 4matic - lowered

Offline martinmlm

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 13
Re:Prosim o radu - tuning 206
« Odpoveď #2 kedy: 30.03.2019 - 23:19:05 »
Ohladom tlmičov... kúpil som 306ku už s tvrdým podvozkom /neviem presne akým/ a nechcem ho. Budem to musieť tiež riešit. Je to moje šieste auto a v žiadnom som sa tak nebál ako v tomto. Nie kvôli rýchlosti, ale kvôli tomu že ak v zákrute je hrb/nerovnosť auto podskočí a stráca kontakt s vozovkou. Počas zimy ešte horšie, na rovnej ceste na pol kilometri 3 krát do šmyku. .....športový podvozok áno, ale na naše cesty rely verziu :)

Offline kkamcooo

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 7
Re:Prosim o radu - tuning 206
« Odpoveď #3 kedy: 01.04.2019 - 17:34:50 »
- motor je to jediné čo tam chcem nechať, lebo pri nabehaných 300 000km som menil len prívodné hadičky paliva, nakoľko sa predreli a nasávali falošný vzduch (čo malo vplyv na minimálnu spotrebu, jazdil som v podstate na 3,7l/km, čo mi nikto neveril, alebo bolo to tak, malo to svoju nevýhodu, že keď sa to prejavilo naplno bolo potrebné prečistiť aj vstreky, našťastie ich nebolo potrebné meniť)
- radšej by som začal nejakým riadeným čipom pri motore, vymenil nasávania, výfuk, ..... to čo má sekundárny vplyv na motor a nepoškodzuje ho len mu dáva priestor :-)

Offline kkamcooo

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 7
Re:Prosim o radu - tuning 206
« Odpoveď #4 kedy: 03.04.2019 - 21:58:40 »
Páni a dámy, naozaj nikto s konkrétnymi radami a nápadmi?

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.156
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re:Prosim o radu - tuning 206
« Odpoveď #5 kedy: 04.04.2019 - 12:08:47 »
Jediný konkrétny a schodný nápad je vyhodiť ten motor a dať tam niečo, čo sa na výkon nemusí hrať. A to hovorím úplne bez invektív alebo výsmechu (Viď napr. taký Tomáš (Krajo), ktorý dal do 5dv. 206 motor z GTi. https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,1604.0.html). 1.4HDi je to posledné, čo by som čipoval alebo upravoval...  :beer

Offline kkamcooo

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 7
Re:Prosim o radu - tuning 206
« Odpoveď #6 kedy: 04.04.2019 - 13:31:30 »
- ja to ako injektívum alebo výsmech neberiem, rešpektujem každého názor a hlavne toho čo má viac skúseností
- možno časom príde aj na výmenu, momentálne by som začal tým čo je dôležité a aj nutné :-) a to sú brzdy, tlmiče, prevodovka, výfuk....
- vďaka