Autor Téma: Pneumatiky a Grip Control.  (Prečítané 52906 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Adri

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 13
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #15 kedy: 03.09.2018 - 19:35:37 »
niečo som vygooglil tiež,
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Continental/ContiCrossContact-LX-2.htm
Kopírovaný text:
Top Continental ContiCrossContact LX 2 Review
Given 69% (breakdown) while driving a Renault (215/60 R16 H) on a combination of roads for 19,000 easy going miles
In terms of longevity the LX2 tyre is hard to beat: 19,000 miles and 7mm of tread remains! Dry and wet road grip is very good too, and I can't fault their traction and grip on snow either (they're labelled 'M&S').
Unfortunately, they're not 'all-season', so once the temperature drops below 4deg C they become increasingly noisy and harsh (at -10deg C they sound and feel as though they're running flat).
Grip on compacted snow, icy or greasy roads suffers too.
As I've racked-up the miles the LX2s have also become noisier at normal temperatures.
I'd happily trade some of their high-mileage capability for more cold-weather/all-season versatility if I'm honest.

Označené sú M+S ale podľa môjho názoru to nie sú celoročné pneumatiky.

a nakoniec som požiadal o vyjadrenie samotný Technický head.. Conti. Nech sa vyjadria že čo a ako...

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #16 kedy: 03.09.2018 - 19:45:21 »
Ak je niečo označené ako M+S (Mud+Snow), tak ide o pneumatiky použiteľné aj do snehu. Ak sa užívateľovi nepozdávajú alebo nie sú pre neho dostatočne "výkonné", môže ich vymeniť, môže písať litánie na kvalitu gumy/výrobcu, ale z hľadiska označenia je neodškriepitelné, že v prípade pneumatiky typu M+S ide o celoročnú pneumatiku. Polemika o tom, či ide viac o letnú alebo zimnú gumu, je z hľadiska legislatívy zbytočná. Označenie nepustí...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Adri

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 13
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #17 kedy: 03.09.2018 - 20:31:09 »
To je síce pekná odpoved, ale tie pneu vyrába Continentál ak ak Continentál nemá uvedené že je to pneumatika "Zimná" tak zimná asi nebude, označenie M+S síce hovorí o niečom inom. Nejde o výkonnosť ide o prostú a jednoduchú vec, ak nemáš zimnú gumu a do niekoho nabúraš tak máš problém.. Poisťovňa vytiahne špecifikáciu presne tak ako my a máš fakt problém. Ja neviem čo má prednosť nápis M+S alebo špecifikácia od výrobcu , predpokladám že špecifikácia od výrobcu...o okrem iného nepopýtaval som kvalitu ale vyjadrenie že či je to pneumatika na zimné použitie alebo na letné vo vzťahu k prípadnej použiteľnosti v zimnom období pre potreby dokazovania pri nehode.

Offline Adri

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 13
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #18 kedy: 03.09.2018 - 20:34:35 »
Kópia textu:
Sú pneumatiky M+S zimné?

Značku M+S môžete nájsť prevažne na pneumatike určenej pre SUV automobily a taktiež na celoročnej pneumatike. Je však bežné, že ju nájdete aj na pneumatikách, ktoré sa dajú v našich podmienkach bezpečne používať len mimo zimných mesiacoch.


Značka M+S na bočnici pneumatiky znamená "Mud & Snow" ("blato a sneh"). Značka M+S sa používa u 80%  SUV pneumatík, ale mnohí výrobcovia umiestňujú túto skratku aj na letné pneumatiky. Pravdou je, že tieto pneumatiky nie sú určené pre použitie v priebehu celého roka, a to predovšetkým preto, že sú vyrábané pre oblasti s dostatočne teplou klímou a nie sú schopné plne vykonávať svoje funkcie v našich zemepisných šírkach.


Značku M+S používa väčšina výrobcov pneumatík, ale jedine symbol  "snehová vločka", symbolizuje, že pneumatika je vhodná pre zimné podmienky. Taktiež sa používa aj skratka názvu 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake /3 vrcholky hôr s vločkou snehu), ktorá zaručuje plnohodnotnú účinnosť v zimných podmienkach.

Offline Adri

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 13
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #19 kedy: 03.09.2018 - 20:36:57 »
Jednoduchý záver :
Značku M+S používa väčšina výrobcov pneumatík, ale jedine symbol  "snehová vločka", symbolizuje, že pneumatika je vhodná pre zimné podmienky. Taktiež sa používa aj skratka názvu 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake /3 vrcholky hôr s vločkou snehu), ktorá zaručuje plnohodnotnú účinnosť v zimných podmienkach.

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #20 kedy: 03.09.2018 - 20:51:04 »
Ok, páni, ja to tu budem chvíľku pozorovať a keďže tuším, aká diplomatická a diletantská odpoveď príde z Continentalu, následne sa veľmi rád pozriem aj na to, ako všetci budete reklamovať svoje pneumatiky, ktoré predpísanú špecifikáciu spĺňajú - v cenníkoch je napísané "špeciálne pneumatiky typu M+S"...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #21 kedy: 03.09.2018 - 21:07:27 »
Adri dobre napísal M+S neznamená , že je to zimná pneumatika. V zmysle legislatívy, jedine vločka, alebo kopčeky značia zimnú pneumatiku. Pri jazde v zime na snehu môžeš dostať pokutu, ako keby si jazdil na letnej. Continental správne uvádza, že je to letná pneumatika. Taktiež ak je v cenníku v Peugeote uvedená pneu M+S, tiež neklamú, ale zrejme iniciatívny predajca, len na základe svojích domnienok prezentoval túto pneu ako zimnú pneumatiku čo nie je pravda. Taktiež pochybujem, že by neaký výrobca obúval nové autá na zimné gumy, čo je podľa mňa nezmysel. Ak dostaneš k aute ešte sadu zimných, tak to je len ako bonus navyše, určite  nie základná výbava.
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline Juve

  • ID: 012
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 651
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #22 kedy: 03.09.2018 - 21:15:57 »
Používanie pneumatík v zime sa riadi Zákonom o cestnej premávke č.8/2009 Z.z paragraf 38 odst1

Ak sa na vozovke nachádza súvislá snehová vrstva, ľad alebo námraza, vodič motorového vozidla kategórie M1 a N120) môže také vozidlo použiť v cestnej premávke, len ak je toto vozidlo na všetkých nápravách vybavené pneumatikami na jazdu na snehu označené horským symbolom alebo pneumatikami s označením „M+S“, „M.S“ alebo „M&S“;20b); motorové vozidlá kategórie M2, M3, N2 a N3 musia byť vybavené takými pneumatikami aspoň na jednej z hnacích náprav v čase od 15. novembra do 31. marca a v prípadoch, ktoré sú uvedené v časti vety pred bodkočiarkou.
Peugeot 508 SW RXH 2,0 BlueHDi 133kw r.v 2016
Peugeot 508 SW Allure 2,0 HDi 120kw r.v 2013

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #23 kedy: 03.09.2018 - 21:59:29 »
Juve  :clap

A teraz si ešte raz, chlapi, prečítajte, že o pneumatike s označením M+S (teda snow) hovoríte, že nie je určená na sneh resp. že ide o letnú pneumatiku...

Predajca nemusí byť iniciatívny, aby takúto pneumatiku odprezentoval ako celoročnú, ona aj celoročná je. To len výrobca ju takto radšej neoznačí, aby sa kritika jej vlastností na snehu neotočila proti nemu. No a iniciatívni predajcovia gúm potom tieto diletantské nezmysly preberú a skopírujú na svoje stránky a 100x opakované klamstvo sa zrazu začne brať ako neodškriepiteľná pravda - viď táto téma tu...

Ak sa ma zákazník (a je jedno, či kamarát alebo cudzí) opýta, či je táto celoročná pneu s grip controlom v pohode, tak moja odpoveď je vždy rovnaká - "na takú zimu, aká je v BA/TT, to bohate stačí, ale lyžovať by som s tým nešiel..." A tým nemyslím, že nie je vhodná do snehu, ale do horského prostredia by som ozaj volil kvalitnú zimnú pneumatiku.
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #24 kedy: 03.09.2018 - 22:04:14 »
suhlasim, dnes som sa s kamaratom z finalcd rozpraval a z p3008 z ivanskej som si symboly odfotil. juve presne ako hovoris.  :clap
myslim ze niet co riesit z pohladu dodrzania litery zakona, cize taketo pneu mozes prevadzkovat celorocne bez nasledkov.
« Posledná zmena: 03.09.2018 - 22:12:57 od Marcel00 »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Adri

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 13
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #25 kedy: 04.09.2018 - 11:40:24 »
Tak ešte raz - Continental ju má  v špecifikácii ako LETNÚ.......nie je určená na zimnú prevádzku,...Počkám si na vyjadrenie Continentálu...a vôbec nejde o BA a TT ale o to že pojdeš v inej krajine v zime a vôbec nikde nemusí byť sneh.

Offline Juve

  • ID: 012
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 651
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #26 kedy: 04.09.2018 - 12:08:53 »
Tak ešte raz....Zákon na Slovensku /ale aj Rakúsku ,Nemecku , ČR / nepozná pojem letné , zimné a celoročné pneumatiky. Ak je na ceste sneh alebo ľad musíš mať obuté pneu s označením a symbolom M+S alebo 3PMSF.   Hotovo....
Je už iba na používateľovi aký druh či značku pneumatiky s týmito symbolmi si vyberie a či si ich výrobca alebo predajca zaradí medzi letnú ,zimnú či celoročnú kolekciu je v tomto prípade úúúúplne jedno.

Dokonca napr.v Maďarsku ale aj v Polsku, Nórsku, Dánsku, Francúzsku, Švajčiarsku...  ani vôbec nie je zákonom stanovené mať v zime pneumatiky s týmito symbolmi, asi sa spoliehajú na zdravý úsudok používateľov áut. :D 


« Posledná zmena: 04.09.2018 - 12:25:23 od Juve »
Peugeot 508 SW RXH 2,0 BlueHDi 133kw r.v 2016
Peugeot 508 SW Allure 2,0 HDi 120kw r.v 2013

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #27 kedy: 04.09.2018 - 13:05:46 »
Juve - super!

Adri - nehľadajme senzácie, prosím... Ak sa takáto guma užívateľovi nepozdáva, nikto mu nebráni kúpiť si "ozajstnú" zimnú pneu, ktorú výrobca v katalógu zaradí do tej správnej kolónky. Na trhu sú stovky rôznych modelov a tak ako ja (a Marcel00) nedám dopustiť na značku Nokian, každý si môže vybrať to, čo mu vyhovuje. Mne napríklad vôbec nevyhovovala pred pár rokmi zimná pneumatika od firmy Dunlop a to vyhrala testy.
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline valenta.ivan

  • ID: 025
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 687
  • valenta.ivan
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #28 kedy: 04.09.2018 - 13:53:57 »
Skoro každý má svoju obľúbenú značku pneumatík a chváli si ju,ale doporučená a odskúšaná značka viacerými ľuďmi môže byť lepšia.Každý jazdí inač a v iných podmienkach a z veľkej ponuky si môže vybrať .
Peugeot 207  1,4 HDi   8/ 2007 vin : VF3WC8HZC3400497   +   Mazda CX5

Offline DKR

  • ID: 141
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 156
  • Peugeot 3008 1,5 BlueHDI, EAT8, Allure,
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #29 kedy: 04.09.2018 - 22:24:45 »

Dnes som znova cestoval po republike a cestov som sa zastavil u predajcov Peugeotu v LV a v NR.
V LV aj v NR vystavené 3008 z Grip Controlom, mali po jednom kuse na preedajni, a mali obuté pneumatiky Continetal CroosContakt LX2 z označením M+S.
O boch predajcov vystavené 3008 bez Grip Control (boli vo väčšine) mali všetky pneumatiky Michelin Primacy 3.

Predpokladám, že pneumatika Continetal CroosContakt LX2 asi existuje v dvoch rôznych zmesiach, kde sa nemení označenie pneunatiky a ani dezén pneumatiky.

Otázočka do placu, máte niekto túto konkrétnu pneu na svojom aute a jazdili ste ju cez minulú zimu?
Aké sú s ňou skúsenosti v zime?
Dík.