Autor Téma: Bliknutie (pozdrav oprotiidúcemu známemu) diaľkovými svetlami  (Prečítané 6767 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Jozef Košík

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 76
 :( Ahojte, hoci mám Peugeot 301 už skoro rok, stále neviem prísť na to, ako sa dá bliknúť diaľkovými svetlami. Keď pritiahnem na sekundu ľavú páčku k sebe (tak ako predtým na Golfe - tam to tak fungovalo) tu na 301-tke mi to rozsvieti diaľkové svetlá a musím znovu pritiahnutím ľavej páčky prepnúť na stretávacie. Keď stlačím tlačidlo na konci ľavej páčky, tak mi zase ženský hlas začne čosi vyprávať (bohužiaľ po anglicky), takže tomu nerozumiem...  :angry
Vedel by mi niekto poradiť?

Ďakujem

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.156
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re:Bliknutie (pozdrav oprotiidúcemu známemu) diaľkovými svetlami
« Odpoveď #1 kedy: 12.04.2018 - 09:49:07 »
Nedá sa ľavá páčka len potiahnuť menej - pred ten odpor, ktorý ju prepne na diaľkové) ?

Offline TomasARN

  • ID: 134
  • Riadny člen
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 443
Re:Bliknutie (pozdrav oprotiidúcemu známemu) diaľkovými svetlami
« Odpoveď #2 kedy: 12.04.2018 - 10:57:20 »
Slabsie potiahnut tu packu

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.392
Re:Bliknutie (pozdrav oprotiidúcemu známemu) diaľkovými svetlami
« Odpoveď #3 kedy: 12.04.2018 - 12:12:29 »
Presne, tak to funguje hádam na všetkých Peugeotoch.
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline Jozef Košík

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 76
Re:Bliknutie (pozdrav oprotiidúcemu známemu) diaľkovými svetlami
« Odpoveď #4 kedy: 12.04.2018 - 12:26:35 »
Páni ďakujem za rady, vyskúšam, aj keď mám pocit že v 301-ke je to inak. Našiel som v smartfóne (mám tam aplikáciu Môj Peugeot) rubriku Ovládanie osvetlenia a tam sa píše: V režime zhasnutých svetiel a parkovacích svetiel môže vodič dočasne rozsvietiť diaľkové svetlá ("zablikanie svetlami"). POKIAĽ PRIDRŽIAVA PÁČKU ZATIAHNUTÚ.  ::) To je podľa mňa dosť (aspoň pre mňa) nevyužiteľné, pretože bliknúť chcem obvykle za jazdy a vtedy mám zapnuté stretávacie svetlá a nie parkovačky alebo zhasnuté svetlá. Aj keď mám denné svetlá, aj tak vždy jazdím so stretávacími svetlami aj cez deň, pretože denné svetlá pokiaľ nie sú aj vzadu, tak sú k ničomu.

Offline TomasARN

  • ID: 134
  • Riadny člen
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 443
Re:Bliknutie (pozdrav oprotiidúcemu známemu) diaľkovými svetlami
« Odpoveď #5 kedy: 12.04.2018 - 14:08:37 »
Denne svetla stacia v predu, vzadu su zbytocne a zakon ich nevyzaduje

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Bliknutie (pozdrav oprotiidúcemu známemu) diaľkovými svetlami
« Odpoveď #6 kedy: 12.04.2018 - 14:12:23 »
Aby som to upresnil.

Denne svetla sa maju takto.
Ak su pouzite pridavne denne svetla, zadne nesmu svieti, zakon to zakazuje.
Ak sa ako denne svietenie pouziju stretavacie svetla, musia svietit aj zadne svetla. Zakon to prikazuje.

Takze pozor na to.
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline IvanH

  • ID: 0109
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 999
Re:Bliknutie (pozdrav oprotiidúcemu známemu) diaľkovými svetlami
« Odpoveď #7 kedy: 12.04.2018 - 15:47:05 »
Tak ako potom homoligizovali auto ktore pri denom svieteni svieti prednymi stretavackami a vzadu nič? To tu už nikto nič negarantuje?
P206SW  1.1 mux 2004 MAXIK OBDUINO32
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic ...

Offline baffy

  • ID: 023
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 852
Re:Bliknutie (pozdrav oprotiidúcemu známemu) diaľkovými svetlami
« Odpoveď #8 kedy: 12.04.2018 - 16:03:42 »
Ja Vám teda neviem ,a predpokladám že ani tý páni čo to schvalovali to nevedia :D . Na 407 me ,mám možnosť nastavenia denných svetiel /zažnú sa stretávacie/ a zadné nesvietia ,niekto predsa robil homologizáciu na to auto ,alebo nie? :D Momentálne mám ledkáče ,čiže ,tam je to v poriadku bez zadných ,keďže podla vyhlášky to vzadu svietiť nemusí. teda svietiť to musí iba ak je denné svietenie integrované v hlavnom svetlomete. Mno a potom je tu kopec nových áut ,kde to svieti jedno cez druhé ,denné spolu s hlavnými a čo ja viem ešte ako do kríža.Preto si myslím ,že v tom už autori majú hokej.
Peugeot 508 Hybrid 2.0 HDi 4x4 r.v. 2015 sedan full led,JBL ,ŤZ ,Diagnostika PSA

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.392
Re:Bliknutie (pozdrav oprotiidúcemu známemu) diaľkovými svetlami
« Odpoveď #9 kedy: 12.04.2018 - 16:20:34 »
Tak ja to mám na 407 sedane, pri aktívnom dennom sietení mi sietia predné stretávanie svetlá (Xenóny) a súčasne svietia aj zadné koncové svetlá.
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 389
Re:Bliknutie (pozdrav oprotiidúcemu známemu) diaľkovými svetlami
« Odpoveď #10 kedy: 12.04.2018 - 18:04:49 »
každá automobilka má pre každý model "svoje chápanie predpisov" a SVOJ schvaľovací orgán, ktorý schváli ...
mimo misu - dnes je hustota premávky taká, že ťažko "bliknúť" na jedného jediného (správneho).
takže nielen, že je to proti predpisom, ale najmä MÄTÚCE pre ostatných. ten, na koho blikáš nevie že na neho a piati ostatní nevedia, či nemajú defekt, dymí z motora, prípadne iná galiba.
ja som prestal "zdraviť" okolo 1970. ono to zdravenie bolo kedysi keď som stretol (vôbec) auto, potom s rovnakým prefixom (dve písmená pred štvorčíslím) - to neboli okresy, potom slovákov v česku a posledné bolo "ČS" (s mäkčeňom) v cudzine.

Offline Gitarista001

  • ID: 067
  • Riadny člen
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 59
Re:Bliknutie (pozdrav oprotiidúcemu známemu) diaľkovými svetlami
« Odpoveď #11 kedy: 12.04.2018 - 21:13:51 »
Ja Vám teda neviem ,a predpokladám že ani tý páni čo to schvalovali to nevedia :D . Na 407 me ,mám možnosť nastavenia denných svetiel /zažnú sa stretávacie/ a zadné nesvietia ,niekto predsa robil homologizáciu na to auto ,alebo nie? :D Momentálne mám ledkáče ,čiže ,tam je to v poriadku bez zadných ,keďže podla vyhlášky to vzadu svietiť nemusí. teda svietiť to musí iba ak je denné svietenie integrované v hlavnom svetlomete. Mno a potom je tu kopec nových áut ,kde to svieti jedno cez druhé ,denné spolu s hlavnými a čo ja viem ešte ako do kríža.Preto si myslím ,že v tom už autori majú hokej.
No takto. Nieje denne svietenie ako denne svietenie. Niektore modely a to nielen peugeot ma v dennom svieteni integrovane pozicne svetlo s nizsim jasom. Dalsia vec je ze modely hyundai maju moznost svietit podotykam od vyroby svietit aj dennym a pozicnym svetlom v predu aj v zadu. Funguje to v rezime auto. Znacka Kia ktora nema samostatne pozicne svetlo v predu svieti v rezime auto v predu dennym a v zadu pozicnym svetlom. A ked pises ze niektore auta svietia hlavnym svetlom v predu a v zadu tma aj to je legal. Zakon nezakazuje pouzit ako denne svetlo hlavny tlmeny svetlomet no myslim ze na nom musi byt homologizacia aj denneho svetla ;-)

Odoslané z SM-G955F pomocou Tapatalku

Peugeot 206 1.1 r.v 5/2001
Peugeot 508 2.0 HDi 120kW 3/2012

Offline Qcko

  • ID: 024
  • Riadny člen
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 2.718
Re:Bliknutie (pozdrav oprotiidúcemu známemu) diaľkovými svetlami
« Odpoveď #12 kedy: 13.04.2018 - 06:50:21 »
Podľa zákona zadné svetlá nemusia svietiť ani pri originál dennom svietení, platí pre ne to, že keď svietia denné svetlá, nemôžu svietiť parkovačky ani stretávacie (a naopak). Výnimku tvoria denné svetlá, ktoré po zapnutí hlavných svetiel znížia svoj jas o 50% (v špeciálnych prípadoch aj hlavné svetlomety s pridanou funkciou).

To je celé :)
SÚČASNÉ -->Peugeot 307 SW 1.6HDi...80kW...2007 + P 309 1.4i...55kW...1991 + P406 1.8i...81kW...1999
MINULOSŤ -->Peugeot 308SW GTline 1.2 96kW EAT8 2018 + Peugeot 406 break 2.0HDi + Peugeot 407SW 1.6HDi + Peugeot 4007 2.4 + Peugeot 508SW 2.0HDi + Peugeot 208 1.2VTi + BMW E61 525xdT + Peugeot 306 break 1.4i + Peugeot 306 2.0HDi...66kW...2001 + VW Phaeton 3.0TDi...176kW...2009

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:Bliknutie (pozdrav oprotiidúcemu známemu) diaľkovými svetlami
« Odpoveď #13 kedy: 05.01.2019 - 15:39:50 »
Páni ďakujem za rady, vyskúšam, aj keď mám pocit že v 301-ke je to inak. Našiel som v smartfóne (mám tam aplikáciu Môj Peugeot) rubriku Ovládanie osvetlenia a tam sa píše: V režime zhasnutých svetiel a parkovacích svetiel môže vodič dočasne rozsvietiť diaľkové svetlá ("zablikanie svetlami"). POKIAĽ PRIDRŽIAVA PÁČKU ZATIAHNUTÚ.  ::) To je podľa mňa dosť (aspoň pre mňa) nevyužiteľné, pretože bliknúť chcem obvykle za jazdy a vtedy mám zapnuté stretávacie svetlá a nie parkovačky alebo zhasnuté svetlá. Aj keď mám denné svetlá, aj tak vždy jazdím so stretávacími svetlami aj cez deň, pretože denné svetlá pokiaľ nie sú aj vzadu, tak sú k ničomu.

  to čo opisujete , je takzvaný " comming home " ... rozsvietite si svetlá ( diaľkové a spiatočky ) na cca 30 secc , aby ste mali možnosť výjsť z garáže , alebo vojsť do domu .... a blikanie funguje ako na každom inom aute . jemne pritiahnite páčku k sebe ,ale iba kúsoček . stačí ju iba ťuknúť a už ste blikli ....