Autor Téma: Peugeot 807 abs/esp faulty  (Prečítané 7262 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Domik

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 10
Peugeot 807 abs/esp faulty
« kedy: 25.11.2017 - 18:48:43 »
Nazdar chalani chcel by som sa spýtať potrebujem pomôcť ohľadom abs/esp na Peugeot 807 rv09 88kw... chyba vyskočila ešte minulú zimu a od vtedy stále šiel som na diag a ukázalo chybu že "signál snímača rýchlosti otáčania kolesa vzadu v právo" elektrikár mi povedal že to je pravdepodobne snímač že tie odchádzajú vymenili sme snímač a stále to ukazuje tak sme to nechali tak raz začas sa stalo že abs na chvíľu šlo potom zas nie a prestalo to robiť... tak sme teda vymenili ložisko a cely náboj (dnes) lebo sme si mysleli že magneticky krúžok je zlý nuž bez úspechu stále to ukazuje... lenže ešte neviem či treba vymazať zavadu alebo sa vymaže sama...

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Peugeot 807 abs/esp faulty
« Odpoveď #1 kedy: 26.11.2017 - 08:09:03 »
zavada snimaca by sa mala vymazat sama. ved mali ste to dat na diag a merat zive udaje a sledovat pocas jazdy kedy nastane vypadok snimaca. koleso vzadu vpravo ma viac spojovacich kablov. skontrolovali ste koncovky? chyba moze byt kludne i tam, nie v samotnom snimaci. dajte to na diag a odsledujte live data.
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Juve

  • ID: 012
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 651
Re:Peugeot 807 abs/esp faulty
« Odpoveď #2 kedy: 26.11.2017 - 10:12:49 »
Mne keď v C8 vyskočí hláška ABS/ESP fault tak  vždy pomože vybrať spínačiky umiestnené na brzdovom pedáli rozhýbať ich ručne a prestreknúť kontoxom. Za vyskúšanie nič nedáš......aj keď by mala tento problém asi ukázať aj diagnostika .

Peugeot 508 SW RXH 2,0 BlueHDi 133kw r.v 2016
Peugeot 508 SW Allure 2,0 HDi 120kw r.v 2013

Offline Domik

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 10
Re:Peugeot 807 abs/esp faulty
« Odpoveď #3 kedy: 27.11.2017 - 22:07:22 »
práveže diag sama osebe napisala toto "signál snímača rýchlosti otáčania kolesa vzadu v právo" a to že kedy snimač prestal fungovat ono to bolo tak že znova naštartoval nič nevyskočiloa a po 30km hlasilo abs/esp a odvtedy to už vôbec nespravilo preto neviem kde je chyba no skusim pozret to pri pedáloch čo hovoriš a inak fakt nwm čo to može byt ešte som niekde čital snimač natočenia volantu