Autor Téma: (3008 SUV model 2017) Trvale vypnutie Start/Stop?  (Prečítané 41776 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:(3008 SUV model 2017) Trvale vypnutie Start/Stop?
« Odpoveď #45 kedy: 28.01.2019 - 20:57:06 »
Pravda, sorry  :D
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Shark

  • ID: 080
  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 379
Re:(3008 SUV model 2017) Trvale vypnutie Start/Stop?
« Odpoveď #46 kedy: 28.01.2019 - 23:01:48 »
... Vodič musí byť pripútaný, aby sa S&S aktivoval...

Práve som dostal nápad ako ten systém oklamať. Cez diagnostiku vypnúť signalizáciu nezapnutého pásu a odpojiť konektor označený na obrázku. Osobne pripomienku nepotrebujem, pripútavam sa automatiky. 307 to mala rovnako a nemyslím si, že na iných peugeotoch to bude iné. Koľko stojí 10 min diagnostiky v autorizáku? :D
Verzia softu pre diagnostiku mi berie autá tak do roku 2014-2015. Kamarát má 308 z 2014, vyskúšam a dám vedieť.
« Posledná zmena: 28.01.2019 - 23:04:04 od Shark »
Peugeot 308 SW GT 2.0BlueHDi 130kW 400NM r.v. 2018
Peugeot 308 1.6HDi 68kW r.v. 2011
Nissan Interstar 2.5dci 88kW r.v. 2009
Peugeot 307 2.0HDi 100kW r.v. 2006 - FAP off, EGR off, chip 120kW 360Nm - predané

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:(3008 SUV model 2017) Trvale vypnutie Start/Stop?
« Odpoveď #47 kedy: 29.01.2019 - 08:18:48 »
Bratmmm, keďže je signalizácia nezapnutých pásov súčasťou crashtestov, pochybujem, že to pôjde vypnúť. Ale treba vyskúšať...

My takýto zásah urobiť kvôli legislatíve urobiť už len z princípu nemôžeme...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:(3008 SUV model 2017) Trvale vypnutie Start/Stop?
« Odpoveď #48 kedy: 29.01.2019 - 09:12:47 »
signalizacia bezpecnostnych pasov s crash testami nesuvisi, zvukovy prejav bezne vypnut ide, ci u poslednych modelov neviem, ale zvuk urcite ano.
kontrolka vsak svietit zostane. Shark mal na mysli zvukovu signalizaciu. nie svetelnu.
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:(3008 SUV model 2017) Trvale vypnutie Start/Stop?
« Odpoveď #49 kedy: 29.01.2019 - 10:03:44 »
Asi som sa debilne vyjadril, moja chyba (mám toho nejako moc posledné dni)... Signalizácia nezapnutých pásov je súčasťou crashtestov od určitého termínu, preto si myslím, že z tohto dôvodu nebude možné jej znefunkčnenie. Ak by sa takto dal obísť S&S, bolo by to až moc jednoduché. Rovnako si myslím, že S&S ako súčasť emisného šialenstva nebude také jednoduché odstaviť...

Ja samozrejme držím palce, nech sa vám to, chalani, podarí, len som v tomto skeptik...  :beer
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline DKR

  • ID: 141
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 156
  • Peugeot 3008 1,5 BlueHDI, EAT8, Allure,
Re:(3008 SUV model 2017) Trvale vypnutie Start/Stop?
« Odpoveď #50 kedy: 29.01.2019 - 12:01:30 »
Asi ste ešte nepočuli o suchom a polosuchom mazaní motora pri štartovaní.
Skúste to robiť zo studeným olejom, napr. ako som uviedol +7°, ale S&S to veselo spraví, moja skúsenosť.
Lebo pri vypnutí motora S&S nebeží olejové čerpadlo.
Asi ste nepočuli, že riadiaca elektronika vždy dáva bohatšiu zmes pri štartovaní a teda aj pri S&S a tým dochádza k znehodnocovaniu oleja a hlavne ak výrobca predpisuje dlhé intervaly výmeny oleja, ako napr. 30.000 km. Aj ten najkvalitnejší olej, pri takejto prevádzke S&S bude mať stále horšie a horšie parametre.
S&S reverzibilným alternátorom štartuje motor cez kremeň pohonu príslušenstva, ale častým používaním S&S v klesne životnosť tohto remeňa.

S&S bol primárne zavedený z dôvodu starej metodiky meracieho cyklu NEDC, kde auto v skúšobni malo predpísané státie z naštartovaným motorom 45 sec počas skúšky, čo je dostatočne dlhý čas pre výrobcu, aby motor vypol systémom S&S pre lepšie hodnoty emisií pri skúškach, za ktoré výrobcovia platia pokuty. Teda z reálnym prevádzkou auta to nemá nič spoločné.
Súhlasím, že Peugeot má najlepší S&S, ale je to stále stroj = riadi ho elektronika podľa naprogramovaných vzorcov =  algoritmom. S&S ešte stále nie je taký dokonalý a úžasný, nevie vyhodnotiť všetky situácie, ktoré počas prevádzky auta môžu nastať. Človek to vie stále lepšie.

Páni, ak sa Vám podarí vyskúšať "ošálenie" S&S, tak idem do toho aj ja.
Otázka je, ako to bude na STK? Asi bude treba znovu zapojiť čidlo pásu.
Ak niekto v budúcnosti vymyslí inteligentný S&S, potom ho nebudem vypínať ani ja.

Zatiaľ platí slovo klasika: "Soudruzi z NDR zas něco nedomysleli...".


Offline Shark

  • ID: 080
  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 379
Re:(3008 SUV model 2017) Trvale vypnutie Start/Stop?
« Odpoveď #51 kedy: 29.01.2019 - 12:55:50 »
Páni, signalizáciu som na pár autách vypínal spolu so svetelnou. Musím to jednoducho skúsiť na novších. Ale uvedomil som si, že na palubke blika kontrolka S&S, keď nie sú splnené podmienky. Asi by to liezlo na nervy. Na STK ma za nesignalizovanie pásov nikdy nenaťahovali.
Ten konektor bude pod sedačkou a zapojiť s5 to nebude problém, aj keď pochybujem, že si to niekto v servise všimne.

Nejakou elektronikou to pôjde oklamať určite, no najprv skúsim jednoduchšiu cestu. Sledujem tlačidlo S&S a niekedy po naštartovaní na ňom bliká kontrolka. Neviem ale príčinu, možno väčší mráz. Vždy keď to natáčam, žiadna kontrolka nebliká. Mohli by ste to odsledovať aj na iných modeloch. Z tej kontrolky by mohol ísť povel na vypnutie systému s pár sekundovým oneskorením.
Peugeot 308 SW GT 2.0BlueHDi 130kW 400NM r.v. 2018
Peugeot 308 1.6HDi 68kW r.v. 2011
Nissan Interstar 2.5dci 88kW r.v. 2009
Peugeot 307 2.0HDi 100kW r.v. 2006 - FAP off, EGR off, chip 120kW 360Nm - predané

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:(3008 SUV model 2017) Trvale vypnutie Start/Stop?
« Odpoveď #52 kedy: 29.01.2019 - 13:22:03 »
... teraz napíšem sám za seba, nie ako človek z Peugeotu...

Nechce sa mi veriť, že by vývojári, odborníci, dlhoroční motorári takto odflákli stavbu pohonného ústrojenstva... Nie som odborník na túto oblasť a väčšinou závidím znalosti iných, ktorí odprezentujú svoje myšlienky a skúsenosti. Toto je však téma, v ktorej mi chýba logika. Niekedy mám pocit, že sa hľadajú chyby tam, kde žiadne nie sú...

Keby som s takým autom nejazdil, poviem si, že máte negatívne skúsenosti. Ale s motormi, ktoré obsahujú S&S, jazdím od ich vzniku a nikdy žiaden problém. OK, môžete namietať, že ich po pár mesiacoch púšťam do obehu. Áno, ale doteraz sa na životnosť motora a S&S nesťažoval jediný zákazník, nečítal som jediný článok o tom, ako je to proti fyzike všetko (ak nerátam články tendenčné)... A motory so systémom S&S sú na trhu roky, nebavíme sa o novinke...

Naozaj je toto téma, v ktorej sa nechám poučiť, len teda nad tým rozmýšľam trochu obšírnejšie a nechce sa mi veriť, že Slováci by prišli na to, načo odborníci s rozpočtom v miliónoch EUR zabudli... Alebo podcenili... Alebo dokonca vyrobili šunt schválne...

 :angel :angel :angel
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.394
Re:(3008 SUV model 2017) Trvale vypnutie Start/Stop?
« Odpoveď #53 kedy: 29.01.2019 - 14:33:05 »
Nemám systém stop&start nemôžem posúdiť ale možno odborníci zo západných krajín kde berú motory a celkovo autá ako spotrebný materiál zabudli na zákazníkov z východných krajín kde si tie auta vážia keď na ne musia dlho šetriť a preto sa tu s tým tak zapodiela a rozmýšľa.
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline DKR

  • ID: 141
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 156
  • Peugeot 3008 1,5 BlueHDI, EAT8, Allure,
Re:(3008 SUV model 2017) Trvale vypnutie Start/Stop?
« Odpoveď #54 kedy: 29.01.2019 - 21:06:30 »
Tvrdenie: Nečítal som žiadne články, len tendenčné...
Takže majiteľ servisu, ktorý maká aj rukami, aj hlavou, ktorého otec robil na vývoji v BAZ-ke (keď existovala) je tendenčný?
Modzillo, skús sa spýtať dákeho motorára ( čo ich roky opravuje), či škodí motoru, keď ho neustále vypínaš, keď ten motor nie je ešte zohriaty na prevádzkovú teplotu.
A je jedno, či ho vypne šofér, alebo dáky S&S.
 A ešte, netvrdil som, že je to šunt, ale že technika ešte nie je dokonalá a potrebuje ešte veľa rokov vývoja...

Judes správne. Presne preto meníme skôr olej, ako predpisuje výrobca, pretože sú s tým skúsenosti z prevádzky, a presne preto používame kvalitnejšie oleje a palivá, ako predpisuje výrobca. A presne preto vypíname S&S.
Ten, čo auto vymení po 3 - 4 rokoch, ten to nerieši.

Shark, na novších modeloch nie je fyzické tlačítko, ale vypínaš to cez displej autorádia, kontrolka svieti v prístrojovke, zelená farba ikonky, keď je zapnutý a oranžová, keď je vypnutý.
Ešte postreh z tohoročnej tuhšej zimy, stalo sa mi, že S&S bol trvalo vypnutý dva dni v kuse, bez môjho prispenia a pritom motor bol po dlhšej jazde oba dni zohriaty (to je tá nedokonalosť systému S&S). Na tretí deň bolo všetko po starom, S&S vypínal na každej križovatke.


 

Offline RTG

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 387
Re:(3008 SUV model 2017) Trvale vypnutie Start/Stop?
« Odpoveď #55 kedy: 29.01.2019 - 22:07:36 »
Nehnevaj sa, ale toto su kecy. Ze je niekto servisak este nic neznamena, ani ze maka hlavou a rukami a uz vobec nie to, koho otec kedy kde pracoval. Za 20 rokov sa mnohe veci zmenili a co platilo pre S&S pred desiatimi rokmi uz vobec neplati dnes (a nielen pre S&S). Nie este to, co bolo kedysi pred 40.  Voci tymto urban legends hovoria skor realne data - a to je priemerny vek vozoveho parku. O svoje auto sa stara aspon v zakladnom ponimani menej nez tretina mozno stvrtina ludi - zakladny servis aspon po skoncenie zaruky a potom sa uz vo velkom fusuje. Ti, ktori svojmu autu davaju nieco est aj nad ramec je mizive percento a napriek tomu tie auta jazdia. Poznam mnozstvo ludi, co prekracovali aj longlife intervaly a auta stale jazdia aj po tych statisicoch km. "kvalitnejsie" palivo, co je rozhodne tema na samostatnu dizertacnu pracu tankuje taktiez len miziva vzorka ludi. Poznal som aj takych co jazdili na fritovaci olej a napriek tomu tym autam nic nebolo. Takze by som sa nespoliehal na nic co niekto povie, lebo hned za rohom druhy bude hovorit nieco ine. A je jedno ci je to predajca, servisak, vyrobca, alebo len domaci kutil.  V tomto suhlasim s Modzillom, pretoze clanok, ktory by rozoberal aj jednotlive pouzite technologie o S&S a ich rozdiely a pripadne pozitiva alebo negativa s cim by sa nieco priamo porovnalo som este necital. Iba same nareky a konstatovania konstatovani a nazory a dojmy. A to nie len na S&S.

S cim suhlasit mozem, ze je priestor na zlepsovanie a technika moje umysly ani premavku zatial nepozna. S&S vypinam iba vtedy, ked vidim, ze budem naozaj stat par sekund a potom sa znovu pohnem. V opacnom pripade to neriesim, lebo funguje dobre.
Peugeot 5008 1.6 Puretech EAT8 133kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,4532.0.html
Ex: Peugeot 308SW 1.2 Puretech EAT6 96kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3453.0.html

Offline Shark

  • ID: 080
  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 379
Re:(3008 SUV model 2017) Trvale vypnutie Start/Stop?
« Odpoveď #56 kedy: 29.01.2019 - 22:19:14 »
Shark, na novších modeloch nie je fyzické tlačítko, ale vypínaš to cez displej autorádia, kontrolka svieti v prístrojovke, zelená farba ikonky, keď je zapnutý a oranžová, keď je vypnutý.
DKR, na 308 to tlačítko je, v Tvojom prípade to neoklameš ani elektronikou. Jedine ak by to šlo cez tie pásy... Keby sa musím hrabať po maždom štarte v menu cez displej, asi by ma mrdlo.

Samotné vypínanie motora mi tak nevadí, len ma vytáča keď sa niekde potrebujem vopchať a motor zdochne 😀
Peugeot 308 SW GT 2.0BlueHDi 130kW 400NM r.v. 2018
Peugeot 308 1.6HDi 68kW r.v. 2011
Nissan Interstar 2.5dci 88kW r.v. 2009
Peugeot 307 2.0HDi 100kW r.v. 2006 - FAP off, EGR off, chip 120kW 360Nm - predané

Offline RTG

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 387
Re:(3008 SUV model 2017) Trvale vypnutie Start/Stop?
« Odpoveď #57 kedy: 29.01.2019 - 22:27:09 »
V jeho pripade je to o jeden klik naviac. V 308 mas tlacidlo - v 3008 mas tlacidlo na vyvolanie menu na disp a potom musi este odkliknutv ypnutie S&S. Beriem ale, ze za jazdy je to naozaj otravne ak nemas HW tlacidlo.
Peugeot 5008 1.6 Puretech EAT8 133kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,4532.0.html
Ex: Peugeot 308SW 1.2 Puretech EAT6 96kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3453.0.html

Offline DKR

  • ID: 141
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 156
  • Peugeot 3008 1,5 BlueHDI, EAT8, Allure,
Re:(3008 SUV model 2017) Trvale vypnutie Start/Stop?
« Odpoveď #58 kedy: 30.01.2019 - 21:00:10 »
RTG, myslel som, že tento klub je na výmenu skúseností z prevádzkou fungovaním jedne značky auta, a je aj na tie ako tvrdíš "náreky a kecy".

Áno existujú ľudia čo sa o svoje autá nestarajú, ale tí na tieto stánky nechodia.
To že týmto ľudom to aj tak pred 40 rokmi jazdilo... nech si to skúsia dnes, naliať čokoľvek do nádrže.
Ja parím do tej druhej skupiny a poznám veľa ľudí, čo chcú im ich auto dlho vydržalo.
Ten pán ktorého som spomínal, je veeeeľľľľkkkýýý odborník, tak bacha. Poznám ho osobne roky.

Že S&S ani dnes nefunguje ideálne vo všetkých situáciach, mám vyskúšané na svojom novom 5 mesačnom aute.
Ale ak Vám toto tvrdenie vadí, že sú to "náreky a kecy", tak som asi v zlom klube.



Offline RTG

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 387
Re:(3008 SUV model 2017) Trvale vypnutie Start/Stop?
« Odpoveď #59 kedy: 30.01.2019 - 21:27:34 »
Pozri sa, ja neznizujem kvality servisaka, ktoreho prave ty poznas. Ale odvolavat sa na to nie je argument. Faktom je, ze som este necital o mnohych veciach nezaujaty clanok, ktory by rozobral veci do hlbky/porovnal s konkurenciou, rozdiely v technologiach atd. Zvycajne je naozaj clanok tendencny a z autora citis zaujatost. Jasne, ze vyrobca taha za kratsi koniec, ked musi dodrzat legislativu, aby preslo homologizaciou. Lenze to je ta jedna strana, druha strana je, ze ani vyrobca si nemoze robit co len chce a musi nieco jeho vyrobok splnat - inak by sme sa tu vsetci podusili/pozabijali/atd. Ci je to spravne alebo nie a nakolko bude vzdy predmetom siahodlhych nekonciacich debat, ktore nic nevyriesia. Dodnes mas mnozstvo ludi, co radsej vykuchaju DPF ako by ho mali zaplatit a argumentom tiez bude - ved aby mi auto co najdlhsie vydrzalo a pritom problem nie je vo filtri, ale v hlave uzivatela.
« Posledná zmena: 30.01.2019 - 21:28:44 od RTG »
Peugeot 5008 1.6 Puretech EAT8 133kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,4532.0.html
Ex: Peugeot 308SW 1.2 Puretech EAT6 96kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3453.0.html