Autor Téma: Spojka 1.6 VTI  (Prečítané 16521 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline matax

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 36
Re:Spojka 1.6 VTI
« Odpoveď #15 kedy: 07.02.2019 - 19:55:44 »
teoretický máš pravdu ... ale , čo sa praktický udeje .... neviem .... strašne málo jazdím na novom aute . staré je super na dennodenne jazdenie do práce a späť .....
Myslel som to ironicky...ja len dúfam, že či už to budem musieť meniť na svoje triko alebo ako, že sa jedná o vadu materiálu a druhá spojka vydrží viac. Na internete sa drahšia sada ako 120e ani zohnať nedá (SACHS, SASIC). SASIC je možné že tam je aj teraz, vraj je to francúzska firma a vraj dodáva aj do prvovýroby. Keď som staval dom, mal som starý jazdený seat cordoba 1,4 16V...za tym autom som neraz ťahal 1000 a viac kíl...raz dokonca 900 na vlečke a 300kg v aute (Dlažba semmerlock cela paleta)...viem sa rozbehnúť tak že spojka ani nevie, že na druhej strane ma v sume vyše 2,5 tony...a keď už ťahám takýto náklad tak idem plynulo, využívam zotrvačnosť a nedusím to s plynom na podlahe.

Offline matax

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 36
Re:Spojka 1.6 VTI
« Odpoveď #16 kedy: 11.02.2019 - 17:27:16 »
Nazdar páni,
tak podelím sa o skúsenosti.
Dnes som bol dohodnutý o 9:00 do AutoLION NM.
Ráno som bol zaviesť dcéru svokre a reku skúsim, či to stále blbne. Cez víkend som bol v Tatrách naschval na starom 12ročnom Chevy Aveo aby som Peugeota netrápil. Tak som to ráno vyskúšal a spojka? Držala. Reku to nie je možné, čo sa mi to snívalo? Zobral som to teda hore kopcom (taký 500m stupák). Dvojka 6000, trojka 6000...volant mi vykrúcalo ale spojka nesmykla ani raz. Idem do servisu aj tak. Tam so im povedal, že asi mi j..e ale spojka zrazu drží. Že čo teraz. Povedali že nič, aby som jazdil...keď to ide tak závadu nenájdu. Tak som sa rozhodol, že idem nazad do práce. Ako som sa vymotal z mesta a rozbiehal som sa troška svižnejšie na 90tku...čo myslíte? Áno, spojka začala šmýkať zasa. Tak som sa vrátil. Spísali sme závadu a čakal som na technika, ktorý už medzi tým začal robiť druhú fušku. Čakal som tam tak 3/4 hodiny a potom sa ma pán prijímací technik spýtal. Auto už je po 2 ročnej záruke a že čo si sľubujem od optiway (predĺženej 4r záruky). Tak som mu povedal, že sľubujem si vyriešiť problém v rámci záruky optiway. Pán sa na mňa usmial a povedal, že nie je šance. Ukázal mi krásnu tabuľku, kde bolo uvedené čo všetko spadá pod záruku optiway. Samozrejme spojka a jej ovládací mechanizmus je spotrebák a bohužiaľ. Tak reku čo by to stálo keby som si dal u vás meniť spojku. Pánko to naťukal do PC a vytlačil mi cenovú ponuku na 450eur. Spojka 300, práca 130, nový olej do prevodovky 20. Reku to za 300e dostanem originál Peugeot spojku? Že áno. Takú čo mi vydrží znova 40tis km? Servisak už bol ticho. Som mu povedal, že na trhu náhradných dielov keby som bral to najdrahšie čo tam je, tak cez 130eur sa nedostanem (SACHS, LUK). Takže myslím si, že s návštevou autorizovaného servisu som už skončil. Načo ďalej. Pokračujem v ďalšom príspevku

Offline matax

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 36
Re:Spojka 1.6 VTI
« Odpoveď #17 kedy: 11.02.2019 - 17:39:11 »
Keď už som bol von z práce, tak reku stavím sa v jednom miestnom autoservise, kde nemajú núdzu o klientov.
Povedal som mu fakty: 2 roky, 41tis km. Pánko povedal, pokiaľ nie ste hovado, tak to nemôže byť zošľahaná spojka. Išiel sa teda odviesť on. Áno, spojka raz šmykľa inokedy zasa nie. Povedal že toto nemôže byť zošľahaná spojka. Reku tam bude niečo v mechanizme ovládania. Asi ostáva visieť hydraulický valec. Skúšal aj starú brutálnu techniku na mieste na štvorke, troška pod plynom...samozrejme motor chcípol ako pri novej spojke. Povedal, že podľa neho je škoda rozoberať to. Vraj on by vymenil ten hydraulický valec čo je na prevodovke za 15euro ako prvý krok. Takže idem do tohto riešenia. Dám vedieť

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:Spojka 1.6 VTI
« Odpoveď #18 kedy: 11.02.2019 - 18:10:44 »
No neviem, ako  pri 301-tke, ale mne na 308-čke, vrámci optiway , dva x vymenili ovládaci válec spojky. Z prvoti tiež vyrukovali, že spojka nespadá pod optiway , teoretcky by som to bral, lebo predsa sa spojka opotrebuvava, ale môj argument, že ovládanie spojky, nie je spojka zabral, a bez ďalšej debaty válec vymenili. Skús vypozorovať, aký ma vplyv vonkajšia teplota na činnosť spojky. Mne sa pedál zasekával, len pri extrémnej horúčave, hlavne keď auto celý deň stálo na slnku. Daj vedieť, ako si dopadol, zaujíma ma to. Na druhej strane, podstatné, je čo si podpisoval v optiwai, skús si to podrobne preštudovať. Lebo to čo on vytiahne kdesi zo šuplíka, nie je podstatné, ale to čo si podpísal, alebo čo je v servisnej knižke k autu. Podobný problém som riešil pred rokmi , ešte na 207-čke, kde mi nechceli vymaniť tyčky stabilizátora, že je to spotrebný materiál (záruka 40 000km?? ). Preto som ich poprosil nech mi to ukážu, kde to je napísané. Nato zasa vytiahli, argument, že "slovenské cesty". Tu som zasa argumentoval, že mi to mali povedať pred kúpou, že auto nie je vhodné na slovenské cesty, tak by som si v živote takéto auto nekúpil , nakoniec tyčky preplatili, takže treba bojovať, a nedať sa.
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline matax

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 36
Re:Spojka 1.6 VTI
« Odpoveď #19 kedy: 27.02.2019 - 18:42:58 »
Ahojte, no vyzerá to tak, že som prišiel na príčinu, prečo spojka šmýka. Je tam natečený olej. Či z motora alebo z prevodovky, či cez gufero alebo presakuje z olejovej vane to neviem teraz zistiť. Ale na spodná polovica príruby prevodovky je už mierne mastná a sú na nej aj dve prachovky (také gumené štuple). Keď som ich odkryl dá sa prstami nahmatať dovnútra (až na zotrvačník) aj to tam celé mastné. Aj to celé do seba zapadá. Málo km aby spojka bola zodratá, keď šmýka tak nesmrdí a pri prešmyknutí sa vždy nakoniec chytí. Olej sa zotrie a spojka zaberie. Už len zvažujem, či sú v peugeote zručný mechanici a spravia to všetko poriadne alebo to radšej nechám spraviť v neautorizovanom servise kde ale majú bohatšiu prax v takýchto činnostiach. Alebo myslíte že aj v autorizovanom servise nemajú núdzu aj o takéto činnosti?

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Spojka 1.6 VTI
« Odpoveď #20 kedy: 27.02.2019 - 19:11:24 »
Všetko je o chcení a ľuďoch...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Maribus

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 88
Re:Spojka 1.6 VTI
« Odpoveď #21 kedy: 27.02.2019 - 19:13:28 »
Matax osobne by som nikdy nešiel do Mesta do autolion.Tam som bol len na prehliadke a som povedal že ma tam už nikto nedostane.Druhú prehliadku tento rok skúsim v Trenčíne a ak ani to nebude podľa mňa budem radšej chodiť nejakému garáž majstrovi lebo ten prístup V Meste je horší ako u takéhoto z garáže. :cool
« Posledná zmena: 27.02.2019 - 19:44:24 od Maribus »

Offline matax

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 36
Re:Spojka 1.6 VTI
« Odpoveď #22 kedy: 27.02.2019 - 19:40:50 »
No popravde neláka ma to tam ísť. Aj keď by som to mal, ak to bude ten olej, mať pokryté zárukou optiway.
Bavíme sa o sume predpokladám do ca. 100e za robotu aj materiál. Popravde už som dohodnutý na 5.3. na Starú Turú do servisu. Len to som ešte nevedel, že je to asi tým olejom. Už mám aj novú spojkovú sadu doma. Asi bude do rezervy. Alebo uvidíme, keď sa to dá dolu, či sa oplatí tam nechávať tú pôvodnú (keď sa všetko riadne odmastí) alebo už to vymeníme.
Moc nedôverujem tomu peugeotu. Hlavne tí dvaja páni na prijme. Som rád, keď ich nevidím a nepočujem.
Modzillo vraví, áno je to o ľuďoch. Popravde, neviem čo som im spravil, že sa chovajú tak arogantne. Ale OK. Nie som na nich vôbec závislí. A je smutné, že aj keď človek teraz už vie, že by to mohol prehnať cez záruku aj tak zvažuje, či si to radšej zaplatí a nechá spraviť niekde inde.

Inak, vedel by niekto povedať, čo bude pravdepodobnejšie? Bude tam natečený olej z prevodovky alebo z motora?
V zime so dosť často stával autom mierne naklonený nabok (na pravý) tak, že skôr bolo olejom zatopené gufero prevodovky.
V tejto polohe som ráno aj štartoval. Doteraz som autom nikdy takto nestával, len túto zimu. A celé sa to začalo práve v zime.
Predpokladám, že ak je auto v rovine tak hladina oleja v prevodovke nie je taká, že by bolo trvalo zatopené aj gufero. Ale cez tie nočné státia to tak viackrát bolo. Sám som zvedavý, z ktorej časti ten olej presakuje.

Ešte sa ozvem


Offline Maribus

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 88
Re:Spojka 1.6 VTI
« Odpoveď #23 kedy: 27.02.2019 - 19:47:44 »
Presne si to popísal to sú tam hlupáci ktorý berú plat za nič.Nevedia sa chovať.Mám skúsensoť s Toyotou v TN a to sa skrátka nedá zrovnávať.Ceny tak isto nie.Prie prehliadkach som platieval do 1-3 rok 120€ 2-4 rok 250€.A chovanie servisného technika sa nedá zrovnávať.
Ale prajem nech to máš čo najlacnejšie :) a vyriešené čo najskôr .

Offline matax

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 36
Re:Spojka 1.6 VTI
« Odpoveď #24 kedy: 18.04.2019 - 15:13:11 »
Ahojte,

napíšem vám ako to dopadlo s tou šmýkajúcou spojkou.
Tvrdil som, že je tam olej a preto šmýka. Cez spodné otvori na prevodovke som nahmatal mastnotu.
Keď sa dala dolu prevodovka, tak áno, nejaká mastnota a prach z obloženia tam boli ale mechanik (nie peugeot) povedal, že kvôli tomuto spojka nešmýkala. Keď som pozeral na lamelu vyzerala aj po 40tis km ako nová a dokonca na niektorých miestach ešte bolo vidieť bielu pečiatku výrobcu, ktorá je vyrazená priamo na lamele. To som nechcel veriť, že za dva roky a 40tis km je na lamele ešte vidieť pečiatku výrobcu. Vyjadrenie mechanika následne bolo, že asi teda zoslabol prítlačný tanier a prešmykovalo to. Inak od výroby je tam sada od Valeo. Teraz tam má komplet novú sadu SACHS. Všetko na vlastné náklady dokopy aj s prácou za 160eur. V Peugeote ma strasili, ze ak by to bola predcasne zodrata spojka, tak cela vymena u nich by bola za 450eur. Nebol som si sam sebou isty, ci som blbec a odpisal som si svojim jazdnym stylom predcasne spojku alebo je to ozaj vada materialu. Teraz uz viem, ze viem jazdit a spojku som si sam neodpísal. Spätne už samozrejme nikto v Peugeote nemal záujem túto vec riešiť.

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Spojka 1.6 VTI
« Odpoveď #25 kedy: 18.04.2019 - 19:56:38 »
Len otázka: čo majú v Peugeote spätne riešiť?
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline matax

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 36
Re:Spojka 1.6 VTI
« Odpoveď #26 kedy: 18.04.2019 - 20:53:30 »
Modzillo, poviem ti len toľko...je to o chcení a ľuďoch tak ako si sám uviedol. Kto chce, hľadá spôsob, kto nechce hľadá dôvod.
Spojku som vedúcemu doniesol ukázať. Už nebol taký výrečný ako keď mi tvrdil pri skušobnej jazde, že mám zodratú spojku a čo si sľubujem, že či si myslím, že sa to dá reklamovať.
Spojka ako nová a nevládze prenášať výkon. Je to jasná vada materiálu...prítlačného taniera.
Spojku si mohli vziať, spísať reklamáciu že táto spojka, ktorá nejaví žiadne známky opotrebenia a napriek tomu nezvláda prenášať smiešny krútiaci moment motora a aspoň sa pokúsiť ju vyreklamovať. Už len keby to prešlo, tak by som aspoň dostal do zásoby novú spojku. Keby všetko fungovalo ako má a materiály držia, tak svojim jazdným štýlom by som spojku menil niekde pri 250tis km a nie pri 40tis.




« Posledná zmena: 18.04.2019 - 21:08:39 od matax »

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Spojka 1.6 VTI
« Odpoveď #27 kedy: 18.04.2019 - 20:55:56 »
Počkať... To akože servis má uznať vadný diel vymontovaný mimo ich prevádzky? To ako vážne?

Ak som to zle pochopil, platí moja pôvodná otázka...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:Spojka 1.6 VTI
« Odpoveď #28 kedy: 18.04.2019 - 21:02:52 »
Ja som Mataxa, tak pochopil, že v Peugeote nedokázali vyšpecifikovať poruchu , a vyhrážali, sa ak  bude zodratá spojka, bude ju musieť zaplatiť 450€. Tak takéto jednanie je určite mrzké. Matax sa preto radšej rozhodol spojku vymeniť sám, za svojích 150€. Teraz zrejme s Peugeot nevyrieši nič, a najväčšia sranda je to, vzhľadom k tomu, že zasiahol do vozidla mimo autorizák, tak zrejme prišiel aj o záruku, ktorú si sám zaplatil. Práve tkýmito čriepkami sa skladá dôvera, respektíve nadôvera k autorizovaným servisom. Servis, keď chce aby zákazníci chodili k nemu, nemôže na všetko hľadieť cez prizmu penazí, všetko riziko a svoju neschopnosť vyšpecifikovať poruchu prehodiť  na zákazníka.  Ja osobne by som aspoň oslovil imporetéra, s otázkou, či prístup autorizáku bol OK??.
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline matax

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 36
Re:Spojka 1.6 VTI
« Odpoveď #29 kedy: 18.04.2019 - 21:23:37 »
Pacho, autorizovaný servis je mi už ukradnutý rovnako ako aj predĺžená záruka. Záruku som si vypapuloval pri kúpe auta "grátis".
A áno presne. 150eur v prípade ak by to bola moja chyba alebo 450eur nie je o čom, keď ti autorizák tvrdí, že máte zodratú spojku.
A vtedy som si fakt nebol istý, či som hovado čo nevie jazdiť alebo si verím na 100percent, že dajú to dolu a spojka bude ako nová.
Môže si tu aj niekto myslieť, že klamem a dal som sem obrázok zánovnej spojky a že tá moja bola zošlahaná  až na kov. Ja tu nejdem nikoho presviedčať. Je to len návod, že spojka aj s tak malým nábehom môže šmýkať a nemusí byť vôbec opotrebovaná a ak by sa to niekomu vyskytlo v záruke a verí si, že je dobrý šofér tak nech ide do toho. Nech nechá autorizák aby to dali dolu a spojka bude ako nová.
Ja už viem, že som dobrý šofér a v budúcnosti si budem viac veriť.
Dolu fotka pritlačáku
« Posledná zmena: 18.04.2019 - 21:45:49 od matax »