Autor Téma: Antipollution Fault - vypne motor počas chodu  (Prečítané 58397 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.394
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #15 kedy: 24.11.2016 - 18:27:52 »
Keď nemáš aspoň fotku toho filtra tak ťažko povedať či to môže byť filtrom, skôr sa prikláňam k názoru ostatných a to problém s kontaktom či kabelážou, hlavne keď píšeš že si ta mal potkana.
Čo sa týka výmeny palivového filtra, podaktorý menia pri každej výmene oleja podaktorý pri každej druhej (predpoklad výmeny oleja do 15tis. km), vždy je lacnejšie vymeniť filter ako potom meniť vstrekovače či čerpadlo.
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #16 kedy: 24.11.2016 - 20:58:34 »
(pravdepodobne potkan – našiel som tam exkrementy podobajúce sa na potkanie)

potkan???
neni o com, je to jasne, nic menit ziadne veci nemusite, naco investovat, ked staci zacat tym najjednoduchsim.
hladajte poskodenu kabelaz, staci ak bude mykat kablami pocas chodu motora na volnobeh  ;)
snad si nemyslis ze palivak sposobi nahodne zhasnutie motora... ;)
« Posledná zmena: 24.11.2016 - 21:10:50 od Marcel00 »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Kovixxx

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 21
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #17 kedy: 25.11.2016 - 08:35:30 »
Tak jasné že najprv spravím komplet kontrolu elektra vo vozidle po tomto zistení (s tým potkanom), ale čo keď sa nič nenájde. Fakt by ma zaujímalo, že či úplne zanesený palivový filter by mohol spôsobovať zastavenie motora (lebo tak asi tiež môže byť príčinou toho chybového hlásenia – P0087 a P0093 - nízky tlak paliva)? Lebo tak keď človek pridáva plyn, tak auto potrebuje viac nafty, a čo keď vtedy neprejde cez ten filter dosť paliva? Lebo aj keď nie v každom prípade, ale vo väčšine zdochýna motor práve pri zrýchlovaní alebo pri vyšších rýchlostiach. Práve preto sa pýtam na to, ako môže motor zareagovať, keď sa cez ten filter nedostane k nemu dosť paliva? Možno blbá otázka, doteraz som sa však nejako fungovaniu auta nezaujímal :| Tu som našiel podobný problém: https://forum.autobazar.eu/zhasinanie-motora-pocas-jazdy-t21036.html , ktorý bol vyriešený výmenou palivového filtra a sitka v nádrži.

Ale stále je tam tá skutočnosť, že táto istá chyba sa ukázala v aute pred rokom, potom celý rok nič, a teraz zas. Keby bola poškodená kábeláž, tak tá chyba by sa aspoň sem tam opäť ukázala za ten rok (však boli týždne keď stále pršalo). Ale tiež keby to bolo filtrom, prečo by vydržal bez chyby ďalší rok? To isté platí aj pri FAPe.

Za rok inak najazdíme cca 20.000 km s tým vozidlom. Vzduchový filter som menil v lete, keď som naplňoval klímu. Olej a olejový filter som menil pred cca 10.000 km. Keď bude filter vymenený, skúsim ten starý nejako otvoriť a pozrieť jeho vnútro, ako to tam vyzerá.

Offline IvanH

  • ID: 0109
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 1.001
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #18 kedy: 25.11.2016 - 09:11:07 »
Nemam dizel takže nasledujuce bude iba špekulacia...
Teplota - ochladilo sa - môže mať vplyv na hustotu nafty a už jej toľko neprejde cez filter ako v lete...
Môže byť problem so snímačom tlaku. Možno maš čerpadlo, filter aj tlak OK a blbne snimač a posiela riadiacej jednotke zle hodnoty. Môže to spôsobiť problem s kablom ku snimaču, stačí  niekde "studený spoj" a maš problem, vlhko a nízke teploty to môžu zhoršovať.
Neviem či ne v okruhu spätný ventil ktorý reguluje tlak a prepúšťa palivo nazad do nadrže - nemusí tesniť a čerpadlo tým pádom nestiha....

V prvom rade by som si zistil správne hodnoty zo snímačov (tým vylúčiš chybu na spojení snímač riadiaca jednotka), následne na vstupe riadiacej jedotky. Predpokladám že tlak paliva sa dá skontrolovať nejakým tlakomerom....Keď je tlak OK a snímač dáva nesprávne hodnoty tak vieš kde je chyba....atd....atd....
 
P206SW  1.1 mux 2004 MAXIK OBDUINO32
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic ...

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #19 kedy: 25.11.2016 - 21:02:28 »
ach jaj...  ::)
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Kovixxx

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 21
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #20 kedy: 27.11.2016 - 17:16:59 »
Tak napisem sem, co sa presne zistilo (resp. nezistilo) :D Auto je po servize uz doma. Vcera aj dnes sme presli s nim par kilometrov, skusal som ho trosku drtit, chvala bohu zatial v poriadku, ide ako delo, skoro ako ked som ho kupoval s 8000 km :) Vymenili sa komplet rozvody s vodnou pumpou, vymenil sa palivovy filter a klinovy remen ci ako sa to vola. Prekusnuty kabel sa nenasiel a ani taky, na ktorom by bola poskodena izolacia. Ale zas nebol cely motor vybrany. Kontakty vyzerali byt v pohode, ktore boli pristupne, boli precistene WD-ckom. Tiez bol napichnuty na pocitac, kde vyhodilo chyby, ktore som opisal vyssie ale plus vypisalo chybu pri vsetkych styroch vstrekovacoch. K tejto chybe len tolko, ze to bude (pravdepodobne) kvoli tomu, lebo som skusal pred tym pocas chodu motora, ked na aute svietila chyba antipollution fault a ikonka motora, po jednom vypinat vstrekovace, aby som zistil, ci nebude chyba tam. Takze ina chyba na pocitaci zistena nebola. Bohuzial mi neopisal kody chyb a ani to neodfotil :( Nasledne vsetky chybove hlasenia boli vymazane.

Vratme sa k autu. Prikladam foto palivoveho filtra (nebolo to take spinave ako na fotke, len s otvorenim bol mensi problem, tak som siahol na kladivo :D). Potom sa dostal nan ten prach. No ked kukam na ten filter, ta vymena uz asi bola potrebna. Aj ked neviem ako vyzera ten filter hned po prejdeni par km. Takze zatial auto je v poriadku, aj ked sme zatial s nim nesli na dlhsiu trasu. Tento tyzden vyskusam, a urcite sem dam vediet.

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.394
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #21 kedy: 27.11.2016 - 17:41:10 »
Tak tá porucha nízkeho tlaku mohla byť spôsobená tým palivovým filtrom, ten sa už mal dávno vymeniť (nový je pekne biely alebo žltý) môžeš vidieť napr tu  https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,1453.0.html  . Mne to príde že ten filter ešte nebol menený lebo ja keď vymením po 15tis a aj keby po 30tis tak ani zďaleka nie je tak špinavý.
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline Kovixxx

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 21
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #22 kedy: 27.11.2016 - 17:52:09 »
Hej, tiez si myslim. Ale ak sa neobjavy opat ten problem s antipollution fault a zhasinanie motora, tak pravdepodobne tento zaneseny filter a tym padom aj ten nizky tlak paliva mohol sposobovat zhasinanie motora (lebo vraj kontakty vyzerali vsetky v poriadku, nikde nebola nejaka spina, hrzda, atd...). No ale teraz je este moc skoro na to, aby sa spravil nejaky zaver, auto budeme pouzivat a uvidi sa, ci sa ta chyba vrati. Ja len dufam ze nie :P
« Posledná zmena: 27.11.2016 - 17:53:15 od Kovixxx »

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #23 kedy: 27.11.2016 - 19:09:12 »
moze byt aj to ze do nadrze sa dostal z nejakeho dovodu pouzity motorovy olej a ten tak zaniesol ten filter. farba tomu zodpoveda.
urcite takto nevyzera naftou zaneseny filter ani po 100t km. lebo ak si vsimnes aj ten dekel je rovnako olejovo cierny.
« Posledná zmena: 27.11.2016 - 19:10:29 od Marcel00 »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Kovixxx

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 21
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #24 kedy: 27.11.2016 - 21:13:15 »
To by bolo ako mozne? :|

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #25 kedy: 27.11.2016 - 21:20:30 »
si prvy majitel? ak nie tak kolko km si na aute najazdil ? po kupe auta si filtre vymenil aby bolo vsetko tak ako ma byt?
mohol si do nadrze natankovat aj nejaky bordel na nejakej babrackej cerpacej stanici.
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Kovixxx

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 21
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #26 kedy: 27.11.2016 - 22:38:51 »
Kupoval som auto ked malo 8000 km, bol vtedy komplet prekontrolovany, aj filtre vymenene. Odvtedy sme my najazdili na nom 130.000 km. Tankujem len na cerpacich staniciach, ale ze kde maju najlepsiu naftu, to neviem. Vsade sa pise nieco ine. Vy kde tankujete?

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #27 kedy: 28.11.2016 - 06:49:14 »
Cize 130t km. A filtre ste doteraz od tych 8000km ako casto menili? Ja tankujem v rakusku. Ale ja mam benzinak, som rad ze nemam diesel. Su s tym len starosti.
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Kovixxx

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 21
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #28 kedy: 28.11.2016 - 10:00:11 »
Filtre som menil ako kedy, neviem podľa kilometrov povedať (peľový, vzduchový a pod...). Okrem olejového, ten sa menil vždy pri výmene oleja, každých 15.000 km. A ten palivový som dal meniť, keď malo auto okolo 65.000 km.

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Antipollution Fault - vypne motor počas chodu
« Odpoveď #29 kedy: 28.11.2016 - 10:55:01 »
to je cca 70t km na nom najazdene a takto by ten filter veru nevyzeral ani po 100t km.
podla mna to niekde natiahlo bordel na nejakej nestastnej cerpacke. tomu sa zial vyhnut neda.
dobre je tankovat aspon na rychloobratkovych pumpach.

mozno by som odporucil skontrolovat este sitko/nasavaci kos v nadrzi v akom je stave.
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.