Autor Téma: Vrzga spojka  (Prečítané 10952 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline peter

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 4
Vrzga spojka
« kedy: 05.10.2015 - 18:08:37 »
Ahoj, priatelia, začala mi vrzgat spojka, pri zatlačeni aj pri spuštany to citim na pedaly, zvuk vychadza z prevodovky, nijak sa to na chode neprejavuje funguje tak ako ma. mam najazdene 60000 km. ročnik 2013, 1,6 68KW. Ma stym niekto skusenost? v servise mi povedal primaci technik že je to ok?!!! :angry  Dakujem.
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »

Falco

  • Hosť
Re: Vrzga spojka
« Odpoveď #1 kedy: 05.10.2015 - 18:43:05 »
No vacsinou zvykne vrzgat samostel. Ale tak moze to byt lozisko, neviem co ine by tam vrzgalo ak to ide z prevodovky. Ale tiez by som na to asi povedal, ze je to "ok". Pokial dobre radi, nesmyka a pod., tak je to len kozmeticka zavada. Jedine co mozes je dat to rozobrat, pozriet a premazat pripadne. Ak mas peniaze naviac za pracu. V zaruke to nikto robit nebude.
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »

Offline peter

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 4
Re: Vrzga spojka
« Odpoveď #2 kedy: 05.10.2015 - 19:52:22 »
Citácia: "Falco"
No vacsinou zvykne vrzgat samostel. Ale tak moze to byt lozisko, neviem co ine by tam vrzgalo ak to ide z prevodovky. Ale tiez by som na to asi povedal, ze je to "ok". Pokial dobre radi, nesmyka a pod., tak je to len kozmeticka zavada. Jedine co mozes je dat to rozobrat, pozriet a premazat pripadne. Ak mas peniaze naviac za pracu. V zaruke to nikto robit nebude.

Spojka je hydraulicka, samoštel tam asi nieje? No ten zvuk (vrzgot) ide noo, ako piest tlaci na tu kovovu vydličku- tyčku,na boku prevodovky, ktora vypina spojku mam pocit ako by sa to trelo o ten pritlačak abo ložisko , ale iba vtedy ak ju stlačam abo vypinam.
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »

Falco

  • Hosť
Re: Vrzga spojka
« Odpoveď #3 kedy: 06.10.2015 - 20:50:16 »
Pozeram a spojka by nemala byt hydraulicky ovladana .. malo by tam byt klasicke lanko, si si isty, ze tam mas hydrauliku? Mozno by bolo dobre napisat VIN. Ak je tam klasika (co si myslim, ze je) tak to moze vrzgat jedine paka, ktoru tlaci lanko. Naposledy sme to mali s predsedom rozobrane, je to osadene na gulovom "cape" ktory moze teoreticky vrzgat. Resp. cely ten mechanizmus paky by mal byt osetreny vazelinou a mala byt tam byt prachovka, aby nesiel bordel do vnutra k spojke. Daj vin, budeme mudrejsi.
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »

Offline peter

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 4
Re: Vrzga spojka
« Odpoveď #4 kedy: 07.10.2015 - 18:26:25 »
Je hydraulicka, vrzga ta tyčka ktora ide s prevodovky von a na nu je napojeny piest hydrauliky, a ešte ked je všetko studene tak to ide ako po masle, no len čo sa trocha nahreje motor atd, tak to začne. a ked stlačim pedal rychlo tak to takmer nezaregystruješ no ked pomaly a aj pri spuštany tak to vrzga , drie a žere mi to nervy! :nech Vin som ti poslal do spravy dakujem.
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »

Falco

  • Hosť
Re: Vrzga spojka
« Odpoveď #5 kedy: 08.10.2015 - 07:41:37 »
VIN mi nedoslo
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »

Falco

  • Hosť
Re: Vrzga spojka
« Odpoveď #6 kedy: 09.10.2015 - 08:17:05 »
Tak som to pozeral. Je to pomerne zaujimavy hybridny system. Ono to sice ma hydraulicke ovladanie, ale lozisko je suche ako na ovladani tiahlom. V tom pripade ten valec co zatlaca lozisko moze byt konstruovany tak, ze vrzga. Ale jeho vymena nebude nijak lacna. Taktiez ale moze byt problem v ovladani sucheho loziska. Moze to tam byt malo premazane a pod. Kazdopadne bez rozobrania to nezistis.

Ale napadla mi taka nechutnost, vzhladom na ten system by sa to hydraulicke ovladanie teoreticky na 89% malo dat zmenit na ovladanie lankom :)
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »

Offline peter

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 4
Re: Vrzga spojka
« Odpoveď #7 kedy: 10.10.2015 - 11:03:46 »
Tak teraz som stoho tak trocha no... proste som tam kde vychadza ta tyčka s prevodovky, nastriekal sylikonovy olej kde som len mohol-dosiahol, kde to šlo a druhy den je klud hadam to pomohlo a bude to fakt len kozmeticka chybičke krasy. Otazka znie- dotyka sa tyčka nejakym Malyčkym  sposobom obalu prevodovky? Asi ano, tak asi tam na tom mieste vznikal ten zadrhavaci zvuk?! No uvidime...  :angel  A aby som nezabudol. Falco dakujem. až budeš mat cestu cez Ke napiš  :beer
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »

Falco

  • Hosť
Re: Vrzga spojka
« Odpoveď #8 kedy: 10.10.2015 - 21:52:40 »
No moc som Ti asi nepomohol, ale ak si si pomohol silikonovym olejom o to lepsie. Len to nenastriekat do prevodovky, nech si neprimazes spojku :)
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »