Autor Téma: (207) - Systém autodiagnostiky motora  (Prečítané 3334 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Sandrique

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 32
  • Sandrique
(207) - Systém autodiagnostiky motora
« kedy: 21.04.2016 - 13:22:51 »
Ahojte,

v priebehu mesiaca ma auto nechalo už 2x na diaľnici  :'( rozsvieti sa mi kontrola "Systém autodiagnostiky motora", začnú mi prudko klesať otáčky a auto zastaví. Keď mi to spravilo 1x, tak nešlo nejaký čas ani naštartovať. Potom kontrolka zhasla na nejaké 2-3 týždne. Teraz než to spravilo opäť mi akokeby triaslo autom, aspoň som mala taký pocti chvíľu. Ale v tomto prípade, som bez problémov opäť naštartovala a vrátila sa späť do mesta, kde som auto nechala. Medzi týmito dvoma som ešte brázdila cesty po BA, dokonca som išla BA - TN - BA - TN a žiaľ v tom Trenčíne ostalo a potrebujem ho dopraviť do BA do servisu. Verím, že to ešte prestane svietiť a zvládneme to, no obávam sa, že to opäť spraví a ostanem visieť na D1.  :cash
Mali ste to niekto? Filtre som menila pred rokom a pol a už som bola opäť objednaná kvôli najazdeným km. Len či to nebude niečo vážnejšie  :broken
Ďakujem za každú pomoc  :blush   :beer

Falco

  • Hosť
Re:Systém autodiagnostiky motora
« Odpoveď #1 kedy: 21.04.2016 - 13:57:50 »
Ahoj. Je to benzin alebo diesel? Tam toho moze byt viac. Ak chces, mozme sa dohodnut, ze pridem do TN aj s diagnostikou, pozrieme to, problem bude mozno lahko odstranitelny na mieste, ak nie, tak Ti spravim doprovod do BA pre pripad, ze by to po ceste zastrajkovalo. Ale osobne si myslim, ze to bude malickost, ktoru na mieste vyriesime.

Offline Sandrique

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 32
  • Sandrique
Re:(207) - Systém autodiagnostiky motora
« Odpoveď #2 kedy: 21.04.2016 - 14:58:53 »
To najdôležitejšie som nenapísala :) je to 1,6 diesel. Hádam by si kvôli mne nejazdil do TN  :D  :blush ja som v BA len auto mi tam odtalo ... Sobotu mám v pláne si ísť poň...  Doprovod mám slúbený lenže horšie je, že ak sa niečo stane tak aj tak mi doprovod nepomôže  :hug ale vážim si to, ďakujem :) keby sa niečo zmenilo, ozvem sa  :blush

Falco

  • Hosť
Re:(207) - Systém autodiagnostiky motora
« Odpoveď #3 kedy: 21.04.2016 - 15:12:56 »
Tak na diesli to bude naozaj malickost .. kludne, nemam s tym problem, trencin je na skok .. ked tak staci napisat spravu

Offline Sandrique

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 32
  • Sandrique
Re:(207) - Systém autodiagnostiky motora
« Odpoveď #4 kedy: 21.04.2016 - 16:01:22 »
Ďakujem :) budem na to myslieť ;)

Offline IvanH

  • ID: 0109
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 1.001
Re:(207) - Systém autodiagnostiky motora
« Odpoveď #5 kedy: 21.04.2016 - 16:45:31 »
Off topic: ked vidim takýto prístup rád dám Falcovi palec hore  :clap
P206SW  1.1 mux 2004 MAXIK OBDUINO32
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic ...

Offline Sandrique

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 32
  • Sandrique
Re:(207) - Systém autodiagnostiky motora
« Odpoveď #6 kedy: 21.04.2016 - 18:27:10 »
Aj dva  :blush  :clap

Falco

  • Hosť
Re:(207) - Systém autodiagnostiky motora
« Odpoveď #7 kedy: 21.04.2016 - 18:36:29 »
Kazdopadne, ako som tu uz pisal viackrat pri diesloch. Otvorit nadrz, pozriet podavacie cerpadlo, resp. krabicku ci nie je upchavany privod nafty. To je ako prve. Aj ked tam nie je cerpadlo, zvykne sa spravit "hrcka" bordelu dostatocne velka na upchatie aj hadicky alebo sitka na nadobke. Ako druhy krok vytiahnut DRV ventil, t.j. regulator na vysokotlakom cerpadle a ocistit ho. Ak Ti to opat niekde zhasne, treba auto odstavit, vypnut zapalovanie a natahat naftu klucikom, t.j. zapnut/vypnut zapalovanie (nestartovat) viackrat a nechat podavacie cerpadlo dotlacit naftu. Ak tam podavacie cerpadlo nie je, treba pouzit balonik. Ak balonik nie je, tak pomoze len startovanie, aby si vysokotlake cerpadlo natiahlo dost nafty. Ale bez podavacieho cerpadla to opat rychlo zhasne po par km.